Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nasze korzenie. Ciekawy projekt w niezwykłej formie


5 marca 2018 r. lekcja języka polskiego w Szkole Podstawowej w Zawadach wyglądała zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie klasy VII, w ramach pracy domowej, przygotowali projekt – przedstawienie pt. „Nasze korzenie”. Zadaniem uczniów było przedstawienie swoich „korzeni”, przodków.

Sprzedam Piec


W przedsięwzięciu wzięli udział wszyscy uczniowie z tej klasy. Scenariusz napisały cztery uczennice: Ola Klimek, Marta Tartas, Ewelina Kobielska i Joanna Lipka. Marta Tartas przygotowała  też oprawę muzyczną do spektaklu. Autorki scenariusza doskonale sprawdziły się również jako narratorki, aktorki oraz tancerki.

Każdy siódmoklasista sam dla siebie przygotował odpowiedni kostium oraz rekwizyty. Niektóre stroje wykonane były własnoręcznie z firan, prześcieradeł czy starych ubrań. Rekwizyty przygotowano z różnych materiałów, np. maczugę zrobiono z kawałka drewna, kratki po jajkach i rajstop.

Gdy rozpoczęła się lekcja, wszyscy (uczestnicy oraz widzowie) rozpoczęli „podróż w czasie” i przenieśli się do Afryki około 200 tysięcy lat temu. Zobaczyli głodnego jaskiniowca chroniącego swoje jedzenie. W następnej scenie ujrzeli starożytny Egipt, piękną Kleopatrę i jej służącą. W średniowieczu, jak i w nowożytności, dominowała walka. Widzom ukazali się rycerze walczący na miecze, a później żołnierze z pistoletami i karabinami w rękach. Lata 80-te i 90-te XX wieku pokazane zostały w tanecznych rytmach. „Aktorzy” doskonale bawili się przy dźwiękach piosenek – hitów z tego czasu. Teraźniejszość  przedstawiono w postaci dialogu nastolatków i wspólnego śpiewu całej grupy uczniów.

Spektakl został zaprezentowany dzieciom z „zerówki”, uczniom z klas I – IV oraz nauczycielom. Uczniowie klasy VII zostali nagrodzeni gromkimi brawami za oryginalność, pomysłowość, kreatywność i rzetelne przygotowanie spektaklu. Otrzymali również bardzo dobre oceny z języka polskiego za opracowanie i realizację projektu.

autor i fot. SP w Zawadach

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x