Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na drogach powiatu trwa akcja „SMARTSTOP” – PATRZ NA DROGĘ


Dziś przypada 21 marca, to Pierwszy Dzień Wiosny, ale też Dzień Wagarowicza. Mławska drogówka prowadzić będzie działania „SMARTSTOP”. Celem działań  jest zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak nierozważne korzystanie z telefonów komórkowych może być niebezpieczne i tragiczne w skutkach, szczególnie kiedy jesteś pieszym korzystającym z drogi.


Policjanci z mławskiej komendy będą przypominać pieszym i kierowcom, że sekundy poświęcone na „zerknięcie” na telefon mogą kosztować życie. Spowolnienie reakcji na wydarzenia na drodze, niezauważanie przechodniów, czy hamowanie z opóźnieniem, to tylko jedne z niewielu skutków korzystania z telefonu przez kierowców. To samo niestety dotyczy pieszych. Zapatrzeni w ekran smartfona czy zajęci rozmową nie zauważają, że nadjeżdża samochód i nie są w stanie odpowiednio zareagować. Działania przeprowadzone będą na terenie całego województwa mazowieckiego.

 Źródło: mł. asp. Aneta Prusik KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x