Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PIANO DAY – dzień pianina/fortepianu w muzeum, zapraszamy


To wyjątkowe święto zrodziło się trzy lata temu z inicjatywy znakomitego pianisty Nilsa Frahma. Wydarzenie obchodzone jest na całym świecie 88 dnia każdego roku, co nawiązuje do liczby klawiszy instrumentu. Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej ma wielką przyjemność zaprosić Państwa na PIANO DAY 2018, które w Mławie odbędzie się po raz pierwszy, a jego gościem specjalnym będzie Miro Kępiński. Obok kompozytora wystąpią uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Mławie.

Miro Kępiński – to utytułowany kompozytor muzyki filmowej, producent oraz performer. Najnowsze filmy z jego muzyką, to hollywoodzki dramat „In This Gray Place” z udziałem Phila LaMarra („Pulp Fiction”) oraz komedia-horror „Suicide for Beginners”, w którego obsadzie zobaczymy m.in. Siga Haiga („Kill Bill 2”).
Za muzykę do ‚The Wounds We Cannot See’ (film dokumentalny, USA) zdobył szereg nagród w USA i Indiach (m.in. Best Original Music/Score podczas Los Angeles Independent Film Festival Awards, Award of Recognition – Music Score podczas Hollywood International Independent Documentary Awards). Na uwagę zasługują też projekty performatywne, w których Miro bierze udział jako muzyk i kompozytor, m.in projekt Sesilus, Festiwal Kina Niemego czy Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje – realizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka artysty to połączenie minimalizmu z surowością północy oraz słowiańską melancholią wtopioną w klasyczne brzmienia.

28 marca 2018 r. (środa) – Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej

w godzinach 10:00 – 14:30 – występy uczniów PSM

Koncert główny odbędzie o godzinie 18:00 w salach wystaw stałych.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x