Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Niemożliwe jest możliwe. Rok cudów rozpoczęty


tunel na Wólce mława spotkanie z ministrem wąsikiem Wąsik PiS Mława Wólka burmistrz Mławy wybory radny Pol Radna Pszczółkowska posłanka CicholskaKalendarzowe kartki spadają codziennie i nieubłaganie. A każdy dzień zbliża nas nieuchronnie do wyborczego sprawdzianu dla radnych i burmistrza. Czy wstrząsną one posadami – przepraszam „posadkami” – obecnej władzy? Jeszcze nie wiadomo. Pewne jest jednak, że rok wyborczy urodzajnym będzie.


Będą działania, plany, obietnice, pochylanie się z troską nad drobnymi uciążliwościami życia codziennego i uważne wsłuchiwanie się w głos mieszkańców. Ba, w roku wyborczym nawet cuda się zdarzają, a niemożliwe staje się możliwe.

Nie darmo mieszkańcy nie tylko mazowieckich gmin i miast mawiają, że wybory powinny odbywać się częściej, np. co dwa lata. Ile wtedy inwestycji, przecinania wstęg i wylanej wody (nie tylko) święconej. A tu masz babo placek, kadencję wydłużyli i chude lata trwać będą o rok dłużej. Tak czy inaczej, czeka nas cudowny rok, naprawdę cudowny.

Te „cuda zwyczajne” zaplanowane są w budżecie miasta i zapłacimy za nie milionowymi obligacjami. Dla zdecydowanej większości mieszkańców pojęcie długu publicznego to jakaś tam abrakadabra, no bo przecież chodzi o pieniądze publiczne, jakby abstrakcyjne i niczyje. „Zwykły” mieszkaniec za to doskonale rozumie co znaczy zaciągnąć kredyt w banku, a bywa, że i w providencie, ale nie wgłębiajmy się w ten temat, przynajmniej na razie.

Czasem jednak zdarzy się taki „cud nadzwyczajny” i wcześniej niezaplanowany. Natura cudów jednakoż taka, że przynajmniej niektóre wymodlić można a nawet trzeba. I w Mławie mamy taki przykład zdarzenia cudownego. Chodzi tu rzecz jasna o nagły zwrot w sprawie „tunelu” na Wólce. Ten cud co prawda jeszcze się nie urzeczywistnił, może dlatego został określony mianem „minicudu” lub „cudu zapowiedzianego”. Za to rozgorzała już gorąca dyskusja, czyje modły zostały wysłuchane i czyje diabelskie działania doprowadziły do tego, że cud był potrzebny i konieczny. Tak było na lutowej sesji rady miasta, tak było na wczorajszym spotkaniu z ministrem Maciejem Wąsikiem, zaproszonym przez mławski PiS. I zapewne jeszcze nie raz usłyszymy pokerową wręcz licytację, kto w tej sprawie był asem, damą, waletem czy jokerem.

Radna Halina Pszczółkowska nawiązując do ewangelicznych wersetów  „proście, szukajcie, kołaczcie”, mówi:  „Ja wytrwale szukałam, prosiłam i wreszcie drzwi otworzyły mi się u ministra Macieja Wąsika”.

Milczący zwykle na miejskich sesjach radny Ryszard Prusinowski od ręki ripostuje:  „Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy, w końcu panu drzwi otworzyli. Ja się boję tego, żeby nikt się nie przypiął do tego projektu, bo jak to mówią, sukces ma wielu ojców, więc panie burmistrzu, może więcej wyjaśnień, może jakieś zdjęcie, żeby było widać, kto pojechał”.

Burmistrz Kowalewski chętnie dzieli się cudownym sukcesem ze wszystkimi, ze szczególnym uwzględnieniem poseł PiS Anny Cicholskiej. „Ja potrafię się dzielić tym sukcesem. Dziękuję wszystkim zaangażowanym”.

Radny Michał Pol tak mówi o przełomowym spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury. „Była pani wiceburmistrz, był pan naczelnik Krzysztof Jaros, była radna Halina Pszczółkowska, był przewodniczący PiS w Mławie, Marek Kiełbiński. Trzeba też o tym mówić. Jeśli mówimy o prawdzie, to mówmy wszystko. Rozmawiałem osobiście z panem Maciejem Wąsikiem, z panem ministrem Bittelem, a wiele razy także z posłanką Anną Cicholską”.

