Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Marcin Burchacki kandydat na burmistrza Mława 2018 samorządowcy Mława powiat mławski
Logo
meblolux
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Jóźwiak na drodze do Madrytu. Najlepszy w kraju


Mławski weteran lekkiej atletyki ma w dorobku już kilkanaście medali imprez o randze mistrzowskiej. Nie zamierza na tym poprzestać. W Toruniu cieszył się z kolejnych sukcesów w biegach sprinterskich.

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego rozegrano halowe mistrzostwa kraju w kategorii masters. Do rywalizacji przystąpiło ponad 400 zawodników. Nie tylko z terenu Polski, bo na Arenę Toruń przybyli też obcokrajowcy, na czele z Ukraińcami, Białorusinami, Turkami i Grekami.

Emocji w poszczególnych konkurencjach nie zabrakło. Wszyscy walczyli o jak najlepszy wynik, co przyniosło wysyp rekordowych występów. O dwa rekordy Polski w kategorii M75 postarał się również reprezentant mławskiego Zawkrza.

W jego wypadku wszystko zaczęło się od rywalizacji na 60 metrów. Wraz z nim na linii startu pojawiło się sześciu konkurentów. Mławianin zareagował szybko na sygnał startera, co sprawiło, że znalazł się na czele stawki. Potem tylko powiększał przewagę – ostatecznie drugiego na mecie wyprzedził o ponad sekundę. Czas Jóźwiaka, 8.82 to nowy rekord kraju wśród siedemdziesięciopięciolatków.

Pełną pulę zgarnął także w biegu na 200 metrów. Złoto okrasił kolejnym rekordem, na mecie osiągnął rezultat 30.79.

Pod koniec marca w Madrycie odbędą się halowe mistrzostwa Europy masters. Niewykluczone, że wśród startujących pojawi się mławianin. Toruńskie osiągnięcia pozwalają mu marzyć o miejscu w ścisłej czołówce.

RS

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Beata

I jest !SREBRO na 60m i BRĄZ na 200m.Gratulacje

Beata

Trzymam kciuki i wierzę w miejsce na podium.