Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Jóźwiak na drodze do Madrytu. Najlepszy w kraju


Mławski weteran lekkiej atletyki ma w dorobku już kilkanaście medali imprez o randze mistrzowskiej. Nie zamierza na tym poprzestać. W Toruniu cieszył się z kolejnych sukcesów w biegach sprinterskich.

KSP Mława nabór

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego rozegrano halowe mistrzostwa kraju w kategorii masters. Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników. Nie tylko z terenu Polski, bo na Arenę Toruń przybyli też obcokrajowcy, na czele z Ukraińcami, Białorusinami, Turkami i Grekami.

Emocji w poszczególnych konkurencjach nie zabrakło. Wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik, co przyniosło wysyp rekordowych występów. O dwa rekordy Polski w kategorii M75 postarał się również reprezentant mławskiego Zawkrza.

W jego wypadku wszystko zaczęło się od rywalizacji na 60 metrów. Wraz z nim na linii startu pojawiło się sześciu konkurentów. Mławianin zareagował szybko na sygnał startera, co sprawiło, że znalazł się na czele stawki. Potem tylko powiększał przewagę – ostatecznie drugiego na mecie wyprzedził o ponad sekundę. Czas Jóźwiaka, 8.82 to nowy rekord kraju wśród siedemdziesięciopięciolatków.

Pełną pulę zgarnął także w biegu na 200 metrów. Złoto okrasił kolejnym rekordem, na mecie osiągnął rezultat 30.79.

Pod koniec marca w Madrycie odbędą się halowe mistrzostwa Europy masters. Niewykluczone, że wśród startujących pojawi się mławianin. Toruńskie osiągnięcia pozwalają mu marzyć o miejscu w ścisłej czołówce.

RS

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Jóźwiak na drodze do Madrytu. Najlepszy w kraju"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Beata
Gość

Trzymam kciuki i wierzę w miejsce na podium.

wpDiscuz