Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Katarzyna Kaszuba odchodzi ze stanowiska dyrektora MDK


– To informacja potwierdzona przez ratusz, a więc oficjalna. Złożyłam rezygnację i biegnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Obecnie jestem na urlopie – mówi Katarzyna Kaszuba. Powodów złożonej przez siebie rezygnacji nie chce komentować ani uzasadniać.

Dotychczasowa dyrektor MDK prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Płocku z dnia 7 marca 2018 r. została uznana  za winną jazdy samochodem w stanie nietrzeźwości. Sąd orzekł zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez trzy lata, zasądził grzywnę w wysokości 3,5 tys. zł, świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy penitencjarnej w kwocie 5 tys. zł i zwrot kosztów procesu. Ta sprawa na wokandzie stawała trzykrotnie. Za pierwszym razem mławski sąd uznał ją za winną zarzutu, ale wydał wyrok warunkowego umorzenia. Po odwołaniu ze strony prokuratora ale i obrońcy, mławski sąd rozpatrywał sprawę po raz drugi. Tu już 28 listopada 2017 zapadł wyrok skazujący, podtrzymany potem przez sąd apelacyjny.

Katarzyna Kaszuba zdarzeniu, które miało miejsce w dniu 17 lipca 2016 r. postawiła się do dyspozycji burmistrza. Ten odpowiadając na pytania radnych dotyczące konsekwencji wobec dyrektor MDK odpowiadał, że czeka na prawomocne rozstrzygnięcie sądu.

Z prawnego punktu widzenia, wyrok skazujący nie jest podstawą do zwolnienia pracownika jednostki kultury. Nie obowiązują tu bowiem przepisy dotyczące pracowników samorządowych, które w taki przypadku taki krok nakazują.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Mlawianka
Gość
Mlawianka

A ja uważam ze rozbujala mlawski mdk w ktorym nie dzialo sie nic miala na to pomysl. Jej życie prywatne guzik mnie obchodzi ale mlawskiwj mentalnosci noe zmoeni nic.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak rozbujała ten MDK? bo nić nie zauważam, Możesz rozszeżyć swoją wypowiedź Mławianko?

Nikt
Gość
Nikt

Seniorzy mają potancowy z wyszynkiem

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No tak rozbujała „wyszynk”… – tu się zgadzam

Mario
Gość
Mario

Teraz już nikt nie będzie mógł nic zarzucić Złotoustemu przed wyborami. Problem się rozwiązał. Jak to się Złotoustemu wszystkie problemy rozwiązują… np. całkiem niedawno rozwiązał mu się problem z Henrykiem Antczakiem…

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Skoro stwierdzono iż Pani Katarzyna jechała pod wpływem alkoholu 17 lica a tego dnia przed wyjazdem z Parku prowadziła imprezę czyli była w pracy pod wpływem oznacza to tylko tyle że winny być wyciagniete konsekwencje dyscyplinarne!!! Panie burmistrzu… tak nie powinno być!!!

Jarząbek
Gość
Jarząbek

No szczyt wszystkiego ten trzymiesięczny okres wypowiedzenia – to powinno być natychmiastowe zwolnienie dyscyplinarne, ale jeżeli włodarz tak polubił tę panią, to przynajmniej natychmiastowe rozwiązanie umowy na tej pani prośbę ale bez okresu wypowiedzenia.

Mławiam
Gość
Mławiam

dolali jej wodki do coli 😉 nie jej wina hahahah

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Człowieku i Ty w to wierzysz? Mam nadzieję, że to tylko żart, bo nawet dziecko by wyczuło alkohol w coli skora pija ten napój.
Ta kobieta nie ma za grosz honoru.

Kinomanka
Gość
Kinomanka

Szkoda, Pani Kasiu 🙁

Xyz
Gość
Xyz

He he weź zmień nik na mors

JFK..
Gość
JFK..

Szkoda wspaniały kompan i do szklanki i do ogórka

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Gratuluję poczucia humoru 😀 – tak trzymaj JFK.
Widzę, że nie wszyscy jednak rozumieją.