Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

TIK na lekcjach języka angielskiego w SP nr 2


Uczniowie klasy 2d (gimnazjaliści) uczestniczą w lekcjach języka angielskiego. Ostatnie zajęcia prowadzone przez Panią Joannę Rudzińską-Warzechę były poświęcone Dniu Świętego Patryka (Saint Patrick’s Day), który jest irlandzkim świętem narodowym, obchodzonym 17 marca. Najważniejszą tradycją jest noszenie ubrań w kolorze zielonym będącym symbolem narodowym Irlandii, zwanej również Szmaragdową Wyspą (The Emerald Isle).

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Święto to jest hucznie obchodzone także w Stanach Zjednoczonych, miejscu, do którego wyemigrowało wielu Irlandczyków w XIX i XX wieku. Są tam organizowane liczne parady, pokazy tańca irlandzkiego, a znane miejsca, obiekty, a nawet rzeki (Chicago River) są podświetlane, bądź farbowane na zielono.

Dzięki wykorzystaniu na lekcji języka angielskiego TIK (technologii informacyjno- komunikacyjnej) uczniowie mogą być nie tylko biernymi odbiorcami treści przekazywanych przez nauczyciela, ale aktywnymi uczestnikami zajęć. Lekcje kulturowe wzbogacone o użycie materiałów autentycznych (stron internetowych w oryginale, utworów muzycznych, pokazów tańca, artykułów) przedstawionych w ciekawy sposób (QRkody, quizy językowe przy użyciu aplikacji Kahoot, itd.), sprawiają, ze uczniowie chętniej uczestniczą w zajęciach, zdobywają i poszerzają wiedzę z różnych dziedzin posługując się językiem angielskim.

Źródło i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x