Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Katarzyna Kaszuba odchodzi ze stanowiska dyrektora MDK


– To informacja potwierdzona przez ratusz, a więc oficjalna. Złożyłam rezygnację i biegnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Obecnie jestem na urlopie – mówi Katarzyna Kaszuba. Powodów złożonej przez siebie rezygnacji nie chce komentować ani uzasadniać.

Dotychczasowa dyrektor MDK prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Płocku z dnia 7 marca 2018 r. została uznana  za winną jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez trzy lata, zasądził grzywnę w wysokości 3,5 tys. zł, świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy penitencjarnej w kwocie 5 tys. zł i zwrot kosztów procesu. Ta sprawa na wokandzie stawała trzykrotnie. Za pierwszym razem mławski sąd uznał ją za winną zarzutu, ale wydał wyrok warunkowego umorzenia. Po odwołaniu ze strony prokuratora ale i obrońcy, mławski sąd rozpatrywał sprawę po raz drugi. Tu już 28 listopada 2017 zapadł wyrok skazujący, podtrzymany potem przez sąd apelacyjny.

Katarzyna Kaszuba zdarzeniu, które miało miejsce w dniu 17 lipca 2016 r. postawiła się do dyspozycji burmistrza. Ten odpowiadając na pytania radnych dotyczące konsekwencji wobec dyrektor MDK odpowiadał, że czeka na prawomocne rozstrzygnięcie sądu.

Z prawnego punktu widzenia, wyrok skazujący nie jest podstawą do zwolnienia pracownika jednostki kultury. Nie obowiązują tu bowiem przepisy dotyczące pracowników samorządowych, które w taki przypadku taki krok nakazują.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Katarzyna Kaszuba odchodzi ze stanowiska dyrektora MDK"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mlawianka
Gość

A ja uważam ze rozbujala mlawski mdk w ktorym nie dzialo sie nic miala na to pomysl. Jej życie prywatne guzik mnie obchodzi ale mlawskiwj mentalnosci noe zmoeni nic.

Anonimowo
Gość

Jak rozbujała ten MDK? bo nić nie zauważam, Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź Mławianko?

Nikt
Gość

Seniorzy mają potancowy z wyszynkiem

Anonimowo
Gość

No tak rozbujała „wyszynk”… – tu się zgadzam

Mario
Gość

Teraz już nikt nie będzie mógł nic zarzucić Złotoustemu przed wyborami. Problem się rozwiązał. Jak to się Złotoustemu wszystkie problemy rozwiązują… np. całkiem niedawno rozwiązał mu się problem z Henrykiem Antczakiem…

Czytelnik
Gość

Skoro stwierdzono iż Pani Katarzyna jechała pod wpływem alkoholu 17 lica a tego dnia przed wyjazdem z Parku prowadziła imprezę czyli była w pracy pod wpływem oznacza to tylko tyle że winny być wyciagniete konsekwencje dyscyplinarne!!! Panie burmistrzu… tak nie powinno być!!!

Jarząbek
Gość

No szczyt wszystkiego ten trzymiesięczny okres wypowiedzenia – to powinno być natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne, ale jeżeli włodarz tak polubił tę panią, to przynajmniej natychmiastowe rozwiązanie umowy na tej pani prośbę ale bez okresu wypowiedzenia.

Mławiam
Gość

dolali jej wodki do coli 😉 nie jej wina hahahah

Jarząbek
Gość

Człowieku i Ty w to wierzysz? Mam nadzieję, że to tylko żart, bo nawet dziecko by wyczuło alkohol w coli skora pija ten napój.
Ta kobieta nie ma za grosz honoru.

Kinomanka
Gość

Szkoda, Pani Kasiu 🙁

JFK..
Gość

Szkoda wspaniały kompan i do szklanki i do ogórka

Jarząbek
Gość

Gratuluję poczucia humoru 😀 – tak trzymaj JFK.
Widzę, że nie wszyscy jednak rozumieją.

Xyz
Gość

He he weź zmień nik na mors

wpDiscuz