Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Niemożliwe jest możliwe. Rok cudów rozpoczęty


tunel na Wólce mława spotkanie z ministrem wąsikiem Wąsik PiS Mława Wólka burmistrz Mławy wybory radny Pol Radna Pszczółkowska posłanka CicholskaKalendarzowe kartki spadają codziennie i nieubłaganie. A każdy dzień zbliża nas nieuchronnie do wyborczego sprawdzianu dla radnych i burmistrza. Czy wstrząsną one posadami – przepraszam „posadkami” – obecnej władzy? Jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że rok wyborczy urodzajnym będzie.

KSP Mława nabór

Będą działania, plany, obietnice, pochylanie się z troską nad drobnymi uciążliwościami życia codziennego i uważne wsłuchiwanie się w głos mieszkańców. Ba, w roku wyborczym nawet cuda się zdarzają, a niemożliwe staje się możliwe.

Nie darmo mieszkańcy nie tylko mazowieckich gmin i miast mawiają, że wybory powinny odbywać się częściej, np. co dwa lata. Ile wtedy inwestycji, przecinania wstęg i wylanej wody (nie tylko) święconej. A tu masz babo placek, kadencję wydłużyli i chude lata trwać będą o rok dłużej. Tak czy inaczej, czeka nas cudowny rok, naprawdę cudowny.

Te „cuda zwyczajne” zaplanowane są w budżecie miasta i zapłacimy za nie milionowymi obligacjami. Dla zdecydowanej większości mieszkańców pojęcie długu publicznego to jakaś tam abrakadabra, no bo przecież chodzi o pieniądze publiczne, jakby abstrakcyjne i niczyje. „Zwykły” mieszkaniec za to doskonale rozumie co znaczy zaciągnąć kredyt w banku, a bywa, że i w providencie, ale nie wgłębiajmy się w ten temat, przynajmniej na razie.

Czasem jednak zdarzy się taki „cud nadzwyczajny” i wcześniej niezaplanowany. Natura cudów jednakoż taka, że przynajmniej niektóre wymodlić można a nawet trzeba. I w Mławie mamy taki przykład zdarzenia cudownego. Chodzi tu rzecz jasna o nagły zwrot w sprawie „tunelu” na Wólce. Ten cud co prawda jeszcze się nie urzeczywistnił, może dlatego został określony mianem „minicudu” lub „cudu zapowiedzianego”. Za to rozgorzała już gorąca dyskusja, czyje modły zostały wysłuchane i czyje diabelskie działania doprowadziły do tego, że cud był potrzebny i konieczny. Tak było na lutowej sesji rady miasta, tak było na wczorajszym spotkaniu z ministrem Maciejem Wąsikiem, zaproszonym przez mławski PiS. I zapewne jeszcze nie raz usłyszymy pokerową wręcz licytację, kto w tej sprawie był asem, damą, waletem czy jokerem.

Radna Halina Pszczółkowska nawiązując do ewangelicznych wersetów  „proście, szukajcie, kołaczcie”, mówi:  „Ja wytrwale szukałam, prosiłam i wreszcie drzwi otworzyły mi się u ministra Macieja Wąsika”.

Milczący zwykle na miejskich sesjach radny Ryszard Prusinowski od ręki ripostuje:  „Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy, w końcu panu drzwi otworzyli. Ja się boję tego, żeby nikt się nie przypiął do tego projektu, bo jak to mówią, sukces ma wielu ojców, więc panie burmistrzu, może więcej wyjaśnień, może jakieś zdjęcie, żeby było widać, kto pojechał”.

Burmistrz Kowalewski chętnie dzieli się cudownym sukcesem ze wszystkimi, ze szczególnym uwzględnieniem poseł PiS Anny Cicholskiej. „Ja potrafię się dzielić tym sukcesem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym”.

Radny Michał Pol tak mówi o przełomowym spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury. „Była pani wiceburmistrz, był pan naczelnik Krzysztof Jaros, była radna Halina Pszczółkowska, był przewodniczący PiS w Mławie, Marek Kiełbiński. Trzeba też o tym mówić. Jeśli mówimy o prawdzie, to mówmy wszystko. Rozmawiałem osobiście z panem Maciejem Wąsikiem, z panem ministrem Bittelem, a wiele razy także z posłanką Anną Cicholską”.

To, że ministerstwo i PKP zgadzają się na opcję „tunel”, to rzecz jasna dobry prognostyk dla mławian mieszkających za torami. Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami. Ale to przeszłość, a już trzeba by zacząć prosić o kolejny cud.  Gdzie znaleźć kilka, a może i kilkanaście milionów złotych. Jakieś propozycje?

ZygZak

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

80 - liczba komentarzy w artykule "Niemożliwe jest możliwe. Rok cudów rozpoczęty"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
złe Rakowski
Gość

Po komenatrzach widać, że Rakowski sili się na Burmistrza i pojawia sie sporo komenatrzy atakujących wszystkich, którzy raczą!napisać prawdę, że wypijąl sie na mieszkańcow i wydal zgodę na brak wiaduktu na Kościuszki. Winę na siłę stara sie zrzucic na innych a sam na sesji powtarza jaka to rozsądna decyzję podjął ! Ttylko dlaczego nie mial odwagi sie z nią podzielić przed innymi? Strach przed tym, że ktoś by glośno krzyczla NIE ?

