Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

4,6 mln dla czterech mławskich szkół zawodowych


fot. Emil Sawicki UMWM


Nieco ponad 4,6 mln zł otrzymał powiat mławski na sfinansowanie m.in.staży i praktyk zawodowych, szkoleń dla uczniów, wyposażenia szkół, wsparcie rozwoju nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu w czterech szkołach średnich na terenie Mławy. Środki pochodzą z projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza.

Umowy o dofinansowanie  podpisało 16 marca w Ciechanowie pięć samorządów powiatowych: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. W imieniu powiatu mławskiego występowali  starosta Włodzimierz Wojnarowski i wicestarosta Barbara Gutowska.

Powiat mławski otrzymał łącznie kwotę 4.609.381,25zł, które rozdzielona będzie na cztery technika w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 4.

Dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy.

W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych, szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących kierunków. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Oprócz tego przeszkolonych zostanie 1040 nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu.  Przeprowadzone zostaną również zajęcia dla ponad 10 tys. uczniów.

– Szkolnictwo zawodowe po latach zapaści odbudowuje się. Na Mazowszu ma nie tylko już coraz lepsze wyniki, ale też swoje własne, inteligentne specjalizacje. Są takie wyraźne obszary, które specjalizują się w konkretnej branży, np. w okolicach Mławy mamy elektronikę na bazie LG, ale mamy też branżę mechaniczną na bazie przedsiębiorstw takich jak np. Intercars. Olbrzymia część szkolnictwa zawodowego rozwija się wraz z branżą gastronomiczną – to są kelnerzy, ale także technika kształcące technologów żywności – mówi Artur Andrysiak, członek zarządu ARM.

źródło: UMWM

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x