Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

XVI Gala Sportu. Znamy najlepszych sportowców, trenerów i drużynę roku 2017


Zwycięzców plebiscytu na  najlepszego sportowca, trenera, drużynę roku wyłania głosowanie na stronie internetowej urzędu miasta oraz głosowanie członków rady sportu. Na uroczystej Gali Sportu następuje wręczenie wyróżnień tym najlepszym w swoich kategoriach. Honorowymi gośćmi tegorocznej gali byli: Irena Szewińska, poseł Anna Cicholska i Janusz Żbikowski.

Sprzedam Piec


Tegoroczne święto mławskiego sportu zgromadziło laureatów plebiscytów z poprzednich lat, pasjonatów i mecenasów sportu, trenerów, działaczy sportowych, nauczycieli wf, rodziców sportowców ich przyjaciół  i znajomych.

W tym roku wyróżnienia przyznano w następujących kategoriach: Dzieci i Młodzicy, Juniorzy Młodsi i Juniorzy, Seniorzy i Weterani, Trener Roku, Drużyna Roku, Sportowe Wydarzenie Roku, najlepszej imprezy sportowej oraz Pasjonaci Sportu.

Wręczanie nagród przeplatane było m.in. pokazem walk w wykonaniu Husarii Mława, występami akrobatów z grupy Everest Production oraz pokazami tanecznymi w wykonaniu grupy tanecznej MDK oraz Klubu Sportowego Elite Dance.

Wyniki Plebiscytu na Sportowca, Trenera, Drużynę Roku 2017

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Dzieci i Młodzicy:

 1. Gabriela Goschorska, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna
 2. Wiktor Bryks, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 3. Patryk Bedra, Mazowiecka Akademia Lekkoatletyczna

Gabriela Goschorska

Najważniejsze osiągnięcia to: II miejsce w skoku o tyczce dziewcząt w XXII Festiwalu Skoku o Tyczce im. Walentego Wejmana w Gdyni, III miejsce w biegu na 60 m. w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w kategorii Dzieci U -12 i U -14 w Teresinie Programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”, II miejsce w rzucie piłeczką palantową w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w kategorii Dzieci U -12 i U -14, I miejsce w eliminacjach woj. mazowieckiego „NESTLE CUP” – Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół oraz I miejsce w klasyfikacji drużynowej jako Województwo Mazowieckie w Ogólnopolskich Halowych Zwodach Programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” w Toruniu.

Wiktor Bryks.

Jako prawie 13 letni piłkarz w sezonie rozegrał blisko 60 spotkań, gdzie został wybierany najlepszym zawodnikiem w Ogólnopolskich Turniejach Piłkarskich. W roku 2017 został powołany do kadry polski Polish Soccers Skills U 13 z grupy wyselekcjonowanych zawodników. W sezonie 2017 awansował z zespołem MKS Mławianki Mława do pierwszej ligi mazowieckiej U 14. Jest zawodnikiem stale podnoszącym swoje umiejętności piłkarskie.

Patryk Bedra

Najważniejsze osiągnięcia to:I miejsce w skoku w dal w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w kategorii Dzieci U -12 i U -14 w Teresinie Programu „Lekkoatletyka dla Każdego!”, II miejsce w biegu na 60 m. w Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w kategorii Dzieci U-12 i U-14, II miejsce w eliminacjach woj. mazowieckiego „NESTLE CUP” – Czwórbój Lekkoatletyczny Szkół Podstawowych oraz I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ogólnopolskich Halowych Zawodach Programu „Lekkoatletyka dla Każdego!” w Toruniu.

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Juniorzy Młodsi i Juniorzy:

 1. Angelika Łyczek, Płetwal Mława
 2. Paweł Kacper Jaworski, Husaria Mława, Centrum Sportów Walki
 3. Bartosz Bojarski i Katarzyna Rychlicka, Klub Sportowy Elite Dance Mława

Angelika Łyczek

Jest w kadrze Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz w Kadrze Polski Juniorów. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Mistrzostwa Polski 17-18 lat w pływaniu zajęła 8 miejsce szczebla centralnego. Medalistka Mistrzostw Polski w Pływaniu 16 lat (3 miejsce), oraz 2 miejsce w Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Olsztyna.

