Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niemożliwe jest możliwe. Rok cudów rozpoczęty


tunel na Wólce mława spotkanie z ministrem wąsikiem Wąsik PiS Mława Wólka burmistrz Mławy wybory radny Pol Radna Pszczółkowska posłanka CicholskaKalendarzowe kartki spadają codziennie i nieubłaganie. A każdy dzień zbliża nas nieuchronnie do wyborczego sprawdzianu dla radnych i burmistrza. Czy wstrząsną one posadami – przepraszam „posadkami” – obecnej władzy? Jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że rok wyborczy urodzajnym będzie.

Będą działania, plany, obietnice, pochylanie się z troską nad drobnymi uciążliwościami życia codziennego i uważne wsłuchiwanie się w głos mieszkańców. Ba, w roku wyborczym nawet cuda się zdarzają, a niemożliwe staje się możliwe.

Nie darmo mieszkańcy nie tylko mazowieckich gmin i miast mawiają, że wybory powinny odbywać się częściej, np. co dwa lata. Ile wtedy inwestycji, przecinania wstęg i wylanej wody (nie tylko) święconej. A tu masz babo placek, kadencję wydłużyli i chude lata trwać będą o rok dłużej. Tak czy inaczej, czeka nas cudowny rok, naprawdę cudowny.

Te „cuda zwyczajne” zaplanowane są w budżecie miasta i zapłacimy za nie milionowymi obligacjami. Dla zdecydowanej większości mieszkańców pojęcie długu publicznego to jakaś tam abrakadabra, no bo przecież chodzi o pieniądze publiczne, jakby abstrakcyjne i niczyje. „Zwykły” mieszkaniec za to doskonale rozumie co znaczy zaciągnąć kredyt w banku, a bywa, że i w providencie, ale nie wgłębiajmy się w ten temat, przynajmniej na razie.

Czasem jednak zdarzy się taki „cud nadzwyczajny” i wcześniej niezaplanowany. Natura cudów jednakoż taka, że przynajmniej niektóre wymodlić można a nawet trzeba. I w Mławie mamy taki przykład zdarzenia cudownego. Chodzi tu rzecz jasna o nagły zwrot w sprawie „tunelu” na Wólce. Ten cud co prawda jeszcze się nie urzeczywistnił, może dlatego został określony mianem „minicudu” lub „cudu zapowiedzianego”. Za to rozgorzała już gorąca dyskusja, czyje modły zostały wysłuchane i czyje diabelskie działania doprowadziły do tego, że cud był potrzebny i konieczny. Tak było na lutowej sesji rady miasta, tak było na wczorajszym spotkaniu z ministrem Maciejem Wąsikiem, zaproszonym przez mławski PiS. I zapewne jeszcze nie raz usłyszymy pokerową wręcz licytację, kto w tej sprawie był asem, damą, waletem czy jokerem.

Radna Halina Pszczółkowska nawiązując do ewangelicznych wersetów  „proście, szukajcie, kołaczcie”, mówi:  „Ja wytrwale szukałam, prosiłam i wreszcie drzwi otworzyły mi się u ministra Macieja Wąsika”.

Milczący zwykle na miejskich sesjach radny Ryszard Prusinowski od ręki ripostuje:  „Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy, w końcu panu drzwi otworzyli. Ja się boję tego, żeby nikt się nie przypiął do tego projektu, bo jak to mówią, sukces ma wielu ojców, więc panie burmistrzu, może więcej wyjaśnień, może jakieś zdjęcie, żeby było widać, kto pojechał”.

Burmistrz Kowalewski chętnie dzieli się cudownym sukcesem ze wszystkimi, ze szczególnym uwzględnieniem poseł PiS Anny Cicholskiej. „Ja potrafię się dzielić tym sukcesem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym”.

Radny Michał Pol tak mówi o przełomowym spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury. „Była pani wiceburmistrz, był pan naczelnik Krzysztof Jaros, była radna Halina Pszczółkowska, był przewodniczący PiS w Mławie, Marek Kiełbiński. Trzeba też o tym mówić. Jeśli mówimy o prawdzie, to mówmy wszystko. Rozmawiałem osobiście z panem Maciejem Wąsikiem, z panem ministrem Bittelem, a wiele razy także z posłanką Anną Cicholską”.

To, że ministerstwo i PKP zgadzają się na opcję „tunel”, to rzecz jasna dobry prognostyk dla mławian mieszkających za torami. Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami. Ale to przeszłość, a już trzeba by zacząć prosić o kolejny cud.  Gdzie znaleźć kilka, a może i kilkanaście milionów złotych. Jakieś propozycje?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

81
KOMENTARZE

avatar
1500
koń
Gość
koń

a więc Mieszkańcy miasta Mława: zagłosujecie jako chcecie… może tym razem wg rzeczywistych osiągnięć kandydata… Niech wygra KTO POŁOŻY NA STOLE PIENIĄDZE a nie tylko zapewne słuszne idee fix… kurniki z Lipowca czy z Uniszk nie śmierdzą we Mławie bo wiatry wiejące przeważnie lecą na Północ a więc ich smród nie leci na Mławę ! zatem nie wszystkie bzdury należy słuchać, a zwłaszcza ich autorów hapeningów wybierać do Władz bo jak kto tylko za złego wilka te kurniki to o innych ważnych zwłaszcza gdzie potrzebny jest pieniądz z Warszawy czy Unii Europejskiej może nie mieć pojęcia jak je dla miasta… Czytaj więcej »

złe Rakowski
Gość
złe Rakowski

Po komenatrzach widać, że Rakowski sili się na Burmistrza i pojawia sie sporo komenatrzy atakujących wszystkich, którzy raczą!napisać prawdę, że wypijąl sie na mieszkańcow i wydal zgodę na brak wiaduktu na Kościuszki. Winę na siłę stara sie zrzucic na innych a sam na sesji powtarza jaka to rozsądna decyzję podjął ! Ttylko dlaczego nie mial odwagi sie z nią podzielić przed innymi? Strach przed tym, że ktoś by glośno krzyczla NIE ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rakowski owszem zawinił. A Kowalewskiego- to co?

złe Rakowski
Gość
złe Rakowski

Kowalewski się już sam tak skompromitował, że mi się już nawet leżącego nie chce kopać …

z bliska
Gość
z bliska

UWAGA!!!—-UWAGA!!—OSTRZEGAM normalnie piszących i myślących, którzy zamieszczają krytyczne posty na temat rządów PIS na stronach portalu codziennik.pl — grasuje jadowita „kobra”—która opluje każdego osobnika który cokolwiek napisze o rządach DOJNEJ ZMIANY.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rządy PO były ok? – ojej, nie wiedziałam.
Aha, muszę dodać, że ani z jedną zmianą, ani z drugą wcale mi nie po drodze.
W Polsce nie ma w ogóle partii, z którą byłoby mi po drodze – wszystkie dały plamę i się skompromitowały.

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

„Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami”. Ale z tego co pamiętam, to sami mieszkańcy domagali się kładki, a jak już ratusz wydał pieniądze na projekt (widziałem nawet rysunki tej kładki na portalach), to się rozmyślili i zaczęli wołać o tunel. I kto tu marnuje pieniądze podatników?

Kaszub
Gość
Kaszub

Co za bzdura ! W internecie można napisać wszystko, tylko po co ta naiwność ze ciemny lud to kupi? Kładka piesza niczego nie rozwiązuje, i każdy mieszkaniec chciał tunel. Ciekawe kto by stał i wnosił matkom z dziećmi wózki, bo windy rzadko kiedy na takich przeprawach działają.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Panie Leszku – rozumiem, że to pseudo. Jesteś pan pracownikiem ratusza, to może pisz pan komentarze na portalu, który jest tubą ratusza. A inni niech tam nie piszą komentarzy, żeby tubie ratusza nie robić dodatkowych wejść.

Patryk
Gość
Patryk

Ale co Ty, Czytelniku? Wymagasz, żeby pracownicy ratusza nie pisali komentarzy? Przecież teraz jest rok wyborczy, więc są jeszcze bardziej niż zwykle „zadaniowani” przez szefa. Propaganda musi działać, więc w pracy piszą komentarze.

Grosz do grosza a będzie kokosza
Gość
Grosz do grosza a będzie kokosza

Drą łby jak kotłujące się koty, a tam przez te tory codziennie przechodzą ludzie w tym dzieci do szkoły!!! Lekką ręką wyrzuca się po kilkadziesiąt tyś. na śmieciowe projekty lub milion zł.za plac zabaw – chyba ze złota. A pieniądze z budżetu obywatelskiego, około 300 tyś. też powinny iść na tunel. Chyba dla mieszkańców zatorza jest ważniejsze życie od tych bujaczek i alejek na tym śmiesznym placu zabaw.

Lech Prejs
Gość
Lech Prejs

A ja bym chciał żeby komentarze były podpisywane swoim imieniem i nazwiskiem.

Krzysztof Bruździak
Gość
Krzysztof Bruździak

Dla mnie słowa Radnego to rzecz prawie święta. Ja Pana życzenie spełniam już od bardzo dawna podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem a nawet pod swoim nazwiskiem kilka razy zabierałem głos na sesjach. Tylko zadaję sobie podobnie jak inni często pytanie, co to dało i na ile zostało uwzględnione? Pana wniosek a raczej chciejstwo,żeby komentarze były podpisywane z imienia i nazwiska też jest słuszny tylko jak go zrealizować bezstresowo dla siebie i mieszkańców? Może podjąć na Radzie Miasta jakąś uchwałę ustanawiającą taki obowiązek dla wszystkich w formie prawa lokalnego? Do tego można przecież dorzucić jeszcze zakaz krytyki przedstawicieli władz samorządowych… Czytaj więcej »

Gość
Gość
Gość

Póki co na taki pomysł wpadły bodajże rok temu komunistyczne Chiny. A wszystko po to, by urzędnicy mogli walczyć z nieprawdziwymi i nielegalnymi informacjami w sieci… Brzmi to trochę niebezpiecznie. W sieci, zresztą i nie tylko w sieci, prawie na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, jeszcze tego brakuje, żeby dane osobowe weryfikowały jakiś portale informacyjne. No ale kto wie, za rządów Pisu nic nie wiadomo.

frytek
Gość
frytek

i może frytki do tego ?

Pogromca Celebrytów
Gość
Pogromca Celebrytów

Radny! Skończ z obłudą. Pod jak wieloma nickami występujesz?
Mam wymieniać?

z bliska
Gość
z bliska

Panie Prejs, naprawdę szuka Pan takich naiwnych, jeszcze tak nie dawno pisał Pan pod nickiem „LIBERAŁ” czyżby znudziło się Panu.

Lech Prejs
Gość
Lech Prejs

Rzadko to się zdarzało. Ale nadal uważam, że pisanie pod swoim nazwiskiem ukróciłoby chamstwo i niewybredne komentarze.

I know
Gość
I know

Chamstwem jest popieranie ustawionych konkursów na pewne stanowiska.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Panie radny Prejsie komunizm się skończył wiec niech sie pan obudzi i przynajmniej konstytucję przeczyta a tak ludzie moga poczytać panski wpis jako próbę wprowadzenia cenzury

Magda
Gość
Magda

Jak tak dalej pójdzie, to ten Tunel będzie jednym z głównych elementów walki przedwyborczej. Już widzę te plakaty i ulotki jak stoją na tle pięknego tunelu. 🙂 Pani poseł to chyba niedługo dowie się że jej stryjeczny brat szwagra pochodził z Mławy i bedzie w połowie czuła się rodowitą mławianką.

Roman (byłem na spotkaniu)
Gość
Roman (byłem na spotkaniu)

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Bo z tymi koncepcjami, projektami i wpisywaniem tego Tunelu – Widmo do realizacji na jakieś tam lata, zastaną Nas za pięć lat kolejne wybory samorządowe. A może właśnie o to chodzi? Żeby gonić zajączka i dopisywać tych ” ojców sukcesu”?! Mieszkańcy czekają na KONKRETY, a nie na jakąś populistyczną gadkę i kolejne farmazony.

Obecna na spotkaniu
Gość
Obecna na spotkaniu

No nareszcie! Teatr powrócił do Mławy. Tylko Ci aktorzy kiepscy…

Kończcie
Gość
Kończcie

Liczba obrońców burmistrza i Pszczół… jest wielka. Z relacji mojej znajomej, w odpowiedzi na zarzuty postawione radnej Pszczół… przez burmistrza, sama radna chciała dać odpór zarzutom, lecz sala przyjęła to z dezaprobatą na jej próbę wykręcenia się o odpowiedzialności za zaistniałą sytuację. Pani radna, od Rakowskiego pani uciekła ze swoimi kolegami do Kowalewskiego. Teraz Kowalewski jest be… Ja na miejscu PiS, nie zaufałbym Pani. Chodzą głosy, że chce pani startować z list PiS w Mławie. Jeśli PiS wystawi panią, to gratuluję im bezmyślności. Kowalewski był dobry, rączkę podnosiła pani za każdym razem zgodnie z wolą burmistrza. Z obserwacji i dyskusji… Czytaj więcej »

Zenek
Gość
Zenek

Święte słowa. Grają na Naszych oczach w ciuciubabkę i odbijają aby piłeczkę. Śmieszna walka dogorywających na lepsze obelgi. Pani radna nagle stała się samozwańczą szlachetną wojowniczką o tunel. Czysta polityczna kalkulacja. Wie że to jej jedyna szansa na jakieś głosy. A gdzie Oni wszyscy byli kiedy był czas na walkę o utrzymanie tego przejazdu?! No pytam się K..WA GDZIE???

Kończcie
Gość
Kończcie

W tym czasie pani radna była w koalicji z Jerzym Rakowskim, by następnie na fali wznoszącej przejść do Kowalewskiego.
Grają i tylko grają. Przed wyborami wszystko jest możliwe, na wszystko znajdzie się pieniądze. Po wyborach: Złe kalkulacje, rząd ograniczył fundusze, Unia zakręciła kurek z kasą.
Nie dajcie się zwieść demagogiem.

Batalion
Gość
Batalion

Była jakaś walka? Burmistrz nie raczył nikogo powiadomić, że wydał samodzielnie zgodę na brak wiaduktu na Kościuszki. Walczy i wywalczyła, a Ty poza opluwaniem co potrafisz?

Zatorze
Gość
Zatorze

Kolejny z uporem opluwa kłamstwami pania radna. A jaką może miec odpowiedzialność radny, keidy to burmistrz Rakowski za pelcami wszystkich dogaduje się z PKP i daje zgode na brak wiaduktu na Kościuszki? I co radna miała zostac przy takim obrzydliwym kłamcą? Kolejny Kowaleski, który jeżdził tak oddanie do Warszawy załatwiać wiadukt, a sam potwierdził w 2008 zgode na nie budowanie wiaduktu, a otwarcie mowił ze zrobił co sie da aby ten wiadukt powstał? I co przy takim oszuście trzeba wiernie pozostać? T Jakim trzeba byc hipokrytą aby twierdzic, że radna angażuje sie w tunel przezd wyborami, przeciez ten wiadukt zamknięto… Czytaj więcej »

Kończcie
Gość
Kończcie

Na sesjach Rady miasta, w 2008 roku były podejmowane uchwały w sprawie wiaduktów. Radna nie wiedziała, to za co bierze pieniądze?

Aptekarz
Gość
Aptekarz

Wiedziała że bierze pieniądze, to zapewne jest niezaprzeczalne , tylko wtedy podobno w radzie miasta panowała pomroczność jasna z ostrym przyrostem tyłkokrzesełkowym.

Kaszub
Gość
Kaszub

Po co piszesz klamstwa ?

Andrzej z Batorego
Gość
Andrzej z Batorego

A za co Szanowni Państwo radni biorą pieniądze? Mi tak samo jak Tobie zamknęli ten przejazd i za przeproszeniem wszystkich czytelników TO BYŁ ICH ZASRANY OBOWIĄZEK żeby kontrolować na bieżąco jakie są podejmowane decyzje, szczególnie w tak kluczowej sprawie dla mieszkańców (nie tylko zatorza) jak ten przejazd. To nie są dzieci w przedszkolu że można kogoś oszukać na cukierka. A taka gadka, jak to mówił Henio Lermaszewski w serialu ” Dom” ?! Siusianie po szkle. I tyle w temacie.

Arek
Gość
Arek

To nie była decyzja rady miasta a PKP, która brak budowy wiaduktu przy Kościuszki uzgodniła z burmistrzem, który za plecami wszystkich sprzedał wiadukt. Skoro to nie są dzieci w przedszkolu a sprawa była taka znana, to czemu sam nie protestowałeś? Gdzie były liczne artykuły w prasie ? Ja ich sobie nie przypominam !

Kończcie
Gość
Kończcie

Czyli słowa radnej:”Ja się tym nie interesowałam” są prawdą?
Każde tego typu słowa są gotową receptą dla innych radnych, którzy mogą wypierać się swojej odpowiedzialności, co do negatywnych skutków zapadłych decyzji.

Arek
Gość
Arek

Ciebie interesuje tylko to zeby kogoś oczernić, aktaujesz radną bo Twój kochany nurmistrze sprzedał mieszkańców i wydał zgodę na nie budowanie wiaduktu i tu jakoś problemu nie widzisz? Kobieta ciężka praca postarała się i mniejmy nadzieje, że tunel powstanie.

piki
Gość
piki

jakaś liczba obrońców pani radnej jest ale czy wielka? bo w plebiscycie to jakoś tych głosów na panią P. nie widać 😛

Arek
Gość
Arek

Możecie tu opluwać radną Pszczółkowską, pisać setki kłamstw i pomówień, powtarzać te same bredni non stop, ale prawda jest taka, że gdyby nie jej determinacja nikt by w tej sprawie palca nie ruszył. Kowalewski nagle udaje dobrodusznego, a już dawno wypioł swoje 4 litery na mieszkańców Zatorza. Pan Pol i cały Mławski PiS teraz chętnie się do tej sprawy przyznaje bo gotowy sukces jest do zgarnięcia.

Kończcie
Gość
Kończcie

To po co radna tak chętnie pokazuje się z PiS?
Szuka miejsc na listach wyborczych?

Kaszub
Gość
Kaszub

Pokazuje się z tymi którzy chcą coś zrobić dla mieszkańców. MInistrowie z PO i PSL potrafili tylko likwidować przejazdy, to ma się z nimi pokazywać?

spidy
Gość
spidy

żaden minister nie zlikwidował przejazdu na Wólce. to jest decyzja tamtych władz Mławy-burmistrza i radnych, a podtrzymana przez następców i IM NALEŻY PODZIĘKOWAĆ!!!

Ott
Gość
Ott

Na jakiej sesji rada podjela decyzje o zamkniuciu wiaduktu? Rakowaki z nikim tej decyzji nie konsultowal nawet

gall
Gość
gall

Do Rakowskiego pani radna też uciekła… klasyczne SWW! Tej pani dziękujemy.

Ott
Gość
Ott

Od tego klamcy kazdy uciekl

Mieszkaniec osiedla
Gość
Mieszkaniec osiedla

A czemu z taką niechęcią radny Pol podawał mikrofon radnemu Chodubskiemu? Nieładnie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bo ten „ktos” chodzi na spotkania i sam nie wie czego szuka. W ilu partiach był pan Chodubski?

Pani A.
Gość
Pani A.

Byłem na spotkaniu. Chodubski zabierał głos nie na temat. Nie zna problemu Zatorza? Nie wie co było tematem spotkania ?

Kończcie
Gość
Kończcie

Zna lepiej od Ciebie. Ty nie znasz nic, kompletnie nic. Chorubsko, co najwyżej sznurówki u butów możesz wiązać.

Kończcie
Gość
Kończcie

Możesz Chodubskiemu skarpetki zakładać.

Rodzic
Gość
Rodzic

Niech się weźmie za naukę młodzieży a nie polityka….proponuje temu panu juz przejść na emeryturę

Marianna
Gość
Marianna

Jaki obrońca taki i broniony. .. żal czytać. W ilu partiach juz był ten nauczyciel. Wez pan się za naukę. Czyżby teraz blisko Kukiza osiadł?

z bliska
Gość
z bliska

Dajcie temu Chodubskiemu spokój, spójrzcie tylko człowieczyna z przepracowania na 2 etatach bo i Radny Powiatu i nauczyciel, zmizerniał okropnie, swego czasu był miejskim Radnym, a obecnie zaczął się udzielać aby załapać się na RADNEGO MIEJSKIEGO , chłopina skalkulował bo w mieście płacą WIĘKSZĄ KASĘ. Macie rację niech się wezmie za uczenie młodych mławian, bo taki jest jego zawód…

Irek
Gość
Irek

Czy to ten chodubski. …co cba na Mlawe ściągnął i totalnie się ośmieszyl?

Marek
Gość
Marek

A taki Ciechanów zaplanował 72 miliony zadłużenia i nikt na to nie zwraca uwagi. Zastanawialiscie się dlaczego? Bo tamtejszy prezydent nie ma kontrkandydata, wiec po co jezyk strzępić na próżno. Wskazniki i w Mlawie i w Ciechanowie dobre. Ale roznica w tym, ze w Mlawie kilku panów marzy by zastąpić burmistrza. I powtarzają historię zadłużenia jakby nigdy nie kupowali pralki na raty.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Znam biznesmenów, którzy mniejszy kredyt próbowali spłacić większym – owszem spłacili, ale i tak splajtowali

z bliska
Gość
z bliska

Niezłe masz wiadomości, o mławskim biznesie–a ja poczekam aż sam splajtujesz ze swymi wiadomościami, pisze to dlatego że powinieneś wiedzieć że na portalu, tych co mają za dużo wiadomości ostro atakuje osobnik o nicku „kobra’. Ostro atakuje tych co mają inne zdanie niż on.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Marku z urzędu kłamiesz
1deficyt bydrzetu Ciechanowa to 22 miliony
2 to o 2 miliony wiecej niż w Mławie
Ale budzet Ciechanowa to ponad 225 mil
Nasz. 113 mil
Ponad to
. Dotacje z Unii Europejskiej, które uwzględnione są w wydatkach i rozliczeniach na 2018 r. to kwota 49 375 328,60 zł, natomiast środki z budżetu państwa to 5 040 971,05 zł, co daje łącznie 54 416 299,65

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

W ciechanowie zakoncza kompleksowa pelna obwodnice miasta
Hala targowa dworzec pkp stanowiska odiazdowe. Komunikacji miejskiej 3 nowe autobusy
Utrzymuja wlasne zaklady komunalne
Sprzatanie zielen pec komunikacje
Modernizuja oczysczalnie wlasna!!
Pec ma nowych odbiorcow ludzie z ogrzewania gazowego bo w pec taniej
6 blokow komunalnych zostanie gruntownie wyremontowanych
Itd..itd wiec nie piep.. glupot

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Przepraszam za budżetu ale telefon uparcie wybiera tą opcje

Z Zatorza
Gość
Z Zatorza

Możecie narzekać na burmistrza, ale gdyby nie on, nic by z tego nie bylo. Oczywiscie PIS mlawski ma swoj plan i na tunelu chce zbić kapitał. Ale są śmieszni z tym powtarzaniem historyjek o skarbniku, który jak wiemy odszedł (i dobrze) raczej nie w chwale. Kowal dogaduje się z kazdym dla mieszkańców i to dla mnie jest ważne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To konkretnie co takiego zrobił burmistrz?
bo tu pustych słów padło wiele.
Każde twierdzenie trzeba poprzeć konkretami, a konkretów ze strony włodarza nie widzę.
Z kim tak dobrze się dogaduje i w jakich sprawach? – też konkrety.

Waldi
Gość
Waldi

Są konkrety. Z Chińczykami i Francuzami. Ci drudzy już zmienili nazwę spółki. Oj ciekawie, ciekawie zapowiada się historia mławskiej oczyszczalni ścieków. Zapewne nie raz jeszcze o niej usłyszymy w ogólnopolskich mediach. A My co ? Zatańczymy w parku na francuskim wieczorku. To jest właśnie ten „konkret” Pana Burmistrza, a raczej… FRANCUSKI NUMER

z bliska
Gość
z bliska

Jak nie widzisz konkretów w działaniu Burmistrza. Tak jak byś nie wiedział że dogadywał się z Struzikiem, w sprawie budowy lotniska w Mławie, a że nic z tego nie wyszło bo takie działanie jest na pokaz, chwilowo przynosi sukces a po czasie te projekty idą do kosza. I taki jest nasz WŁODARZ, któremu marzy się następna kadencja, aby znów balansować na linie…a jak zagłosujesz na Kowalewskiego , to w następnej kadencji zobaczysz konkrety —WYBIERZ Kowalewskiego, który na dniach Mławy zaśpiewa razem z MEGITZO…Najwyższy czas abyśmy się obudzili, i przestali tańczyć tak jak nam Pan BURMISTRZ OBIECUJE.” KAŻE”. A z tego… Czytaj więcej »

MartaM
Gość
MartaM

Skończy się jak zawsze-na obietnicach. I tyle w temacie. Jedyni będą blokować drugich, koszem mieszkańców. Czas podziękować obecnej władzy

z bliska
Gość
z bliska

Nareszcie odnalazło się M, MartaM powinnaś wrócić do czasów swej aktywnej dyskusji, co prawda na innym portalu, myślę że na tym portalu też się odnajdziesz. Jak zwykle masz rację. CZAS PODZIĘKOWAĆ TEJ WŁADZY— MŁAWO POBUDKA!!!!!

Do marty M
Gość
Do marty M

I kogo proponujesz na miejsce Kowala?

Rodzic
Gość
Rodzic

Pana Krajewskiego.

ehh
Gość
ehh

wieczny Pan dyrketor od wszystkiego ….

z bliska
Gość
z bliska

Nie ubliżaj takiemu specjaliście od wszystkiego, albo zapomniałeś że swego czasu był SEKRETARZEM MIASTA, i cały czas jest na świeczniku, to dobry pływak.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

A ja z wczorajszego spotkania wyniosłem kilka spostrzeżeń PiS to nie oszołomy a rzeczową grupa ze chwalą sie sukcesem no trudno takie czasy ze trzeba walkowac co sie zrobiło bo inaczej Cię rozdepcza Pan burmistrza usiłował doprowadzić do zawarcia i ostrej wymiana niestety (dla niego) poseł. miejscowy PiS i mieszkańcy woleli rozmawiać o konkretach skad pieniądz przy 40 milionach długu jak wpisać tunel w aleję czy o tirach na ulicach Pojawila sie sugestia ze Pan burmistrz chce przejechać 4 tą kampanie na tej samej planowanej obwodnicy uwazam ze pewnie tak bardzo czesto powtarzał słowo ,,koncepcje ” No i w koncu… Czytaj więcej »

Anna
Gość
Anna

A ja wyniosłam spostrzeżenie,że PIS to oszołomy, które dla własnego sukcesu są w stanie nawet bez żadnej racji opluć burmistrza i skrytykować nasze miasto. Jakie to było niesmaczne, te uwagi i insynuacje, że burmistrz niby jest z PSL. To, że rzeczywiście jest bezpartyjny, nie daje się wciągnąć w partyjniactwo oraz to, że zwolnił skarbnika, chyba popsuło im plany, ale i tak kombinują . To jest dopiero socjotechnika, jak Kiełbiński cztery razy powtarza, że burmistrz rozstał się ze skarbnikiem w dziwnych okolicznościach. Albo chce to wbić ludziom do głowy, albo jest sklerotykiem i nie pamięta, że już to mówił.

Batalion
Gość
Batalion

„nawet bez żadnej racji opluć burmistrza ” – złotousty ma tyle za oszami, że powinnien na niego cały czas padać deszcz …

z bliska
Gość
z bliska

Zgadzam się że PIS to oszołomy nie tylko w mławskim wydaniu, ale już przestań popadać w skrajności, odnośnie Burmistrza, bo w roku wyborczym przyjął strategię PISOWSKICH oszołomów, chcąc się im przypodobać a Kiełbiński, lepiej tą osobistość pominąć TO JEST WZORZEC PISOWSKICH OSZOŁOMÓW, w mławskim wydaniu.

magia_życzeń
Gość
magia_życzeń

A ja bym chciała, żeby pewnej wiosny Seracz – jedyna rzeczka płynąca przez Mławę – zapachniała inaczej niż g*wnem.

Wysłuchałem
Gość
Wysłuchałem

Wczorajsze spotkanie przy Kolejowej 3, przypominało serię wymiany strzałów przez gangi w potyczce na oczach mieszkańców. Amunicja, najlepsze karabiny, pistolety automatyczne, parę granatników RPG-29, miny, bomby fosforowe, no i napalm z defoliantem Orange Agent w parze. Strzały do celu raz udane, raz chybione. Rykoszet za rykoszetem. Dobrze, że słuchacze byli wyposażenie hełmy i kamizelki kuloodporne. Ilu zabitych, ilu rannych w potyczkach? Odpowiem! Wielu zabitych czynach, wielu rannych na umyśle, kilku uciekinierów. Przykre jest to, że Ci biedni mieszkańcy są kolejni raz raczeni przez władze serialem o tytule: Ojcowie sukcesów, bez Matki porażku. Biedni się naooglądali, trochę wzruszyli, pogadali, rozeszli. Za… Czytaj więcej »

Szarak
Gość
Szarak

Nic dodać, nic ująć – trafnie ujęte, świetny komentarz.

Igor
Gość
Igor

Ci „biedni” mieszlańcy oby przy urnach nie zapomnieli o tym jak Pan Burmistrz o nich dbał. I głośno im dzień dobry mówiąc uśmiechał się od ucha do ucha. Oby ta obłuda w ratuszu się w tym roku zakończyła. Ja już dziś mówię Panu Kowalewskiemu Pa Pa.

Grzeczna
Gość
Grzeczna

Dla oczyszczenia kli.atu wypadałoby zmienić ekipę. Co za dużo czy długo to niezdrowo. Trzeba wiedzieć kiedy odejść Panie Burmistrza. Dać świeżości s,anie. Pan chyba zbyt bardzo korzenie zapuścił. Z całym szacunkiem ale czas odejść. A pani poseł z PiS niech zadba bardziej o bliższe tereny a Mlawie da spokój.

polityka
Gość
polityka

Każdy dba o swój interes, pani poseł też…

Kaszub
Gość
Kaszub

Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy – a no jeżdził, za nasz pieniądze się bawić, a mieszkańcom wciskał kit, że nic w tej sprawie nie da się zrobić .. a sam kilka lat temu potwierdził zgodę na nie budowanie widuktu w tej lokalizacji. Obłuda ludzka nie zna granic

z bliska
Gość
z bliska

A co z tym lotniskiem będzie? Czy robią się już jakieś projekty? Pan Burmistrz przez tyle lat wciskał mieszkańcom kit, nadchodzi czas zapłaty. Ale ale, chwileczkę jeszcze wycieczka, do Paryża mi się należy, przecie załatwiłem wam obligację, i taka nagroda mi się należy…..

z bliska
Gość
z bliska

Jak widać Burmistrz uniósł się honorem i do Paryża w zastępstwie pojechała v-ce Burmistrz.