Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Były i duże i małe, ale wszystkie bez wyjątku piękne


Niedziela Palmowa jest najlepszym dniem na to, by rozstrzygnięty został konkurs „Mławska Palma Wielkanocna”. Organizatorom: Stowarzyszeniu „Wspólnota Mariacka” oraz Parafii Matki Bożej Królowej Polski udało się już na dobre zaszczepić tradycję własnoręcznego wykonywania palm w mławskich domach, rodzinach, szkołach i organizacjach. W tym roku jury musiało wybrać najpiękniejsze palmy spośród ponad sześćdziesięciu zgłoszonych do konkursu. Najpiękniejsze palmy wykonali: Elżbieta Oleś, rodzina Telusów, Stowarzyszenie „Daj Szansę” i Zespół Szkół nr 4 w Mławie.

Już od 10 lat Stowarzyszenie „Wspólnota Mariacka” oraz Parafia Matki Bożej Królowej Polski zachęca do kultywowania tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą poprzez organizację konkursu „Mławska Palma Wielkanocna”. Co roku konkurs cieszy się nie słabnącym zainteresowaniem. Uczestnicy wkładają wiele trudu w wykonanie barwnych i bogato przybranych palm. Wykonują je z materiałów naturalnych : żarnowca, bukszpanu, bazi, suchych kwiatów, krepy, wstążek, bibuły. To praca bardzo czasochłonna. Dla przykładu, uznaną za najpiękniejszą palmę w kategorii szkoły, 10 osób z „ekonomika” wykonywało przez tydzień. Ta właśnie palma, z racji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości ozdobiona jest biało – czerwonymi kwiatami. Organizatorzy docenili trud uczestników. Oprócz tych najlepszych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe, przyznano wiele dyplomów i wyróżnień. Dodatkową atrakcją tegorocznego konkursu była dodatkowa nagroda specjalna – rower. Po losowaniu trafił on w ręce rodziny Telusów, która to rodzina wykonała najpiękniejszą palmę w kategorii rodzinnej.

Poniżej pełna lista nagrodzonych i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach:

Kategoria Rodzina

 1. miejsce – Telusowie

2.miejsce – Morgiszowie

 1. miejsce – Piwowowarscy
 2. miejsce – Filip
 3. miejsce – Gołębiewscy

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały rodziny: Nowosielskich, Rząpów, Cieślaków, Kwiatkowskich, Gorlewskich, Gawlikowskich, Walczaków, Bruździaków, Kaweckich, Bukowskich, Jurkiewiczów, Sieczka, Janiszewskich.

Kategoria Indywidualna:

 1. miejsce – Elżbieta Oleś
 2. miejsce – Ewa Sękowska
 3. miejsce – Weronika Cieślak
 4. miejsce – Julia Marchewka
 5. miejsce – Julia Bartkowska
 6. miejsce – Kaja Chmielewska
 7. miejsce – Siostra Romana Józefowicz

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Ola Chmielewska, Marta Bruździak, Katarzyna Kupniewska, Marysia Filip, Gabriela Koźlakiewicz, Julia Niedziela, Zuzanna Koźlakiewicz, Kornelia Lewandowska, Oliwia Sobotka, Maria i Marta Bączek, Aleksandra Olszewska, Piotr Wiśniewski, Aleksandra Krystkiewicz, Amelia Bergolc, Wiktoria Krużmanowska, Dominik Ludwikowski, Danuta Olbryś, siostra Andrzeja Wyszkowska.

Kategoria Organizacje:

 1. Stowarzyszenie „Daj Szansę”
 2. 7 Mławska Drużyna Wędrowniczek „Montana” i 1 Mławska Drużyna Harcerek „Głowonogi” im. hm Ewy Grodeckiej
 3. Miniskansen RADZANOVIA

Kategoria Szkoły:

 1. Zespół Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z września 1939r. w Mławie 
 2. Zasadnicza Szkoła Zawodowa PPUD „Dźwigpol” w Mławie
 3. Zespół Szkół nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Mławie
 4. Kordulewska Klaudia i Orłowska Wiktoria – Szkoła Podstawowa nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
 5. Karolina Gołębiewska i Maja Lipińska – Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego w Mławie
 6. Szkoła Podstawowa im. Błogosławionego Bp. Leona Wetmańskiego w Lipowcu Kościelnym
 7. Gabriela Szczepkowska i Kaja Chmielewska – Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego w Mławie

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Grupa „0” Motylki – Miejskie Przedszkole nr 4 z oddziałami integracyjnymi, Julia Grochowska, Natalia Klejna, Ola Olszewska (uczennice Katolickiej Szkoły Podstawowej) , Ola Palkowska, Marcelina Cecelska, Najduk Amelia, Najduk Oliwia (uczennice Szkoły Podstawowej nr 3), klasa Ia i I b (Szkoła Podstawowa nr 3), klasa II Gimnazjum Katolickiego.

Nagroda specjalna:

Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów „AS”

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Parafianka
Parafianka
3 lata temu

Super konkurs. Wspaniałe nagrody.

jama
jama
3 lata temu

o nie tylko nie Wojnarowski !

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x