Paweł Kacper Jaworski

Występuje w zawodach szczebla międzynarodowego oraz ogólnopolskiego. Na Międzynarodowym Turnieju w Brazylijskim Jiu Jitsu Ne-Waza Paweł wygrał wszystkie walki przed czasem zdobywając 2 złote medale. Kolejnym sukces to zloty medal w Mistrzostwach Polski Grapplingu Ne-Waza oraz 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Wschodniej Brazylijskim Jiu Jitsu Jakubów.

Bartosz Bojarski i Katarzyna Rychlicka

Bartosz i Katarzyna tańczą ze sobą dopiero kilka miesięcy. Największym sukcesem tej pary
w 2017 roku to Turniej o Puchar prof. Mariana Wieczystego. Para z mławskiego klubu rywalizowała w tańcach standardowych w grupie wiekowej pow. 15 lat w klasie tanecznej „B”, gdzie na 49 par zakwalifikowali się do sześcioosobowego finału. Bartosz jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Katarzyna jest uczennicą X liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Mimo odległości jaka jest między Mławą, a Warszawą Bartosz z Kasią trenują każdego dnia.

Trójka najlepszych sportowców w kategorii Senior i Weteran:

 1. Maja Bużycka, Klub Twister Team
 2. Marcin Tomczak, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 3. Sebastian Milewski Zagłębie Sosnowiec

Maja Bużycka

Od roku pod bacznym okiem trenera Wojciecha Łachuta trenuje niezwykle ciężką dyscyplinę jaką jest triathlon. Pierwszy sukces osiągnęła już w kwietniu 2017 roku zajmując 3 miejsce podczas 4 Mobility w Aquathlonie Pościgowym w Iławie, gdzie mogła zmierzyć się z czołówką Polski w swojej kategorii wiekowej. Po tym wydarzeniu Maja została powołana do kadry makroregionu. W czerwcu razem z zawodnikami SSP Orka Iława wystartowała w Mistrzostwach Polski Sztafet zdobywając 6 miejsce. W lipcu została powołana przez Polski Związek Triathlonu do Kadry Polski i reprezentowała Polskę w Turnieju Nadziei Olimpijskich na Węgrzech zdobywając 9 miejsce. Sierpień to czas Mistrzostw Polski. Maja wywalczyła 9 miejsce w MP w aquathlonie w Gdyni oraz 11 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Kozienicach, gdzie wywalczyła również srebrny medal w sztafetach wojewódzkich. Dodatkowo zajęła 8 miejsce w Pucharze Polski w Triathlonie.

Marcin Tomczak

Szybki jak błyskawica, w nogach uderzenie jak młotek. Tak można najkrócej scharakteryzować boiskowe poczynania Marcina. Trafił do Mławianki z sąsiedniego Działdowa, a szybko przekonał do siebie kibiców. Ich wiara w Marcina jest tak ogromna, że niektórzy właśnie od jego osoby rozpoczynają wyliczenia meczowe składu naszego zespołu. Jesienią okazał się najlepszym strzelec zespołu. Strzelił osiem goli, przy okazji zaliczając siedem asyst. Przez dziennikarzy portalu „Mazowiecka Piłka” wybrany do najlepszej jedenastki pierwszej części sezonu 2017/2018. Marcin dzieli się chętnie swoją piłkarska wiedzą. W Mławiance trenuje młodych adeptów futbolu z rocznika 2010-2012.

