Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Nasze korzenie. Ciekawy projekt w niezwykłej formie


5 marca 2018 r. lekcja języka polskiego w Szkole Podstawowej w Zawadach wyglądała zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Uczniowie klasy VII, w ramach pracy domowej, przygotowali projekt – przedstawienie pt. „Nasze korzenie”. Zadaniem uczniów było przedstawienie swoich „korzeni”, przodków.

KSP Mława nabór

W przedsięwzięciu wzięli udział wszyscy uczniowie z tej klasy. Scenariusz napisały cztery uczennice: Ola Klimek, Marta Tartas, Ewelina Kobielska i Joanna Lipka. Marta Tartas przygotowała  też oprawę muzyczną do spektaklu. Autorki scenariusza doskonale sprawdziły się również jako narratorki, aktorki oraz tancerki.

Każdy siódmoklasista sam dla siebie przygotował odpowiedni kostium oraz rekwizyty. Niektóre stroje wykonane były własnoręcznie z firan, prześcieradeł czy starych ubrań. Rekwizyty przygotowano z różnych materiałów, np. maczugę zrobiono z kawałka drewna, kratki po jajkach i rajstop.

Gdy rozpoczęła się lekcja, wszyscy (uczestnicy oraz widzowie) rozpoczęli „podróż w czasie” i przenieśli się do Afryki około 200 tysięcy lat temu. Zobaczyli głodnego jaskiniowca chroniącego swoje jedzenie. W następnej scenie ujrzeli starożytny Egipt, piękną Kleopatrę i jej służącą. W średniowieczu, jak i w nowożytności, dominowała walka. Widzom ukazali się rycerze walczący na miecze, a później żołnierze z pistoletami i karabinami w rękach. Lata 80-te i 90-te XX wieku pokazane zostały w tanecznych rytmach. „Aktorzy” doskonale bawili się przy dźwiękach piosenek – hitów z tego czasu. Teraźniejszość  przedstawiono w postaci dialogu nastolatków i wspólnego śpiewu całej grupy uczniów.

Spektakl został zaprezentowany dzieciom z „zerówki”, uczniom z klas I – IV oraz nauczycielom. Uczniowie klasy VII zostali nagrodzeni gromkimi brawami za oryginalność, pomysłowość, kreatywność i rzetelne przygotowanie spektaklu. Otrzymali również bardzo dobre oceny z języka polskiego za opracowanie i realizację projektu.

autor i fot. SP w Zawadach

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz