Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Forum Edukacji Młodzieży. Dla idących na studia i dla podnoszących kwalifikacje


Powiatowy Urząd Pracy w Mławie po kilku latach przerwy powrócił do cieszącej się dużym zainteresowaniem młodzieży forum edukacji. Kilkanaście szkół wyższych z najbliższych i nieco odleglejszych ośrodków akademickich a także placówki kształcenia ustawicznego zachęcały do podjęcia dalszej edukacji. Wśród ofert nie zabrakło służb mundurowych, policji i wojska.


IX Powiatowe Forum Edukacji Młodzieży odbyło się się 20 marca br. w Mławskiej Hali Sportowej. W tym roku urząd pracy przyjął, że lepszym rozwiązaniem jest zorganizowanie takiego forum odrębnie dla szkół średnich i odrębnie dla gimnazjum. Forum dla gimnazjalistów ma odbyć się w miesiącu maju br., a swoją ofertę wtedy prezentować będą szkoły średnie. Obecne forum adresowane było do najstarszych klas mławskich szkół średnich, które przychodziły do hali w odstępach czasowych. Chodziło o to, żeby młodzież miała więcej czasu na rozmowę i zapoznanie się z ofertą. Szkoły różnie zachęcały i przekonywały do korzystania z ich oferty. Były pokazy i prezentacje, ale też gadżety i konkursy. Również mławski urząd pracy zachęcał młodzież do korzystania ze swoich usług, szczególnie w zakresie doradztwa zawodowego i podejmowania decyzji co do wyboru kierunku dalszej edukacji.

Młodzież mogła zapoznać się z ofertą m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie,

Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w w Płocku, Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku, Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku, Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy, Europejskiej Uczelni Informatyczno-Ekonomicznej w Warszawie, Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Wyższej Szkoły Biznesu i Zarządzania w Ciechanowie, Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. Swoje stoiska miały także:

Piąta Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej im. st.sierż.Mieczysława Dziemieszkiewicza, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Ciechanowie, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie, Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu, Publiczne Działdowskie Centrum kształcenia Ustawicznego DAR, Zespół Szkół  nr 2 w Mławie i PUP Mława.

– Urząd Pracy realizuje program dla młodych, w ramach którego wchodzimy do gimnazjów i szkół średnich ze swoimi usługami. Postanowiliśmy wrócić do tradycji  forum młodzieży, które cieszyło się niegdyś dużą popularnością. W tym roku forum zorganizowaliśmy inaczej. Dziś odbywa się ono dla uczniów szkół średnich, a w maju będzie dla gimnazjalistów i będą wystawiały się szkoły średnie. Zainteresowanie młodzieży jest bardzo duże. Staramy się przekonywać młodzież, że dobry zawód, dobra praca zapewni wysokie wynagrodzenie. Chcemy uświadamiać młodzieży, że wybierając kierunek studiów, trzeba pamiętać co dalej po studiach – mówi Witold Żerański dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mawianka
mawianka
3 lata temu

Wojnarowski jak zwykle naburmuszony. Dość już Pslu w Mławie.Idz Pan na emeryturę.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x