Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

OSP Wyszyny Kościelne i Szydłowo dostały wsparcie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych


Ochotnicze Straże Pożarne z Wyszyn Kościelnych i Szydłowa znalazły się pośród pięciu jednostek, które otrzymały od władz Województwa Mazowieckiego wsparcie finansowe na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. OSP Szydłowo otrzymało 69 240,00 zł na lekki samochód ratowniczo-gaśniczy, a OSP Wyszyny Kościelne 130 tys. zł na średni samochód ratowniczo-gaśniczy ze sprzętem ratowniczo-gaśniczym zamontowanym na stałe.


Radni województwa zdecydowali o przekazaniu 6,62 mln zł z budżetu Mazowsza na 57 specjalistycznych wozów dla mazowieckich OSP. Wśród nich jest 5 jednostek z subregionu ciechanowskiego: OSP Wyszyny Kościelne i Szydłowo z powiatu mławskiego, OSP Lipniki Stare z powiatu pułtuskiego, OSP Unieck z powiatu płońskiego i OSP Krzeczanowo  z powiatu żuromińskiego, które na zakup pojazdów otrzymają w sumie ponad pół miliona zł. Gminy, które wnioskowały o dofinansowanie, mogły uzyskać do 130 tys. zł na ciężki lub średni samochód ratowniczo-gaśniczy wyposażony w specjalistyczny sprzęt i do 70 tys. zł na lekki samochód.

– Niedawno przeznaczyliśmy 5 mln zł na remonty strażnic, teraz przyznaliśmy konkretnym gminom wsparcie na zakup samochodów, które są im niezbędne do prawidłowego przeprowadzania akcji ratunkowych – podkreśla marszałek Adam Struzik.

W grudniu ubiegłego roku radni zdecydowali o przyznaniu 8 mln zł na dofinansowanie dla OSP. Gminy z Mazowsza złożyły w sumie 262 wnioski na ponad 12 mln zł. Ponieważ kwota ta przekraczała zaplanowany budżet, w pierwszej kolejności do dofinansowania wskazano pojazdy – dwa ciężkie, 42 średnie oraz 13 lekkich wozów strażackich. Na ten cel zostanie przekazanych 6,62 mln zł. Pozostałe 1,38 mln zł będzie później przeznaczone na specjalistyczny sprzęt.

Tego typu wsparcie pozwala ochotniczym strażom pożarnym profesjonalnie wykonywać ich zadania. Strażacy z OSP to najczęściej pierwsze osoby przybywające na ratunek nie tylko w przypadku pożarów, ale też do wypadków drogowych, a także w trakcie klęsk żywiołowych. Aby ich zaangażowanie przyniosło jak najlepsze rezultaty, wymaga wsparcia specjalistycznym sprzętem. Tylko w ubiegłym roku jednostki OSP na Mazowszu brały udział w 20 tys. samodzielnych interwencjach. Do tego dochodzą liczne akcje prowadzone wspólnie z zawodowymi strażakami z PSP. Z roku na rok – m.in. dzięki wsparciu z budżetu województwa – strażacy ochotnicy dysponują coraz lepszymi pojazdami i odpowiednim sprzętem. Jednak nadal wiele jednostek wymaga wsparcia (na Mazowszu jest ich prawie 2 tys.). Stąd decyzja o dofinansowaniu 57 ochotniczych straży pożarnych przy zakupie odpowiednich wozów strażackich.

Dotychczas samorząd województwa przeznaczył na wsparcie OSP już 67,4 mln zł, co pozwoliło jednostkom na zakup 659 specjalistycznych wozów, 36 łodzi oraz ok. 690 pomp.

red.

źródło :UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
3 lata temu

Hehe śmieszne komentarze… Zamiast cieszyć się że otrzymano pieniądze wy kłócicie się kto co ma dostać na formularzu hehe dobre. A dwa chcecie wiedzieć skąd są pieniądze?? Proszę przeczytać powyżej artykuł

Widz
Widz
3 lata temu

Gościu, Potakiwacz tylko lubi tych ludzi, na których może żerować jak pasożyt, a jeśli nie ma już z nich korzyści to ich nie lubi i na dodatek obgaduje do granic możliwości, że normalnemu człowiekowi nie przystoi tego słuchać.

gość II
gość II
3 lata temu

Panie Jarzabek, przecież wyborcy mogą zmienić całą radę i to już na jesieni na takich co nie dadzą się przesuwać się po szachownicy i nie pozwolą sobą pomiatać jak to niestety jest w naszej gminie.

gość II
gość II
3 lata temu

Lepiej duże pieniądze zainwestować w klub piłkarski w Szydłowie niż w bezpieczeństwo, a wiemy wszyscy, że inwestycja się zwróci z nawiązką. Chodzi o głosy wyborców.

