Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

W Polsce będzie szybko przybywać Ukraińców. Nawet 300 tys. rocznie


fot. Pixabay

Według prognoz Narodowego Banku Polskiego do końca 2020 r. liczba Ukraińców pracujących w naszym kraju będzie się zwiększać o 200-300 tys. rocznie.

Obecnie w Polsce pracuje około miliona obywateli Ukrainy. Jak wskazuje Jacek Kotłowski, wicedyrektor Departamentu Analiz Ekonomicznych NBP, najszybciej przybywało ich na polskim rynku pracy w 2017 i 2016 r.

Wedle prognoz NBP, teraz ten wzrost ma być wolniejszy, ale ciągle duży: o 200-300 tys. rocznie, do końca 2020 r.
Przedstawiciele banku zastrzegli, że istnieje wiele czynników, które mogą sprawić, że ta prognoza nie będzie odpowiadać rzeczywistości. To m.in. polityka wizowa krajów Unii Europejskiej oraz sytuacja na Ukrainie.

Dla Ukraińców myślących o wyjeździe za granicę do pracy Polska wciąż jest kierunkiem, który wybierają najczęściej.

 jmk/NBP, informacje własne
źródło: www.kurier.pap.pl

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "W Polsce będzie szybko przybywać Ukraińców. Nawet 300 tys. rocznie"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
biznesmen
Gość

wolę 1polaka zatrudnić niż 5 z ukrainy.

pracownik fine altech
Gość

dziś 16 w fine altechu 2godz pracownicy siedzieli za prasami bawili sie telefonami chichali sie nic nie robili.a kasa leci. I tak jest nagminnie.NAS POLAKOW sie sciga do pracy a tych panstwa nie.Nawet kamery ich nie ruszaja.Gdzie jest nadzor pytam Po co takich zatrudniac.za wielkie pieniadze i placic posrednikom jeszcze.

mławiak
Gość

Wybierają MŁAWĘ,bo w naszych firmach się nie narobią ,dostaną mieszkanie 12zł netto,autobus za darmą dupkę zawiezie przywiezie całodzienną michę,co na zachodzie im dadzą?.Tam trzeba pracować a u nas ścimianie i liczenie godzin.ILE BIORĄ POŚREDNICY?Przwożą ludzi bez szkoły na sztukę.MASAKRA .PORAŻKA.

wpDiscuz