Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława. Rusza kampania „Przeciw pijanym kierowcom 2018”


Pomimo systematycznych  kontroli na drogach i zapowiadanych przez policję akcji, wciąż nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. W walce z nietrzeźwymi kierowcami konieczna jest społeczna reakcja.

Sprzedam Piec


W 2017 roku mławscy policjanci zatrzymali  127 nietrzeźwych kierujących, rok wcześniej 150. Wśród tych osób byli również Ci, którzy już wcześniej stracili prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  Zdecydowana większość zatrzymanych to mężczyźni.

Mławska policja od kilku lat, wspólnie z Burmistrzem Miasta Mława, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzi kampanię społeczną „Przeciw pijanym kierowcom”.  Akcja ruszyła w marcu i potrwa do końca roku. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem nietrzeźwych kierujących. Wielu tragedii na drodze, spowodowanych przez pijanych za kierownicą udałoby się uniknąć, gdyby zareagowali świadkowie.  Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 997 i przekazać informację, chociażby anonimowo.

Podczas kampanii policjanci rozdawać będą mieszkańcom materiały informacyjne. Trafią one także do uczniowie szkół  ponadpodstawowych, podczas specjalnych zajęć, poświęconych bezpieczeństwu na drodze.

Organizatorzy kampanii apelują – Nie bądź obojętny. Jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta –  REAGUJ. Jeśli trzeba odbierz mu kluczyk. WEZWIJ POLICJĘ.

źródło: KPP Mława 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mat
Mat
3 lata temu

A ja uważam, że należy zdecydowanie przeciwdziałać pijanym kierowcom i nie tylko pijanym ale także tym którzy nie przestrzegają przepisów ruch drogowego. Jeżeli są tacy którzy z jakichkolwiek powodów tolerują i akceptują pijaków na drodze to im współczuję. Pochwalam tych którzy powiadomili o kierowaniu pojazdem po alkoholu przez dyrektor MDK.

Ann
Ann
3 lata temu

Czy ustawiony konkurs na Dyrektora muzeum jest badany przez organy ścigania pod kątem nieprawidłowości?
Czy osoby zajmujące się to sprawą są szykanowane?

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Hipokryzja najwyższego lotu

mwa
mwa
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

niech jeszcze patronat nad akcją obejmie MDK

mwa
mwa
3 lata temu

Piękny apel. Przykładem jak można zakpić ze społeczeństwa oraz wymiaru sprawiedliwości jest przypadek dyrektor MDK. Ktoś zawiadomił policję , która stwierdziła kierowanie pod wpływem ale przecież ona jest niewinna. Wszyscy są równi wobec prawa ! Tępić takie zachowania !

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  mwa

Człowiek który zadzwonil na dyrektor mdk ma teraz wiele problemów. Jest szykanowany, wydzwaniaja do niego z biura detektywistycznego na zlecenie KK. Ma mnóstwo kontroli na zlecenie KK, w tym postepowania prokuratorskie na wniosek KK, ktore na szczescie z powodu wykrycia znamion przestepstw są umarzane.
Więc lepiej nie dzwonić! Niech pijani jeżdżą po drogach Mławy.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

* która na szczęście z powodu braku wykrycia znamion przestepstw są umarzane

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Miejmy nadzieję, że niedługo KK zbierze swoje zabawki do plecaczka i wróci tam, skąd przyszła, choć włodarz z decyzjami się nie spieszy… ciekawe dlaczego, czy KK coś ma? jakiegoś haka?

Mat
Mat
3 lata temu
Reply to  mwa

mwa – czegoś nie rozumie w twoim komentarzu. Kto jest „niewinny” o kim mowa ?

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x