Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Akcja „plastikowe nakrętki” dla Gabrysia w SP 3


Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi: nakrętki są przeznaczone dla chorego chłopca Gabrysia, który pomimo że nie jest uczniem naszej szkoły jest sąsiadem wielu naszych uczniów.

Sprzedam Piec


Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska naturalnego, gdyż firmy recyklingowe przerabiają zakrętki na surowiec wtórny (plastikowy regranulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na doniczki, wiadra czy łopaty. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie.

Zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone w ramach edukacji szkolnej uświadamiają młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska.​ Za przyniesione korki uczniowie dostają dodatkowe punkty i wyższe oceny zachowania. W ciągu roku szkolnego wiele razy odbierane są duże ilości worków z tym surowcem. Świadczy to o dużym zaangażowaniu uczniów w tę akcję, jak również całych rodzin, które bardzo chętnie wspierają nas w tego rodzaju działaniach.

Zawsze jesteśmy chętni  pomagać innym, a akcje organizowane dla dzieci są najbliższe naszemu sercu. Nasza akcja trwa nieustannie!  Zachęcamy naszych uczniów do dalszego rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny, sąsiadów i znajomych. Korki można w każdej chwili pozostawić w szatni naszej szkoły.

autor i fot.: SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x