Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O rzeżusze, rzodkiewkach i wątpliwych atrakcjach wagarowania w SP w Dębsku


Pierwszy dzień wiosny, przez znawców tematu zwany Świętem Wagarowicza, w dębskiej placówce obchodzony był w zgodzie z zasadą „dla każdego coś miłego”. Dyrygujące ogółem poczynań opiekunki Samorządu Uczniowskiego panie Ewa Bartosiewicz i Ewa Bańczyk zadbały także, by łączyć przyjemne z pożytecznym.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Wiele frajdy, niepozbawionej jednak elementów nauki (od ortograficznych zagadek poprzez tajniki kuchni aż po tajniki savoir vivre) przysporzyły dzieciom zajęcia kulinarne polegające na przygotowaniu wiosennych kanapek lub deserów. Ławki i stoliki, okupowane do tej pory przez zeszyty i podręczniki, pokryły sterty warzyw i owoców, wśród których królowała oczywiście zieleń we wszystkich odcieniach. Już samo to sprawiło, że w szkole zrobiło się wiosennie. A podkreślić trzeba, że do zmagań z krągłościami rzodkiewek i meandrami zdrowych kiełków stawili się wszyscy, od przedszkolaków aż po siódmoklasistów.

Później przyszedł czas na prezentację sceniczną. Oczom zebranych ukazał się widok nie lada. Oto nad śpiącym chłopcem przekomarzają się dwaj antagoniści, każdy próbując przekonać go do swych racji. Anioł rozpoczyna pospieszną pobudkę, bo czas do szkoły, Diabeł zachęca do spania i rozkosznych wagarów.

W dalszej kolejności publika miała okazję obserwować artystyczny pojedynek uczestników konkursu piosenki angielskiej. Prezentowali się uczniowie wszystkich klas i każdy występ nagrodzono gromkimi brawami, jednak największe uznanie jury zdobyli: 1. Nikola Śmiecińska (kl. III), 2.Marta Rachuba (kl. I), 3. Karol Rząp (kl.I) – w kategorii klas młodszych, i :1. Wiktoria Kołakowska (kl.VI), 2. Oskar Golbiński (kl.VI), 3. Aleksandra Nowacka (kl.IV) – w kategorii klas starszych.

O tym, że to był udany dzień, świadczy przykładna frekwencja uczniów, którzy, utożsamiając się z postacią bohatera przedstawienia, mogliby wtórować jego słowom: „Pierwszy dzień wiosny to fajny dzień, w szkole z kolegami spędzić go chcę”.

autor i fot.: SP w Dębsku

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic
Rodzic
3 lata temu

Fajna szkoła, fajni uczniowie i nauczyciele. Tak trzymać.

Uczeń
Uczeń
3 lata temu

Fajnie było

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x