To, że ministerstwo i PKP zgadzają się na opcję „tunel”, to rzecz jasna dobry prognostyk dla mławian mieszkających za torami. Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami. Ale to przeszłość, a już trzeba by zacząć prosić o kolejny cud.  Gdzie znaleźć kilka, a może i kilkanaście milionów złotych. Jakieś propozycje?

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
81 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
koń
koń
3 lata temu

a więc Mieszkańcy miasta Mława: zagłosujecie jako chcecie… może tym razem wg rzeczywistych osiągnięć kandydata… Niech wygra KTO POŁOŻY NA STOLE PIENIĄDZE a nie tylko zapewne słuszne idee fix… kurniki z Lipowca czy z Uniszk nie śmierdzą we Mławie bo wiatry wiejące przeważnie lecą na Północ a więc ich smród nie leci na Mławę ! zatem nie wszystkie bzdury należy słuchać, a zwłaszcza ich autorów hapeningów wybierać do Władz bo jak kto tylko za złego wilka te kurniki to o innych ważnych zwłaszcza gdzie potrzebny jest pieniądz z Warszawy czy Unii Europejskiej może nie mieć pojęcia jak je dla miasta Mława załatwić lub należy do Grona ludzi którzy z innymi frakcjami nie umieją w ogóle zbudować skutecznych sojuszy istotnych przy podziale pieniędzy !!!

złe Rakowski
złe Rakowski
3 lata temu

Po komenatrzach widać, że Rakowski sili się na Burmistrza i pojawia sie sporo komenatrzy atakujących wszystkich, którzy raczą!napisać prawdę, że wypijąl sie na mieszkańcow i wydal zgodę na brak wiaduktu na Kościuszki. Winę na siłę stara sie zrzucic na innych a sam na sesji powtarza jaka to rozsądna decyzję podjął ! Ttylko dlaczego nie mial odwagi sie z nią podzielić przed innymi? Strach przed tym, że ktoś by glośno krzyczla NIE ?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  złe Rakowski

Rakowski owszem zawinił. A Kowalewskiego- to co?

złe Rakowski
złe Rakowski
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Kowalewski się już sam tak skompromitował, że mi się już nawet leżącego nie chce kopać …

z bliska
z bliska
3 lata temu

UWAGA!!!—-UWAGA!!—OSTRZEGAM normalnie piszących i myślących, którzy zamieszczają krytyczne posty na temat rządów PIS na stronach portalu codziennik.pl — grasuje jadowita „kobra”—która opluje każdego osobnika który cokolwiek napisze o rządach DOJNEJ ZMIANY.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  z bliska

Rządy PO były ok? – ojej, nie wiedziałam.
Aha, muszę dodać, że ani z jedną zmianą, ani z drugą wcale mi nie po drodze.
W Polsce nie ma w ogóle partii, z którą byłoby mi po drodze – wszystkie dały plamę i się skompromitowały.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

„Może tego zamieszania by nie było, gdyby władze konsultowały ważne decyzje, jak choćby pomysł kładki, z mieszkańcami”. Ale z tego co pamiętam, to sami mieszkańcy domagali się kładki, a jak już ratusz wydał pieniądze na projekt (widziałem nawet rysunki tej kładki na portalach), to się rozmyślili i zaczęli wołać o tunel. I kto tu marnuje pieniądze podatników?

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Co za bzdura ! W internecie można napisać wszystko, tylko po co ta naiwność ze ciemny lud to kupi? Kładka piesza niczego nie rozwiązuje, i każdy mieszkaniec chciał tunel. Ciekawe kto by stał i wnosił matkom z dziećmi wózki, bo windy rzadko kiedy na takich przeprawach działają.

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Panie Leszku – rozumiem, że to pseudo. Jesteś pan pracownikiem ratusza, to może pisz pan komentarze na portalu, który jest tubą ratusza. A inni niech tam nie piszą komentarzy, żeby tubie ratusza nie robić dodatkowych wejść.

Patryk
Patryk
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Ale co Ty, Czytelniku? Wymagasz, żeby pracownicy ratusza nie pisali komentarzy? Przecież teraz jest rok wyborczy, więc są jeszcze bardziej niż zwykle „zadaniowani” przez szefa. Propaganda musi działać, więc w pracy piszą komentarze.