Sebastian Milewski

Wychowanek Mławianki Mława, w której zdobywał pierwsze piłkarskie doświadczenie. W wieku 13 lat wyjechał do Warszawy, aby tam uczyć się i trenować w gimnazjum w klasie o profilu piłki nożnej. Po kilku latach gry dla Mławianki po ukończeniu pierwszej klasy gimnazjum próbuje nowych wyzwań i zmienia barwy klubu. Zapada decyzja o grze w Legionovi Legionowo, gdzie w pierwszej drużynie szesnastoletni Sebastian gra 42 oficjalne spotkania. Jeszcze podczas gry w Legionovii dostaje pierwsze powołanie do reprezentacji Polski do lat 18. Od tamtej pory jest systematycznie powoływany do kadry, lecz teraz już do lat 20. W styczniu poprzedniego roku zgłasza się po niego Zagłębie Sosnowiec, które występuje w I lidze, więc bez większego zastanowienia zawodnik postanawia znów zmienić klub. W Zagłębiu do tej pory zagrał w 25 meczach.

W kategorii Trener Roku:

 1. Michał Chlastosz, Klub Pływacki Płetwal Mława
 2. Andrzej Karpiński, Miejski Klub Sportowy „Mławianka” Mława
 3. Artur Możdżonek Akademia Sztuk Walki Senshi

Michał Chlastosz

Jest trenerem pływania II stopnia. Od lat gromadzi wokół siebie miłośników pływania wśród dzieci i młodzieży. Jak sam mówi jest dla nich trenerem, a nie „treserem”, chociaż potrafi dać w kość. Dzięki Michałowi sukcesy odnoszą między innymi Andżelika Łyczek, Jakub Szczepański oraz wielu innych utalentowanych zawodników klubu pływackiego. Największym trenera sukcesem jest zdobycie przez Andżelikę Łyczek 3 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów na szczeblu centralnym oraz powołanie Andżeliki do Kadry Polski Juniorów.

Andrzej Karpiński

To wieloletni zawodnik klubu MKS Mławianka Mława, a także występujący na boiskach Ligi Szwajcarskiej, król strzelców III i IV ligi. Obecnie jest trenerem z licencją UEFA B Mławianki Mława. Obecnie zespół rocznika 2001 prowadzony przez Andrzeja Karpińskiego od trzech lat występuje w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych B 2. W sezonie 2017 doprowadził zespół do zajęcia 3 miejsca w  I Lidze Wojewódzkiej. Wielu wychowanków trenera z powodzeniem występuje w innych kubach takich jak: Polonia Warszawa, Legionovia Legionowo.

Artur Możdżonek

Od początku istnienia klubu jest w nim instruktorem Taekwondo oraz Kickboxingu. W 2017 roku jego zawodnicy sukcesywnie z każdych zawodów wracali z medalami. Największymi osiągnięciami jakimi może się pochwalić w 2017 to: Organizacja II Turnieju Sztuk Waki Senshi Cup, Udany występ zawodników na Mistrzostwach Polski Taekwondo ITF w Halinowie – 9 medali, Organizacja Otwartych Mistrzostw Mazowsza w Taekwondo ITF w Morawach, gdzie zawodnicy Senshi zdobyli aż 40 medali zdobywając tym samym 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Zdobycie przez zawodnika Klubu Adama Cichockiego v – ce Mistrzostwa Świata w Kickboxingu w Atenach oraz wyjazd na Puchar Europy w Kickboxingu do Tarczyna, gdzie drużyna Artur Możdżonek zdobyła 8 medali.

Drużyna Roku 2017  została drużyna siatkarzy seniorów Klubu Sportowego „Zawkrze Mława”

Zespół seniorów siatkarzy KS „Zawkrze Mława” prowadzony przez Szymona Zejera w roku 2017 występował w IV Lidze Mazowieckiej organizowanej przez Mazowiecko – Warszawski Związek Piłki Siatkowej. Dzięki dobrej grze zespół drugie miejsce w tabeli, co premiowało zespół awansem do III ligi. Obecnie zespół zajmuje 4 miejsce i dalej liczy się w barażach do wyższej ligi. Skład zespołu: Tomasz Szwęch (kapitan); Robert Rybka, Filip Kowalczyk, Piotr Domżalski, Paweł Domżalski, Serafin Gruźlewski, Karol Gołyński, Mateusz Paluszkiewicz, Dawid Podlaski, Damian Łuniewski, Łukasz Bober, Piotr Kuźniarski, Paweł Fijałkowski, Kacper Kłosowski, Damian Ankiewicz, Łukasz Cichowski, Jan Kanowski, Szymon Zejer (trener).

