Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Udało się pokazać matematykę „od kuchni”


Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką.

KSP Mława nabór

12 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Uniszkach Zawadzkich świętowaliśmy Dzień Matematyki pod hasłem: „Matematyka od kuchni”. Tego dnia na wszystkich zajęciach uczniowie odkrywali wszechobecność matematyki. Odbyły się konkursy dla klas IV – VII. Rozwiązywanie zadań było pełne emocji. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

 Uczniowie klas młodszych uczestniczyli w zabawach i ćwiczeniach interaktywnych. Za aktywny udział w obchodach Święta Matematyki klasom wręczono dyplomy oraz naklejki.

Inicjatorem i organizatorem Dnia Matematyki w Polsce jest Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve – patron merytoryczny e-math.pl. Jest to największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce, odbywa się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Pierwsze ogólnopolskie obchody naszego Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Źródło i fot.: nauczyciel matematyki M. Zasina

oprac. red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz