Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Udało się pokazać matematykę „od kuchni”


Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


12 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich świętowaliśmy Dzień Matematyki pod hasłem: „Matematyka od kuchni”. Tego dnia na wszystkich zajęciach uczniowie odkrywali wszechobecność matematyki. Odbyły się konkursy dla klas IV – VII. Rozwiązywanie zadań było pełne emocji. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

 Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach interaktywnych. Za aktywny udział w obchodach Święta Matematyki klasom wręczono dyplomy oraz naklejki.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce, odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Pierwsze ogólnopolskie obchody naszego Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Źródło i fot.: nauczyciel matematyki M. Zasina

oprac. red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x