Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znamy szkolnego Mistrza Pięknego Czytania


W środę 28 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie uczniowie klas III gimnazjalnych zmagali się o tytuł Mistrza Pięknego Czytania w konkursie czytelniczym  „Gawęda o książce”.


Celem konkursu była popularyzacja książek i czytelnictwa, zachęcanie do dbałości o piękno języka ojczystego, wdrażanie do staranności przekazu językowego, rozwój inwencji twórczej i zainteresowań czytelniczych. Zadaniem uczestników konkursu było głośne odczytanie fragmentu wybranej przez siebie książki przed publicznością uczniowską. Prezentacje uczniów oceniało jury w składzie: pani Lidia Piskorska z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie, pani Bogumiła Pawłowska z Biblioteki Pedagogicznej w Mławie i pani Edyta Załoga, doradca zawodowy w Szkole Podstawowej Nr 3. W czasie prezentacji jury oceniało dobór tekstu,  poprawność warsztatową, jak i stronę emocjonalną przekazu. Zwycięzcą konkursu został Oskar Karwiński z klasy III d, który przeczytał fragment powieści fantastycznej autorstwa A. Sapkowskiego. Drugie miejsce zajęły Oliwia Olbryś i Weronika Rutkowska z klasy III a. Miejsce trzecie i wyróżnienie jury przyznało Wiktorii Krużmanowskiej z klasy III c, Julii Gawlikowskiej z klasy III d i Aleksandrze Śliwczyńskiej z klasy III a. Wszystkie prezentacje uczniów były na bardzo wysokim poziomie a publiczność z zainteresowaniem ich wysłuchała i nagradzała brawami brawami.

Źródło i fot: SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x