Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Strzegowo kulinarną stolicą powiatu mławskiego


Kolejny i tradycyjny już konkurs na wielkanocną potrawę organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzegowie pokazał, że gdyby przyznawano tytuł kulinarnej stolicy powiatu, tej właśnie gminie ten laur słusznie by się należał. Dzieje się tak za sprawą prężnie działających kół gospodyń, które i tym razem zastawiły stoły nie dość że pysznymi potrawami, to jeszcze pięknie udekorowanymi.

Tegoroczna wystawa wielkanocna znana będzie nie tylko w naszym powiecie, ale też u sąsiadów, a to za sprawą dużej grupy gości zaproszonych właśnie z Ciechanowa, którzy też nie szczędzili pochwał organizatorom tego kulinarnego przedsięwzięcia.

Tradycyjne wielkanocne potrawy, ale też miejscowe specjały przygotowały koła gospodyń z Czarnocina, Dąbrowy,  Giżyna, Mdzewa, Mdzewka, Niedzborza, Pokrytek, Rydzyna, Syberii, Unikowa oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku ze Strzegowa.

Jako że wystawa miała charakter konkursowy, specjalna komisja smakowała i oceniała wybrane potrawy.  W jej ocenie wszystkie przysmaki zyskały uznanie i koła gospodyń otrzymały równorzędne nagrody pieniężne.

JK

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Strzegowo kulinarną stolicą powiatu mławskiego"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pszczółka
Gość

Było super Pozdrawiamy .

Wiesława Zakrzewska
Gość

Wszystkim Paniom Gospodyniom i UTW najserdeczniejsze GRATULACJE ! ! ! Wygląd przepyszny.Aż żal mi iż tylko wzrokiem mogę się delektować! Brawo dla Pani Dyrektor GOK Strzegowo!

ewa
Gość

Dziękuję 🙂

wpDiscuz