Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Najlepsi eseiści to Jan Gil i Oliwia Kruszyńska


Jan Gil (uczeń KLO) oraz Oliwia Kruszyńska (uczennica ZS nr 2) zostali laureatami zorganizowanego przez „Gastronomik” konkursu literackiego na najlepszy esej pod hasłem „Znaczenie patriotyzmu dla współczesnego Polaka”.

26 marca 2018 roku w Zespole Szkół nr 2 w Mławie odbyło się podsumowanie patriotycznego przedsięwzięcia jakim był konkurs literacki na najlepszy esej.

Wśród gości zaproszonych na tę uroczystość przez dyrekcję szkoły znaleźli się między innymi: Pani Bożena Tomkiel – dyrektor Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Mławie, Pani Anna Chojnowska – doktor  nauk humanistycznych o specjalności literaturoznawstwo, Pan Jacek Dusza – dyrektor Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Mławie.

W 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w umysłach nauczycieli – Pani Wiesławy Kalman, Pani Elżbiety Szymańskiej i Pana Dariusza Czapigi, wchodzący w skład szkolnego zespołu ds. obchodów Roku Niepodległej, zrodził się pomysł zorganizowania międzyszkolnego konkursu literackiego pod hasłem „Znaczenie patriotyzmu dla współczesnego Polaka”.

Konkurs adresowany był do uczniów mławskich szkół ponadgimnazjalnych.  Zadanie konkursowe polegało na napisaniu eseju zgodnie z wymaganiami zawartymi  w regulaminie konkursowym opracowanym przez organizatorów. Do szkoły wpłynęło 19 prac uczniów napisanych po kierunkiem nauczycieli polonistów. 18 prac wzięło udział w konkursie, 1 praca nie była oceniana, ponieważ nie spełniła podstawowego kryterium formalnego.

Mottem eseju stały się słowa Józefa Piłsudskiego. Brzmiały one:

Czy bogaty, czy biedny, urodzony w chałupie czy w pałacu,

każdy musi zapłacić dług ojczyźnie.

W skład jury konkursowego weszli: Pani dr Anna Chojnowska – przewodnicząca  jury; Pani mgr Elżbieta Borowska, Pani mgr Wiesława Kalman  i  Pani mgr Elżbieta Szymańska były członkiniami  jury konkursowego.

Honorowy patronat nad konkursem objął starosta mławski – Pan Włodzimierz Wojnarowski.

Jury konkursowe przyznało dwa pierwsze miejsca ex aequo:  Janowi Gilowi (uczeń KLO) oraz Oliwii Kruszyńskiej (uczennica ZS nr 2).

źródło i fot. ZS nr2

oprac. red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
stary mławiak
stary mławiak
3 lata temu

Gratulacje!

Zdzisiek
Zdzisiek
3 lata temu

Super sprawa! Jestem dumny z młodych patriotów, tak trzymać. Brawo Oliwia i Janek!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x