Za Sportowe Wydarzenie 2017 Roku  uznana została wystawa „Historia polskiej siatkówki” zorganizowaną przez KS Zawkrze Mława, Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej i Volejbajka Muzeum Siatkówki w Warszawie.

Puchar za najlepszą imprezę sportową roku 2017 otrzymali Andrzej Leszczyński i Mirosław Reks za organizację II Krossu Północnego Mazowsza Śladem Żołnierzy Września 1939 r.

Tytuły Pasjonata Sportu przypadły w tym roku Marcinowi Breńskiemu oraz Leszkowi Pętlickiemu.

W tym roku nie przyznano, tak jak w latach poprzednich tytułu Mecenasa Sportu.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Seba
Seba
3 lata temu

Świetny początek GALI wejście chłopaków z Husari Mława fajny pokaz fajnie że jest coś takiego w Mławie.

Wiola
Wiola
3 lata temu

Dobrze że poziom Gali jest wysoki, to należy się Naszym Sportowcom ! Gratulacje dla Wszystkich!

sebastian
sebastian
3 lata temu

A Bufetowa spod Ciechanowa coś ufundowała ?

Rodzice sportowców
Rodzice sportowców
3 lata temu

Świetna impreza, na najwyższym poziomie. Gratulacje dla burmistrza

dziunia
dziunia
3 lata temu

NIE WSTYD PANU BURMISTRZOWI PRZYJMOWAĆ GOŚCI W TYM STARYM OBLEŚNYM KINIE???!!!!

Rodzic
Rodzic
3 lata temu

Gratuluje zwycięzcom, ale szczególne gratulacje dla Pana Krzysztofa Koziadka nauczyciela WF z SP 6. Co prawda nie wygrał, ale jeszcze na dwa dni przed końcem głosowania był na pierwszym miejscu.
Tym razem się nie udało, ale niech Pan wie że rodzice widzą Pańskie zaangażowanie i to że nie uczy Pan naszych dzieci wygrywania za wszelką cenę, ale ducha sportu. Za to serdeczne dzięki.

Znawca
Znawca
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Jak miał wygrać jak – nie startuje z partii władzy do lokalnych wyborów to i w pierwszej trójce nie był ta gala to jeden wielki pic na wode

Anonim
Anonim
3 lata temu

He he a na zdjęciu 26 to burmistrz na co sie tak zapatrzył?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonim

Zalatany zabiegany z imprezy na imprezę, to co mu zostało jak przed nim stoi ładna i zgrabna dziewczyna, jak tylko popatrzeć, zauważ że przyboczny Burmistrza też skrycie zerka. Ale na imprezie zabrakło WIKIPEDII Jackowskiego

JFK..
JFK..
3 lata temu

Burmistrz osamotniony starosta daleko ex przyjaciel jeszcze dalej już tylko posłanka do ratunku została
Tylko że joker w tej rozgrywce mocno. Wyszedł

Iza
Iza
3 lata temu
Reply to  JFK..

Ale ty syf i nienawiść. Proponuję zamiast złości trochę miłości.

JFK...
JFK...
3 lata temu
Reply to  Iza

Dlaczego u was w umm kazda krytyka kojarzy sie z nienawiścią kazdy ma prawo wypowiadac swoje sady również krytycznie czy kiedy burniszcz atakuje konkurentów a robi to czesto ostatnio nawet bardzo czesto to czyni to z nieograniczoną miłością .czy rzucając karetkę skarbnikowi wywalił go z bratrskiej miłości ?
Burmistrz to nie sierotka Marysia ktorej musimy wszyscy żałować a bezwzględny polityk

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x