Gość
Gość
3 lata temu

A czemu Potakiwacz nie lubi Piegłowa?

Jarzabek
Jarzabek
3 lata temu

Bo w gminie Szydłowo to mafia. Pracują ludzie tylko wybrani a radni to pionki które trzeba przestawić. Tam dzieje się tylko w Szydlowie i Nosarzewie bo mieszka starosta i trawe tną co dwa dni. Wójt zapomina o pewnych miejscowosciach w których nie dzieje się nic.

gosc
gosc
3 lata temu

A Piegłowo dalej będzie jeździć starem25

anonim
anonim
3 lata temu

I to nie wiesz jak bardzo.

Gość
Gość
3 lata temu

Jeśli Garlino dostaje samochód to czyli nie liczy się bezpieczeństwo dla waszego wójta tak jak to mówi i się chwali tylko po prostu kampania wyborcza rozpoczęta. Chyba Potakiwacz nie lubi Piegłowa.

Gość
Gość
3 lata temu

Czyli co jak Pieglowo nie i Szydłowo nie to zostaje tylko Garlino.

Gość
Gość
3 lata temu

To kto dostanie ten samochód jak Szydłowo nie i Pieglowo też nie.

anonim
anonim
3 lata temu

Panie Jarząbek to w końcu dla kogo ten samochód (jeśli ma Pan jakieś informacje) i skąd w roku wyborczym gmina ma znowu znalazła pieniądze.

anonim
anonim
3 lata temu

Może ktoś powie czemu kolejny samochód do Szydłowa, a nie do Piegłowa. czyżby pan potakiewicz znowu w tym łapki maczał.

gall
gall
3 lata temu

Wiesz Panie Mataszczyk, że w Szydłowie mieszka pan radny potakiwacz i od niego zależy jaki sprzęt będzie zakupiony do Szydłowa kto będzie pracował na garnuszku gminy.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

To teraz Wyszyny jeszcze skutera niech sobie kupią i brawo wy.

Mataszczyk
Mataszczyk
3 lata temu

I kolejny samochód do Szydłowa proszę bardzo. Nie długo jeszcze kupią podnośnik i cysterne i będą tam pracowali tylko mieszkańcy miejscowości Szydłowo tak jak w Urzędzie Gminy Szydłowo i Sławogóra.

mieszkaniec gminy stupsk
mieszkaniec gminy stupsk
3 lata temu

Stupsk niema wątpliwości ze je jest dobrą jednostką a czemu zapomniałeś o Strzegowie,Kowalewie ,Wieczfni, Szydłowie i reszcie jednostek właśnie taka wasza natura samoluby jak i w gminie tak i na powiecie zacznijcie szanować inne jednostki bo każda jest ważna

xyz
xyz
3 lata temu

Niech OSP Szydłowo się nie cieszy, ponieważ ten samochód nie jest dla nich.

Jarzabek
Jarzabek
3 lata temu
Reply to  xyz

Dla Piegłowa też nie

niezalezny
niezalezny
3 lata temu

Przecież wszyscy wiedzą ze pieniądze załatwił Starosta i były skarbnik UM bo pochodzi z Wyszyn a jednostka OSP Stupsk która jest najlepsza jednostką w powiecie mławskim jest ignorowana. Stupsk powinien w dosadny sposób podziękować PSLowi w najbliższych wyborach

Kosma
Kosma
3 lata temu
Reply to  niezalezny

Szowiniści ze Stupska!!! w czym wy jesteście lepsi od innych jednostek, w bieganiu z sikawką na zawodach. Jednostki z Szydłowa, Wieczfni Kościelnej są od was o wiele lepsi i zawsze skromni. A czy 5 lat temu to OSP Stupsk nie została wyposażona w nowego Mercedesa? Psy ogrodnika, obłudnicy za chwilę ze świętą miną będziecie stali w kościele, wstyd rycerze św. Floriana.

Nick
Nick
3 lata temu

Szczerze jestem zażenowany decyzją o przyznaniu jakichkolwiek pieniędzy na taką jednostkę jak Osp Wyszyny Kościelne.. Ta jednostka nie powinna istnieć. Dziękuję pozdrawiam.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Nick

Każdy chory pokazuje gdzie go boli. Zawiść żre

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x