Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Oto laureaci konkursu poetyckiego „Twórcza wyobraźnia”


Już po raz czternasty odbywał się Konkursu Poetycki Twórcza Wyobraźnia. Jego dwie pierwsze edycje miały charakter ogólnomiejski, potem jego ranga wzrosła do szczebla powiatowego. Dnia  19 marca 2018 roku w ZPO nr 3 odbyło się jego uroczyste podsumowanie.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie było  nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. Portret rodziny słowami malowany. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom. Ponadto w tym roku konkurs był również  jednym z elementów realizacji programu Szkoła z Klasą 2.0. pod hasłem Solidarność. 
Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: Rodzina, gdzie zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy.

Grupa artystów zaprezentowała program słowno – muzyczny wzbogacony o prezentację. Tym razem głównym  bohaterem  spotkania była rodzina, czyli my sami na scenie życia oraz  nasze małe i duże problemy. Mali aktorzy zabrali nas w niezwykłą podróż,  której motywem przewodnim był album ze starymi, rodzinnymi zdjęciami. Jak to w rodzinie bywa nie obyło się bez śmiesznych i zabawnych, poważnych i uroczystych chwil. Artyści wyśmienicie zaprezentowali się w scence kabaretowej. Następnie miały miejsce romantyczne oświadczyny, nie zabrakło wspaniałego wesela  i oczywiście narodzin oczekiwanych  dzieci. 
Czar poezji, urzekające  melodie, taniec, oraz piękna oprawa sceniczna sprawiły, że zaprezentowany program spotkał się z  życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta – Jarosław Trześniewski – Kwiecień, za prace literackie przyznało trzy  nagrody  oraz  dwa  wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała sześć   nagród  oraz dziewięć wyróżnień.  Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.

– Cieszę się, że mali literaci piszą wiersze i opowiadania. Pisanie jest forma przekazu, informacji, ale przede wszystkim formą rozmowy – szczególną formą, próbą opisania świata, czasami nieporadną, ale autentyczną, świeżą – relacjonował przewodnicząc jury – Jarosław Trześniewski – Kwiecień

Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 9 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 oraz polonistki. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu literackiego:

I miejsce – Dagmara Wroniszewska  KSP w  Mławie,  opiekun  Beata Radzewicz i ex aequo Zuzanna Olszak  SP 7 w Mławie, opiekun Agnieszka Kaczerska

II miejsce
Julia Kowalska SP 7 w Mławie, opiekun  Joanna Kowalska

Wyróżnienia:

Anna Wtulich SP 1 w Mławie, opiekun Małgorzata Stefańska – Zera
Karol Wiśniewski SP 1 w Mławie, opiekun Małgorzata Stefańska – Zera

Laureaci konkursu poetyckiego

I miejsce 
Małgorzata Wasiłowska SP 1 w Mławie, opiekun Danuta Bardońska

II miejsce

– Sylwia Rząp SP 1 w  Mławie, opiekun  Danuta Bardońska,
– Kamil Bardoński SP 1 w Mławie, opiekun  Małgorzata Stefańska – Zera

III miejsce
– Maria Brzozowska SP w Turzy Małej, opiekun Dorota Kujawa
– Weronika Milewska SP w Zawadach, opiekun Anna Borkowska
– Aleksandra Nowacka SP 1 w Mławie, opiekun Danuta Bardońska

Wyróżnienia
– Maria Żerańska SP 7 w  Mławie, opiekun Zofia Kazimierska
– Oliwia Sobotka  SP 6 w Mławie, opiekun Izabella Szpakut
– Anna Grzegorczyk SP 7 w  Mławie, opiekun   Urszula Szynaka
– Kornelia Lewandowska SP 7 w  Mławie, opiekun  Dorota Puszcz
– Bartosz Giżyński SP 7 w  Mławie, opiekun  Katarzyna Pawelczyk
– Olaf Bereda SP 6 w Mławie, opiekun Irena Kalczyńska
– Emilia Graczyk SP 1 w  Mławie, opiekun  Danuta Bardońska
– Michał Kaszubski SP 4 w Mławie, opiekun Monika Brzozowska
– Dominik Dąbrowski SP 6 w Mławie, opiekun Irena Kalczyńska.

źródło i fot. SP nr 7

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x