Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Cztery stare wnioski, jeden nowy na debacie w Wieczfni Kościelnej


W poniedziałek 26 marca w Urzędzie Gminy Wieczfni Kościelnej odbyła się Debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa na terenie gminy Wieczfnia Kościelna. W spotkaniu podsumowującym ubiegły rok, a także realizację wniosków zgłaszanych podczas debaty gminnej zorganizowanej 11 maja 2017 r., wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości, policjanci i przedstawiciele lokalnego samorządu.


Debatę poprowadził kierownik Posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej st. asp. Mariusz Nowociński, który zebranym zaprezentował dane statystyczne za ubiegły rok dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie gm. Wieczfnia Kościelna. Omówiony został również stan realizacji wniosków zgłaszanych podczas majowej debaty z 2017 r.:

WNIOSEK 1 – Przeprowadzenie odpowiednio zaplanowanej wycinki drzew, które zagrażają bezpieczeństwu na odcinku drogi Załęże – Wieczfnia Kościelna.

WNIOSEK 2 – Zwiększenie nadzoru ruchu drogowego w m. Kuklin, w związku z kierowcami,  przekraczającymi dozwoloną prędkość.

WNIOSEK 3 – Zwiększenie nadzoru ruchu drogowego na odcinku drogi Windyki – Mława, głównie w sobotę i niedzielę wieczorem, w związku z niebezpiecznie jeżdżącymi samochodami ciężarowymi.

WNIOSEK 4 – Przeprowadzenie zajęć profilaktycznych z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla dzieci, które mogą same uczestniczyć w ruchu drogowym  ( powyżej lat 7) oraz przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową.

W dalszej części debaty, st. asp. Mariusz Nowociński przypomniał mieszkańcom jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, narzędzia umożliwiającego zgłaszanie zachowań wpływających negatywnie na poczucie bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda, ułatwiającej kontakt z każdą jednostką Policji na terenie Polski.

Obecni na debacie mieszkańcy zgłosili jeden nowy wniosek, dotyczący zwiększenia nadzoru ruchu drogowego na trasie Wieczfnia Kościelna – Janowiec Kościelny, w związku z kierowcami, przekraczającymi dozwoloną prędkość.

źródło i fot.  mł. asp. Aneta Prusik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x