Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

45 proc. Polaków nie utożsamia się z żadną partią


Niemal połowa dorosłych Polaków (45 proc.) twierdzi, że żadna partia polityczna nie reprezentuje ich poglądów – tak wynika z badania przeprowadzonego dla serwisu ciekaweliczby.pl.

Sprzedam Piec


Wyniki badania wskazują, że niezależnie od tego, czy ktoś zamierza brać udział w wyborach, czy nie, Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje poglądy 23 proc. Polaków, na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska – 11 proc., a na trzecim Kukiz’15 – 7 proc.. W dalszej kolejności: SLD – 4 proc., Nowoczesna – 3 proc., Razem – 3 proc., Wolność – 2 proc. i PSL – 2 proc..

Wśród osób, które w najbliższych wyborach zamierzają głosować, niemal co trzecia (29 proc.) ma poczucie, że żadna partia nie reprezentuje w pełni jej poglądów.

Wśród osób deklarujących udział w wyborach, 31 proc. twierdzi, że PiS reprezentuje ich poglądy, 14 proc. – PO, 7 proc. – Kukiz’15, 6 proc. – SLD, 5 proc. – Nowoczesna, 3 proc. – Razem, 3 proc. – PSL i 2 proc. – Wolność.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 9 – 12 marca 2018 na ogólnopolskiej próbie 1054 osób.

aba/ciekaweliczby.pl

źródło: www.kurier.pap.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
3 lata temu

Ja wszystko rozumiem, ale kto do cholery się utożsamia z SLD? Nie wierze, że mamy w społeczeństwie 6 procent emerytowanych ubeków i 1 sekretarzy! Kto ma tak zrytą komunizmem mózgownice że zatracił instynkt samozachowawczy i chce głosować na tych zdrajców i sprzedawczyków? Że ich do tej pory nie zdelegalizowano to jest możliwe tylko w naszym Batustanie!

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Ech, szkoda chyba sobie język strzępić na taką wypowiedź. Czy do Ciebie dotarło, że SLD to nie PZPR, czy też nadal tkwisz myślami w w głębokim PRL-u? Na Zachodzie, w USA też są partie komunistyczne, czy socjaldemokratyczne. Więcej luzu i tolerancji

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

„SLD to nie PZPR” Oczyścicie że nie. SLD to duchowy i moralny następca tego zbrodniczego i zdradzieckiego tworu. Nawet dziś po 29 latach od upadku PRL przewodniczącym SLD jest były członek PZPR, a głównym celem politycznym przywrócenie świadczeń emerytalnych funkcjonariuszom aparatu represji PRL. Prawdziwa z nich europejska socjaldemokracja. Faktycznie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Posłuchaj, jest 73 lata od zakończenia II wojny światowej, a zdarza się, że kombatanci mają poniżej 80 lat (nawet koło 70) i zauważ, że z każdym rokiem ich przybywa.
To samo obserwujemy w SLD :).

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

a w PiSie nie ma PZPR-owców? hipokryzja nic więcej

Cyniczna
Cyniczna
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

PZPR w czystej postaci, świadczy o tym liczba członków tej formacji w SLD, więc nie czaruj

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Cyniczna

Powinnaś wiedzieć w swych cynicznych wypowiedziach, że obecne działania PIS to właśnie wypisz wymaluj PZPR w czystej postaci..

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
3 lata temu
Reply to  z bliska

Odebranie emerytur ubekom. Rozwalenie mafii vatowskiej i paliwowej. Walka z prawniczą hydrą. Przywrócenie pamięci żołnierzy wyklętych. Wypisz wymaluj PZPR bis!

z bliska
z bliska
3 lata temu

Czytając twój post jestem swięcie przekonany, po ordynarnym ataku, na ludzi którzy nie są sympatykami PIS, zbyt dobrze poznałem twe ataki i polemikę, i jestem pewny że grasz cameleona i przeistoczyleś się z „kobry” w Ptaszyniec Mławski. Bo styl komentowania i obelg jakich używasz jest tego dowodem. Anonimowo /moja rada / nie prowadz z tym gościem polemiki, bo jego styl to plucie na ludzi którzy mają inne zdanie niż on, dla niego istnieje tylko PIS, a że ma w swych szeregach także komuchów to już nie ważne, dla niego to tylko swojak Pisowski.

Ptaszyniec Mławski
Ptaszyniec Mławski
3 lata temu
Reply to  z bliska

Towarzyszu z bliska. Żadnej Kobry nie znam. Widzę natomiast, że wasza obsesja na punkcie PiS się pogłębia. Jeśli towarzysz znalazł w moim komentarzu jakieś wątki związane z PiSem to muszę towarzysza rozczarować. Były to jedynie towarzysza omamy chorobowe. Ja pisałem wyłącznie o SLD i jego wyborcach.

pisinger
pisinger
3 lata temu

Może się i nie utożsamiają, ale po 500+ każdy rączkę wyciągnie.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  pisinger

Jeśli by Ci się należało 500+ to też byś skorzystał i nie pisał byś wtedy głupot – widziałeś grabie, które grabią od siebie? – bo ja nie.

pisinger
pisinger
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

O tym właśnie piszę. Na PiS wielu pluje a pieniążki przygarnia. Ja wiem, pieniążki nie śmierdzą. Kto może ten bierze a elektoratu Pis sobie przy tym troszkę też nagrabił, bo nie powiem że nie 😀

Observer
Observer
3 lata temu

Moim zdaniem tych Polaków, którzy nie utożsamiają się z żadną partią polityczną jest znacznie więcej.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Observer

Mylisz się Polaków którzy utożsamiają się z jedynie słuszną „Partią” JEST WIĘKSZOŚĆ, możemy to zauważyć w każdą niedzielę jak jej wyznawcy pielgrzymują do swej władzy, po wskazówki. . No i dlatego mamy to co mamy, to armia starszych ludzi która tworzy młodym swój świat, a po mszy, maszeruje posłusznie do urn wyborczych. Młodzi mławianie nie pozwólcie w najbliższych wyborach aby ci wyznawcy, nie wskazywali wam kto ma was reprezentować w Radzie Miasta.

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x