Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Światowy Dzień Poezji w SP w Uniszkach Zawadzkich


ŚWIATOWY DZIEŃ POEZJI – obchodzony jest corocznie 21 marca. Święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999 roku. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. W naszej szkole uczniowie kl. IV – VII wzięli udział w warsztatach poetyckich przygotowanych przez nauczycielki języka polskiego.


Uczniowie kl. IV – V pisali wiersze rymowane o różnych długościach wersów. Jedynym ograniczeniem były dwie czterowersowe zwrotki. Klasy starsze tworzyły akrostychy. Z pierwszych liter wyrazów w wersach czytanych pionowo musiała powstać nazwa pory roku „WIOSNA”. Wiersze opatrzone tytułem o tematyce wiosennej odczytane zostały na podsumowaniu konkursu recytatorskiego. Oczywiście mottem przewodnim wierszy była Wiosna. W konkursie recytatorskim zwyciężyli:

-kategoria kl. I-II

1. miejsce Aleksandra Góralczyk,

2. miejsce Maja Wierzbicka,

3. miejsce Aleksandra Sieradzka

-kategoria kl. IV-VII

1. miejsce Emilia Prześlakiewicz,

2. miejsce Gabriela Kocot,

3. miejsce Nikola Meredyk.

Gratulujemy!

autor i fot.: SP w Uniszkach Zawadzkich

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

zajebiscie

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x