Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wkrótce za śmieci zapłacimy 20 zł?


Województwo Mazowieckie opracowuje nowy plan gospodarki odpadami. W projekcie przesłanym miastu do konsultacji nie zostało ujęte jako Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK)  zarządzane przez Novago składowisko odpadów w Uniszkach – Cegielni. Jeżeli tak pozostanie, miasto będzie musiało zapłacić drożej za odbiór i wywóz odpadów, a to z kieszeni mieszkańców.

– Jest to bardzo niepokojąca, wręcz zła informacja dla nas, dlatego, że najbliższe składowisko odpadów znajduje się w Ciechanowie. Gdyby nie było czynnego składowiska w Uniszkach – Cegielni, to jestem przekonany, że ta kwota za zmieszane wyniosłaby co najmniej 20 złotych od osoby i kilkanaście złotych za niezmieszane – mówił radnym na wczorajszej sesji burmistrz Sławomir Kowalewski.

Radni jednogłośnie przyjęli oświadczenie, w którym apelują aby instalację w Uniszkach Cegielni pozostawić jako instalację RIPOK. Burmistrz Kowalewski zapowiedział również, że zwróci się zarówno do rady powiatu, jak i wójtów o poparcie stanowiska miasta w tej sprawie.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

11
KOMENTARZE

avatar
1500
Ja...
Gość
Ja...

A ja proszę o przyjazd na ul.krejewo zobaczyć jak czuć gaz jaki smród dzieci się dusza tak jest cały czas zazwyczaj wieczorem ale już po południu można sobie powdychac też aromat

JFK..
Gość
JFK..

Ku….wszystko sprzedane na nic nie mamy wplywu Mława zaglebie śmieci i kurnikow i najdroższe smieci w okolicy
Czas na zmiane wlodarzy czas na powrót do normalnosci trzeba bylo tę sprawe monitorować wczesniej bo nowago ma to w d.. I tak jestesmy na nich skazani
Kolejna przespana sprawa a zobaczycie ze sciekami bedzie tak samo nie na próżno inwestuja w. Wycieczki

kos
Gość
kos

Nie mamy najdroższych śmieci w okolicy. Np u nas za segregowane 8 PLN a Ciechanowie 9,5 PLN. Jesteśmy w środku z cenami. A z tym co napisałeś dalej to absolutnie się z Tobą zgadzam. Mam nadzieję, że odwołanie poskutkuje.

JFK..
Gość
JFK..

Przepraszam w emocjach pisałem o planowanej przyszlosci w artykule Kos wiesz dobrze ze jest to musztarda po obiedzie gdyż nowago nastawilo sie na rynek wielkich miast tam kompensuja sobie ceny kosztem transportu Co znaczy w miarę dobry włodarz niech swiadczy przyklad Ciechanowa o prezydencie mozna wiele mowic ale uwija sie i zmusił pracownikow do roboty miasto obsługuje puk. W gminie Ciechanow smieci segregowane sa po 8 zlale puk kupił nową smieciarke za milionik. To zostanie w mieście za te pieniadze 3 razy w roku puk myje i dezynfekuje kosze bo w zeszlym roku za milionik kupili urzadzenie mobilne.pracownicy nie zostawią… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

W Ciechanowie dezynfekuje się kosze na śmieci, a zobacz jakie w Mławie są miejskie kosze na śmieci – strach się do nich zbliżyć – takie zaropiałe.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak masz racje, tym razem do Chin, niech zwiedzą sobie Pekin albo Szanghaj.

z bliska
Gość
z bliska

Do Chin to powinni ciebie wysłać może byś się nauczył trochę ogłady KMIOTKU

Nikt
Gość
Nikt

Brawo pani/e radny ales mu pan dał
Chyle czołem przed kultura i intelektem

emerytka
Gość
emerytka

Jaśnie pan „z bliska” nie jest radnym, ten człowiek jest zwykłym czepialskim, czepia się każdego jak rzep 🙂
W tym wieku jest, że nikt by go już nie wybrał do rady – nie ma szans

z bliska
Gość
z bliska

Jaśnie Pani „emerytka” skoro z takim znawstwem pisze Pani o mnie, to proszę śmiało pisać z nazwiska, może Pani potrafi nie obrażę się i zamiast nick emerytka podać swe nazwisko. Tak jak i Pani jestem emerytem, Radnym owszem byłem i to nie jeden raz, a że jestem czepialskim też słusznie Pani pisze, bo jak można znieść niektóre posty pisane przez ludzi, którzy myślą że pozjadali już wszystkie rozumy. I tylko dlatego czepiam się jak rzep psiego ogona, będąc w swych postach może zbyt ostry w ocenach. Ale co do niektórych nie można inaczej dotrzeć, jak tylko nie raz sypnąć, ostrym… Czytaj więcej »

hohoho
Gość
hohoho

a może wycieczka dla burmistrzunia i słabo rozwiniętej Rady przydup…w