Anonimowo
Gość

Rakowski owszem zawinił. A Kowalewskiego- to co?

złe Rakowski
Gość

Kowalewski się już sam tak skompromitował, że mi się już nawet leżącego nie chce kopać …

z bliska
Gość

UWAGA!!!—-UWAGA!!—OSTRZEGAM normalnie piszących i myślących, którzy zamieszczają krytyczne posty na temat rządów PIS na stronach portalu codziennik.pl — grasuje jadowita „kobra”—która opluje każdego osobnika który cokolwiek napisze o rządach DOJNEJ ZMIANY.

Anonimowo
Gość

Rządy PO były ok? – ojej, nie wiedziałam.
Aha, muszę dodać, że ani z jedną zmianą, ani z drugą wcale mi nie po drodze.
W Polsce nie ma w ogóle partii, z którą byłoby mi po drodze – wszystkie dały plamę i się skompromitowały.

Leszek Nowak
Gość

„Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami”. Ale z tego co pamiętam, to sami mieszkańcy domagali się kładki, a jak już ratusz wydał pieniądze na projekt (widziałem nawet rysunki tej kładki na portalach), to się rozmyślili i zaczęli wołać o tunel. I kto tu marnuje pieniądze podatników?

Czytelnik
Gość

Panie Leszku – rozumiem, że to pseudo. Jesteś pan pracownikiem ratusza, to może pisz pan komentarze na portalu, który jest tubą ratusza. A inni niech tam nie piszą komentarzy, żeby tubie ratusza nie robić dodatkowych wejść.

Patryk
Gość

Ale co Ty, Czytelniku? Wymagasz, żeby pracownicy ratusza nie pisali komentarzy? Przecież teraz jest rok wyborczy, więc są jeszcze bardziej niż zwykle „zadaniowani” przez szefa. Propaganda musi działać, więc w pracy piszą komentarze.

Kaszub
Gość

Co za bzdura ! W internecie można napisać wszystko, tylko po co ta naiwność ze ciemny lud to kupi? Kładka piesza niczego nie rozwiązuje, i każdy mieszkaniec chciał tunel. Ciekawe kto by stał i wnosił matkom z dziećmi wózki, bo windy rzadko kiedy na takich przeprawach działają.

Grosz do grosza a będzie kokosza
Gość
Grosz do grosza a będzie kokosza

Drą łby jak kotłujące się koty, a tam przez te tory codziennie przechodzą ludzie w tym dzieci do szkoły!!! Lekką ręką wyrzuca się po kilkadziesiąt tyś. na śmieciowe projekty lub milion zł.za plac zabaw – chyba ze złota. A pieniądze z budżetu obywatelskiego, około 300 tyś. też powinny iść na tunel. Chyba dla mieszkańców zatorza jest ważniejsze życie od tych bujaczek i alejek na tym śmiesznym placu zabaw.

Lech Prejs
Gość

A ja bym chciał żeby komentarze były podpisywane swoim imieniem i nazwiskiem.

z bliska
Gość

Panie Prejs, naprawdę szuka Pan takich naiwnych, jeszcze tak nie dawno pisał Pan pod nickiem „LIBERAŁ” czyżby znudziło się Panu.

Lech Prejs
Gość

Rzadko to się zdarzało. Ale nadal uważam, że pisanie pod swoim nazwiskiem ukróciłoby chamstwo i niewybredne komentarze.

Mieszkaniec sztuk 1
Gość

Panie radny Prejsie komunizm się skończył wiec niech sie pan obudzi i przynajmniej konstytucję przeczyta a tak ludzie moga poczytać panski wpis jako próbę wprowadzenia cenzury

I know
Gość

Chamstwem jest popieranie ustawionych konkursów na pewne stanowiska.

Pogromca Celebrytów
Gość

Radny! Skończ z obłudą. Pod jak wieloma nickami występujesz?
Mam wymieniać?

frytek
Gość

i może frytki do tego ?

Gość
Gość

Póki co na taki pomysł wpadły bodajże rok temu komunistyczne Chiny. A wszystko po to, by urzędnicy mogli walczyć z nieprawdziwymi i nielegalnymi informacjami w sieci… Brzmi to trochę niebezpiecznie. W sieci, zresztą i nie tylko w sieci, prawie na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, jeszcze tego brakuje, żeby dane osobowe weryfikowały jakiś portale informacyjne. No ale kto wie, za rządów Pisu nic nie wiadomo.

Krzysztof Bruździak
Gość
Dla mnie słowa Radnego to rzecz prawie święta. Ja Pana życzenie spełniam już od bardzo dawna podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem a nawet pod swoim nazwiskiem kilka razy zabierałem głos na sesjach. Tylko zadaję sobie podobnie jak inni często pytanie, co to dało i na ile zostało uwzględnione? Pana wniosek a raczej chciejstwo,żeby komentarze były podpisywane z imienia i nazwiska też jest słuszny tylko jak go zrealizować bezstresowo dla siebie i mieszkańców? Może podjąć na Radzie Miasta jakąś uchwałę ustanawiającą taki obowiązek dla wszystkich w formie prawa lokalnego? Do tego można przecież dorzucić jeszcze zakaz krytyki przedstawicieli władz samorządowych… Czytaj więcej »
wpDiscuz