Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Uwaga chorzy na SM! Zinbryta wycofana całkowicie z obrotu


fot. ilustracyjne Pixabay

KSP Mława nabór

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wydał wczoraj decyzję o całkowitym wycofaniu z polskiego rynku roztworu do wstrzykiwań pod nazwą Zinbryta.  Lek ten stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Produkt został uznany przez Europejską Agencję Leków za niebezpieczny dla pacjentów.

13 marca do GIF wpłynął wniosek Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wydanie decyzji o wycofaniu z obrotu roztworu do wstrzykiwań Zinbryta.

Wnioskodawca opierając się na ocenie bezpieczeństwa przeprowadzonej przez Europejską Agencję Leków stwierdza,  że ma on związek z „uzasadnionym podejrzeniem, że stosowanie w. produktu leczniczego wywołuje ciężkie niepożądane działanie, zmieniające stosunek korzyści do ryzyka”.

GIF zobowiązał producent, czyli Biogen Idec Limited do natychmiastowego wycofania leku z obrotu.

To kolejna w ciągu kilkunastu dni decyzja GIF o całkowitym wycofaniu leku z obrotu. Wcześniej wycofane zostały tabletki musujące Omnisolvan oraz syrop Methadone Hydrochloride Molteni.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz