Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mławski sąd uznał, że dzierzgowscy radni są niewinni


Po niemal półrocznym procesie toczącym się za zamkniętymi drzwiami Sąd Rejonowy w Mławie uznał, że radni komisji rewizyjnej nie zniesławili byłej dyrektor Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Sądowa sprawa to pokłosie konfliktu pomiędzy radnymi komisji rewizyjnej a byłą dyrektor. Komisja Rewizyjna Rady Gminy Dzierzgowo, w 2016 roku przeprowadziła kompleksową kontrolę Szkoły Podstawowej w Dzierzgowie za rok szkolny 2014/2015. Wówczas to sformułowała wiele zastrzeżeń i zarzutów wobec ówczesnej dyrektor tej placówki Marzeny Nowickiej. Wśród nich pojawiły się zarzuty nieznajomości statutu szkoły, błędnego liczenia godzin ponadwymiarowych, rażącego łamania przepisów i traktowania szkoły jak prywatnego folwarku, unikanie odpowiedzialności za podjęte decyzje i podpisane dokumenty,  dawania złego przykładu swoim postępowaniem uczniom i personelowi placówki, niedopełnienia obowiązków wynikających z zajmowanego stanowiska i narażanie budżetu gminy na zwiększone wydatki. To wówczas padło nagłośnione medialnie zdanie, że „liczenie w zakresie 35 sprawia jej trudności”.

Była dyrektor uznała, że  publiczne, w obecności członków rady, sołtysów wsi, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedstawicieli prasy odczytanie na sesji rady gminy w kwietniu 2016 r. a potem zamieszczenie w ogólnodostępnym internetowym Biuletynie Informacji Publicznej protokołu komisji z takimi treściami, to postępowanie które poniżyło ją w opinii publicznej i naraziło na utratę zaufania potrzebnego dla zajmowanego stanowiska.

Skierowała więc do mławskiego sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko pięciu radnym. Po tych wydarzeniach dyrektor Marzena Nowicka sama zrezygnowała z zajmowanego stanowiska i za porozumieniem stron przestała być dyrektorem szkoły z dniem 31 sierpnia 2017 r.

Mławski sąd przesłuchał wielu świadków, badał również wątek wpisów na portalach internetowych dokonywanych pod publikacjami dotyczącymi opisywanych wówczas spraw. Ostatecznie uznał, że oskarżeni radni Krzysztof Czerwiński, Jerzy Krajewski, Andrzej Balicki, Tomasz Bucholski i Irenausz Masłowski są niewinni zarzucanego im czynu. Od oskarżycielki zasądził na rzecz każdego z oskarżonych po 648 zł tytułem zwrotu wydatków związanych z ustanowieniem obrońcy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Julian
Julian
3 lata temu

Szkoda że takiej rady nie ma w Szydłowie 🙁

Mieszkana
Mieszkana
3 lata temu

Gratulacje dla radnych! i dla tych co w końcu zauważyli problem w tej szkole

Wstydliwa
Wstydliwa
3 lata temu
Reply to  Mieszkana

Tylko, że problem w tej szkole nadal trwa!

Jak
Jak
3 lata temu
Reply to  Wstydliwa

Korzeń jeszcze został – tylko korona spadla.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

GRATULACJE NASI RADNI !!!

Zośka
Zośka
3 lata temu

Czy Mława doczeka się takiej rady, w której komisja rewizyjna będzie kontrolowała działalność burmistrza i dyrektorów jednostek organizacyjnych, a nie na odwrót, czyli burmistrz kontroluje radę ?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Zośka

Mławscy radni to jakimś dziwnym sposobem są bezradni i to prawie wszyscy, teraz walkę toczą na smsy, o to któremu przysługuje palma pierwszeństwa w plebiscycie na najpopularniejszego
radnego.
panowie radni, to żenujące jak tak walczycie na te swoje smsy, no ale ktoś na tej waszej głupocie przynajmniej zarobi. 😀

prostow_nick
prostow_nick
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Większość rady dostała ciepłe bambosze od burmistrza to co się dziwować.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x