Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uwaga chorzy na SM! Zinbryta wycofana całkowicie z obrotu


fot. ilustracyjne Pixabay

Sprzedam Piec


Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wydał wczoraj decyzję o całkowitym wycofaniu z polskiego rynku roztworu do wstrzykiwań pod nazwą Zinbryta.  Lek ten stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Produkt został uznany przez Europejską Agencję Leków za niebezpieczny dla pacjentów.

13 marca do GIF wpłynął wniosek Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie decyzji o wycofaniu z obrotu roztworu do wstrzykiwań Zinbryta.

Wnioskodawca opierając się na ocenie bezpieczeństwa przeprowadzonej przez Europejską Agencję Leków stwierdza,  że ma on związek z „uzasadnionym podejrzeniem, że stosowanie w. produktu leczniczego wywołuje ciężkie niepożądane działanie, zmieniające stosunek korzyści do ryzyka”.

GIF zobowiązał producent, czyli Biogen Idec Limited do natychmiastowego wycofania leku z obrotu.

To kolejna w ciągu kilkunastu dni decyzja GIF o całkowitym wycofaniu leku z obrotu. Wcześniej wycofane zostały tabletki musujące Omnisolvan oraz syrop Methadone Hydrochloride Molteni.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x