Mławianka rozpoczyna od wygranej. Skuteczny rewanż

W pierwszym meczu piłkarze Mławianki zostali zaskoczeni przez beniaminka z Warszawy. Polegli 0:4 nie mając w konfrontacji z Drukarzem nic do powiedzenia. Na szczęście rewanż, rozegrany w sobotnie popołudnie, potoczył się już zupełnie inaczej.

Choć początek rywalizacji w wykonaniu naszych graczy nie był idealny. Niby oddali pierwszy celny strzał w meczu (Krzysztof Dąbkowski), ale konkretniejsi w swoich ofensywnych poczynaniach byli goście ze stolicy. Po 22 minutach prowadzili już 2:0. Najpierw błąd Adriana Serowca wykorzystał Damian Jakóbczak, potem nie popisał się Maciej Rogalski. Zgubił piłkę tuż przed swoim polem karnym. Z „prezentu” skorzystał skwapliwie Korneliusz Sochań.

Na szczęście tuż przed przerwą gospodarze nawiązali kontakt z rywalem. Marcin Tomczak posłał z rzutu wolnego dośrodkowanie w pole karne, a nabiegający Piotr Melchinkiewicz nie dał żadnych szans bramkarzowi Drukarza Krzysztofowi Mazurowi.

Podopieczni Zbigniewa Kaczmarka odetchnęli głęboko, na dodatek tuż po przerwie doprowadzili do wyrównania. Tomczak został powalony na murawę przez jednego z konkurentów. Skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się sam poszkodowany.

W tym momencie spotkanie rozpoczęło się w zasadzie na nowo. Każda ze stron szukała okazji do zadania decydującego ciosu. Uderzenia Szymona Masiaka i Melchinkiewicza nie osiągnęły jeszcze celu, z kolei bramka wbita przez Rogalskiego nie została uznana (spalony mławianina).

Na szczęście futboliści Mławianki nie odpuścili. Dzięki temu w końcówce mogli unieść ręce w geście triumfu. W krótkim odstępie czasu wbili dwa gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Koprucki, a potem jego wyczyn skopiował Michał Stryjewski.

W sobotę 24 marca Mławianka zmierzy się na wyjeździe z MKS-em Przasnysz. Pierwszy mecz zakończył się wygraną naszej ekipy 3:2.

MKS Mławianka Mława – Drukarz Warszawa 4:2 (1:2)

Mławianka: Serowiec – Radziszewski, Koprucki, Naczas, Dąbkowski, Tomczak, Rogalski, Samluk Stryjewski, Litun (46. Masiak), Melchinkiewicz (83. Gosik).