Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wieczfnia Kościelna. Czy odnalazły się zagubione litery?


Gminna Biblioteka Publiczna w Wieczfni Kościelnej zachęca do dzieci do czytania książek również ciekawymi i niezwykłymi sposobami. Tym razem był to spektakl teatralny o wartkiej akcji i detektywistycznym wątku, zatytułowany „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”

Sprzedam Piec


Bibliotekarka Stefania odkryła, że zaginęły litery. Treść wszystkich bajek została pomieszana. Jedynym ratunkiem było odnalezienie literek. Na czele grupy poszukiwawczej stanął detektyw Bartłomiej Lupa. Śledztwo postawiło na jego drodze Artystkę Jesikę Aplauz Bzyk Bzyk, która nie przyznawała się do winy. Artystka przypomniała wszystkim wiersz o abecadle. Odnalezienie liter okazało się trudnym zadaniem, na szczęście dzieci podsuwały nowe tropy detektywowi, aby wspólnie rozwiązać zagadkę. Królowa Literatury zdradziła wszystkim, że liter nikt nie ukradł. Litery uciekły same, ponieważ były smutne i samotne w nieczytanych księżach. Powiedziała dzieciakom, że literki wrócą do książek tylko wtedy, gdy wszyscy złożą przyrzeczenie o częstym odwiedzaniu biblioteki i systematycznym wypożyczaniu książek. Dzieciaki głośno wyrecytowały przysięgę. Ciekawe tylko, czy jej dotrzymają.

red.

źródło i fot. GBP w Wieczfni Kościelnej

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x