Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Akcja „plastikowe nakrętki” dla Gabrysia w SP 3


Od kilku lat w naszej szkole przeprowadzamy zbiórkę plastikowych nakrętek. Akcja ma wiele aspektów. Przede wszystkim uczymy dzieci, że często niewiele trzeba, żeby pomóc drugiemu człowiekowi: nakrętki są przeznaczone dla chorego chłopca Gabrysia, który pomimo że nie jest uczniem naszej szkoły jest sąsiadem wielu naszych uczniów.

KSP Mława nabór

Jednocześnie wspieramy ochronę środowiska naturalnego, gdyż firmy recyklingowe przerabiają zakrętki na surowiec wtórny (plastikowy regranulat), który następnie jest przetwarzany przez producenta na doniczki, wiadra czy łopaty. Zbierając nakrętki mamy pewność, że nie wylądują one na składowisku albo, co gorsza, w lesie.

Zbiórka nakrętek jest elementem edukacyjnym, który zmierza do wprowadzenia nawyku selektywnego zbierania odpadów. Takie akcje prowadzone w ramach edukacji szkolnej uświadamiają młodym ludziom, jak ważny jest recykling i ochrona środowiska.​ Za przyniesione korki uczniowie dostają dodatkowe punkty i wyższe oceny zachowania. W ciągu roku szkolnego wiele razy odbierane są duże ilości worków z tym surowcem. Świadczy to o dużym zaangażowaniu uczniów w tę akcję, jak również całych rodzin, które bardzo chętnie wspierają nas w tego rodzaju działaniach.

Zawsze jesteśmy chętni  pomagać innym, a akcje organizowane dla dzieci są najbliższe naszemu sercu. Nasza akcja trwa nieustannie!  Zachęcamy naszych uczniów do dalszego rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny, sąsiadów i znajomych. Korki można w każdej chwili pozostawić w szatni naszej szkoły.

autor i fot.: SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz