Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Żywa lekcja historii Mławy w bibliotece SP nr 2


8. marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Mława: Jacka Kwiatkowskiego, Henryka Walaska, Magdaleny Kunińskiej i Bartosza Kunińskiego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV z opiekunami p. Nataszą Dmuchowską i p. Joanną Polakowską. Nasze zaproszenie przyjęła również pani dyrektor Romana Olszewska.

KSP Mława nabór

Lekcja, którą poprowadzili nasi goście dotyczyła Żydów, którzy w okresie wojny zamieszkiwali tereny Mławy. Czwartoklasiści mogli zobaczyć autentyczne stroje z tego okresu. Dowiedzieli się, czym zajmowali się Żydzi, poznali ich historię i miejsca, które zamieszkiwali.

Pan Kwiatkowski opowiedział również o swojej pasji, czyli udziale w rekonstrukcjach. O zbieraniu starych przedmiotów, takich jak meble, zegary. Jest również kolekcjonerem zabytkowych przedmiotów, chociaż nie są one łatwe do zdobycia.

Spotkanie zostało zorganizowane w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

autor i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz