Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Katarzyna Kaszuba odchodzi ze stanowiska dyrektora MDK


– To informacja potwierdzona przez ratusz, a więc oficjalna. Złożyłam rezygnację i biegnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Obecnie jestem na urlopie – mówi Katarzyna Kaszuba. Powodów złożonej przez siebie rezygnacji nie chce komentować ani uzasadniać.

Dotychczasowa dyrektor MDK prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Płocku z dnia 7 marca 2018 r. została uznana  za winną jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez trzy lata, zasądził grzywnę w wysokości 3,5 tys. zł, świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy penitencjarnej w kwocie 5 tys. zł i zwrot kosztów procesu. Ta sprawa na wokandzie stawała trzykrotnie. Za pierwszym razem mławski sąd uznał ją za winną zarzutu, ale wydał wyrok warunkowego umorzenia. Po odwołaniu ze strony prokuratora ale i obrońcy, mławski sąd rozpatrywał sprawę po raz drugi. Tu już 28 listopada 2017 zapadł wyrok skazujący, podtrzymany potem przez sąd apelacyjny.

Katarzyna Kaszuba zdarzeniu, które miało miejsce w dniu 17 lipca 2016 r. postawiła się do dyspozycji burmistrza. Ten odpowiadając na pytania radnych dotyczące konsekwencji wobec dyrektor MDK odpowiadał, że czeka na prawomocne rozstrzygnięcie sądu.

Z prawnego punktu widzenia, wyrok skazujący nie jest podstawą do zwolnienia pracownika jednostki kultury. Nie obowiązują tu bowiem przepisy dotyczące pracowników samorządowych, które w taki przypadku taki krok nakazują.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawianka
Mlawianka
3 lata temu

A ja uważam ze rozbujala mlawski mdk w ktorym nie dzialo sie nic miala na to pomysl. Jej życie prywatne guzik mnie obchodzi ale mlawskiwj mentalnosci noe zmoeni nic.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Mlawianka

Jak rozbujała ten MDK? bo nić nie zauważam, Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź Mławianko?

Nikt
Nikt
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Seniorzy mają potancowy z wyszynkiem

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Nikt

No tak rozbujała „wyszynk”… – tu się zgadzam

Mario
Mario
3 lata temu

Teraz już nikt nie będzie mógł nic zarzucić Złotoustemu przed wyborami. Problem się rozwiązał. Jak to się Złotoustemu wszystkie problemy rozwiązują… np. całkiem niedawno rozwiązał mu się problem z Henrykiem Antczakiem…

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Skoro stwierdzono iż Pani Katarzyna jechała pod wpływem alkoholu 17 lica a tego dnia przed wyjazdem z Parku prowadziła imprezę czyli była w pracy pod wpływem oznacza to tylko tyle że winny być wyciagniete konsekwencje dyscyplinarne!!! Panie burmistrzu… tak nie powinno być!!!

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

No szczyt wszystkiego ten trzymiesięczny okres wypowiedzenia – to powinno być natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne, ale jeżeli włodarz tak polubił tę panią, to przynajmniej natychmiastowe rozwiązanie umowy na tej pani prośbę ale bez okresu wypowiedzenia.

Mławiam
Mławiam
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

dolali jej wodki do coli 😉 nie jej wina hahahah

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Mławiam

Człowieku i Ty w to wierzysz? Mam nadzieję, że to tylko żart, bo nawet dziecko by wyczuło alkohol w coli skora pija ten napój.
Ta kobieta nie ma za grosz honoru.

Kinomanka
Kinomanka
3 lata temu

Szkoda, Pani Kasiu 🙁

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Kinomanka

He he weź zmień nik na mors

JFK..
JFK..
3 lata temu
Reply to  Kinomanka

Szkoda wspaniały kompan i do szklanki i do ogórka

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  JFK..

Gratuluję poczucia humoru 😀 – tak trzymaj JFK.
Widzę, że nie wszyscy jednak rozumieją.

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x