Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Zielone Miasto wraca na czoło stawki. Dwa walkoweryksp Mława
Reklama

Reprezentanci Zielonego Miasta wracają na fotel lidera Dan-Bud Amatorskiej Ligi Futsalu. Było to możliwe nie tylko na skutek własnych dobrych wyników. Polegli najgroźniejsi konkurenci, dodatkowo organizator zmagań MOSiR Mława zweryfikował rezultaty dwóch spotkań.

W obu Mława Team wystawiła do gry nieuprawnionego zawodnika (nie skończył 35. roku życia i występował w zespole ligowym). Zarówno w meczu ze Spartą, jak i Zielonym Miastem sięgnął po komplet punktów, ale radość z tego faktu nie trwała zbyt długo. Wyniki 5:3 i 3:0 zweryfikowano jako walkowery dla przeciwników.

Dzięki temu zawodnicy Zielonego Miasta wrócili na czoło klasyfikacji generalnej. Nie zamierzali na tym poprzestać – w pojedynku na szczycie z FC Kępą wykazali godną podkreślenia skutecznością. Trafili do bramki aż siedem razy – hattricka skompletował Maciej Materski, dublet Robert Smoliński, po jednym golu strzelili Karol Rychlewski i Tomasz Maciejewski. W obozie pokonanych odpowiedzieli Maciej Skrobiński, Dawid Szwarc i Nataniel Żółtowski.

FC Kępa poległa w bezpośrednim starciu, w szesnastej kolejce przegrał także Joker. Na nic się zdały trzy celne strzały Jarosława Krystkiewicza. W szeregach konkurentów tym samym odpowiedział Mateusz Sokół.

Takie rozstrzygnięcia sprawiły, że na dwie kolejki przed końcem sezonu Zielone Miasto jest już bliskie zdobycia mistrzostwa. Do pełni szczęścia brakuje tylko dwóch punktów.

Emocji nie zabraknie za to w rywalizacji o pozostałe miejsca na podium. Szansę zachowały aż trzy zespoły, najefektowniej w czwartkowy wieczór zaprezentowali się futboliści Drin Team. Rozgromili Spartę aż 9:1 – na listę strzelców wpisali się Szymon Walasiński, Andrzej Wąsowski (2), Krzysztof Dąbrowski, Maciej Jeziorski (3) oraz Paweł Łukasik. Honor konkurentów uratował Łukasz Ćwikliński.

Po walkowerach gracze Mława Team nie rozpaczali  zbyt długo. Po raz drugi w rozgrywkach ograli Oldboyów, a zadbali o to Michał Golian i Łukasz Ćwikliński. Na pocieszenie dla pokonanych, Andrzej Karpiński zdobył już 32. gola w rozgrywkach. Przewodzi zdecydowanie stawce najlepszych snajperów. Żółtowski traci do niego sześć trafień.

Siedemnasta kolejka zostanie rozegrana wyjątkowo w środę 28 marca. Odbędzie się pięć spotkań (początek godz. 18): Oldboy – Sparta, Mława Team – Easy Net, Marco – FC Kępa, Czaplicki Team – Joker, Zielone Miasto – Drin Team.

XVI kolejka (22.03): FC Kępa – Zielone Miasto 3:7, Easy Net – Czaplicki Team 7:0, Joker – Marco 4:6, Sparta – Drin Team 1:9, Oldboy – Mława Team 1:2.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x