Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W Polsce będzie szybko przybywać Ukraińców. Nawet 300 tys. rocznie


fot. Pixabay

Sprzedam Piec


Według prognoz Narodowego Banku Polskiego do końca 2020 r. liczba Ukraińców pracujących w naszym kraju będzie się zwiększać o 200-300 tys. rocznie.

Obecnie w Polsce pracuje około miliona obywateli Ukrainy. Jak wskazuje Jacek Kotłowski, wicedyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP, najszybciej przybywało ich na polskim rynku pracy w 2017 i 2016 r.

Wedle prognoz NBP, teraz ten wzrost ma być wolniejszy, ale ciągle duży: o 200-300 tys. rocznie, do końca 2020 r.
Przedstawiciele banku zastrzegli, że istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że ta prognoza nie będzie odpowiadać rzeczywistości. To m.in. polityka wizowa krajów Unii Europejskiej oraz sytuacja na Ukrainie.

Dla Ukraińców myślących o wyjeździe za granicę do pracy Polska wciąż jest kierunkiem, który wybierają najczęściej.

 jmk/NBP, informacje własne
źródło: www.kurier.pap.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
biznesmen
biznesmen
3 lata temu

wolę 1polaka zatrudnić niż 5 z ukrainy.

pracownik fine altech
pracownik fine altech
3 lata temu

dziś 16 w fine altechu 2godz pracownicy siedzieli za prasami bawili sie telefonami chichali sie nic nie robili.a kasa leci. I tak jest nagminnie.NAS POLAKOW sie sciga do pracy a tych panstwa nie.Nawet kamery ich nie ruszaja.Gdzie jest nadzor pytam Po co takich zatrudniac.za wielkie pieniadze i placic posrednikom jeszcze.

mławiak
mławiak
3 lata temu

Wybierają MŁAWĘ,bo w naszych firmach się nie narobią ,dostaną mieszkanie 12zł netto,autobus za darmą dupkę zawiezie przywiezie całodzienną michę,co na zachodzie im dadzą?.Tam trzeba pracować a u nas ścimianie i liczenie godzin.ILE BIORĄ POŚREDNICY?Przwożą ludzi bez szkoły na sztukę.MASAKRA .PORAŻKA.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x