Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

4,6 mln dla czterech mławskich szkół zawodowych


fot. Emil Sawicki UMWM


Nieco ponad 4,6 mln zł otrzymał powiat mławski na sfinansowanie m.in.staży i praktyk zawodowych, szkoleń dla uczniów, wyposażenia szkół, wsparcie rozwoju nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu w czterech szkołach średnich na terenie Mławy. Środki pochodzą z projektu „Zintegrowany rozwój szkolnictwa zawodowego” realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego przy udziale Agencji Rozwoju Mazowsza.

Umowy o dofinansowanie  podpisało 16 marca w Ciechanowie pięć samorządów powiatowych: ciechanowskiego, mławskiego, płońskiego, pułtuskiego i żuromińskiego. W imieniu powiatu mławskiego występowali  starosta Włodzimierz Wojnarowski i wicestarosta Barbara Gutowska.

Powiat mławski otrzymał łącznie kwotę 4.609.381,25zł, które rozdzielona będzie na cztery technika w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2, Zespole Szkół nr 3 i Zespole Szkół nr 4.

Dla każdej ze szkół zostanie opracowany i wdrożony program innowacji pedagogicznej. Uatrakcyjni on zajęcia i wzbogaci obecne procesy nauczania o nowe, nieszablonowe działania, dzięki którym uczestnicy poszerzą wiedzę i umiejętności. Z kolei działania te przełożą się na zwiększenie szans absolwentów tych szkół na rynku pracy.

W ramach wdrażania innowacji pedagogicznych, szkoły będą oferować nowe kierunki kształcenia. Planowana jest również modernizacja już istniejących kierunków. W pracowniach zawodowych pojawi się nowy sprzęt. Oprócz tego przeszkolonych zostanie 1040 nauczycieli zawodu i instruktorów praktycznej nauki zawodu.  Przeprowadzone zostaną również zajęcia dla ponad 10 tys. uczniów.

– Szkolnictwo zawodowe po latach zapaści odbudowuje się. Na Mazowszu ma nie tylko już coraz lepsze wyniki, ale też swoje własne, inteligentne specjalizacje. Są takie wyraźne obszary, które specjalizują się w konkretnej branży, np. w okolicach Mławy mamy elektronikę na bazie LG, ale mamy też branżę mechaniczną na bazie przedsiębiorstw takich jak np. Intercars. Olbrzymia część szkolnictwa zawodowego rozwija się wraz z branżą gastronomiczną – to są kelnerzy, ale także technika kształcące technologów żywności – mówi Artur Andrysiak, członek zarządu ARM.

źródło: UMWM

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x