Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Żywa lekcja historii Mławy w bibliotece SP nr 2


8. marca w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych Ludności Cywilnej Mława: Jacka Kwiatkowskiego, Henryka Walaska, Magdaleny Kunińskiej i Bartosza Kunińskiego. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV z opiekunami p. Nataszą Dmuchowską i p. Joanną Polakowską. Nasze zaproszenie przyjęła również pani dyrektor Romana Olszewska.

Sprzedam Piec


Lekcja, którą poprowadzili nasi goście dotyczyła Żydów, którzy w okresie wojny zamieszkiwali tereny Mławy. Czwartoklasiści mogli zobaczyć autentyczne stroje z tego okresu. Dowiedzieli się, czym zajmowali się Żydzi, poznali ich historię i miejsca, które zamieszkiwali.

Pan Kwiatkowski opowiedział również o swojej pasji, czyli udziale w rekonstrukcjach. O zbieraniu starych przedmiotów, takich jak meble, zegary. Jest również kolekcjonerem zabytkowych przedmiotów, chociaż nie są one łatwe do zdobycia.

Spotkanie zostało zorganizowane w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

autor i fot. SP nr 2

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x