Grosz do grosza a będzie kokosza
Grosz do grosza a będzie kokosza
3 lata temu

Drą łby jak kotłujące się koty, a tam przez te tory codziennie przechodzą ludzie w tym dzieci do szkoły!!! Lekką ręką wyrzuca się po kilkadziesiąt tyś. na śmieciowe projekty lub milion zł.za plac zabaw – chyba ze złota. A pieniądze z budżetu obywatelskiego, około 300 tyś. też powinny iść na tunel. Chyba dla mieszkańców zatorza jest ważniejsze życie od tych bujaczek i alejek na tym śmiesznym placu zabaw.

Lech Prejs
Lech Prejs
3 lata temu

A ja bym chciał żeby komentarze były podpisywane swoim imieniem i nazwiskiem.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Dla mnie słowa Radnego to rzecz prawie święta. Ja Pana życzenie spełniam już od bardzo dawna podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem a nawet pod swoim nazwiskiem kilka razy zabierałem głos na sesjach. Tylko zadaję sobie podobnie jak inni często pytanie, co to dało i na ile zostało uwzględnione? Pana wniosek a raczej chciejstwo,żeby komentarze były podpisywane z imienia i nazwiska też jest słuszny tylko jak go zrealizować bezstresowo dla siebie i mieszkańców? Może podjąć na Radzie Miasta jakąś uchwałę ustanawiającą taki obowiązek dla wszystkich w formie prawa lokalnego? Do tego można przecież dorzucić jeszcze zakaz krytyki przedstawicieli władz samorządowych dając jednocześnie mieszkańcom inicjatywę uchwałodawczą pod warunkiem zebrania 15 tys. podpisów poparcia dla projektu uchwały. Chcieli to niech mają. Radnym dla takiego projektu wystarczy przecież tylko np. 5 podpisów radnych. Proszę tych uwag nie brać bezpośrednio do siebie gdyż są napisane może zbyt impulsywnie tak ogólnie po przeczytaniu Pana apelu, który osobiście popieram.

Gość
Gość
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Póki co na taki pomysł wpadły bodajże rok temu komunistyczne Chiny. A wszystko po to, by urzędnicy mogli walczyć z nieprawdziwymi i nielegalnymi informacjami w sieci… Brzmi to trochę niebezpiecznie. W sieci, zresztą i nie tylko w sieci, prawie na każdym kroku jesteśmy inwigilowani, jeszcze tego brakuje, żeby dane osobowe weryfikowały jakiś portale informacyjne. No ale kto wie, za rządów Pisu nic nie wiadomo.

frytek
frytek
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

i może frytki do tego ?

Pogromca Celebrytów
Pogromca Celebrytów
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Radny! Skończ z obłudą. Pod jak wieloma nickami występujesz?
Mam wymieniać?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Panie Prejs, naprawdę szuka Pan takich naiwnych, jeszcze tak nie dawno pisał Pan pod nickiem „LIBERAŁ” czyżby znudziło się Panu.

Lech Prejs
Lech Prejs
3 lata temu
Reply to  z bliska

Rzadko to się zdarzało. Ale nadal uważam, że pisanie pod swoim nazwiskiem ukróciłoby chamstwo i niewybredne komentarze.

I know
I know
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Chamstwem jest popieranie ustawionych konkursów na pewne stanowiska.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Lech Prejs

Panie radny Prejsie komunizm się skończył wiec niech sie pan obudzi i przynajmniej konstytucję przeczyta a tak ludzie moga poczytać panski wpis jako próbę wprowadzenia cenzury

Magda
Magda
3 lata temu

Jak tak dalej pójdzie, to ten Tunel będzie jednym z głównych elementów walki przedwyborczej. Już widzę te plakaty i ulotki jak stoją na tle pięknego tunelu. 🙂 Pani poseł to chyba niedługo dowie się że jej stryjeczny brat szwagra pochodził z Mławy i bedzie w połowie czuła się rodowitą mławianką.

Roman (byłem na spotkaniu)
Roman (byłem na spotkaniu)
3 lata temu

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Bo z tymi koncepcjami, projektami i wpisywaniem tego Tunelu – Widmo do realizacji na jakieś tam lata, zastaną Nas za pięć lat kolejne wybory samorządowe. A może właśnie o to chodzi? Żeby gonić zajączka i dopisywać tych ” ojców sukcesu”?! Mieszkańcy czekają na KONKRETY, a nie na jakąś populistyczną gadkę i kolejne farmazony.

Obecna na spotkaniu
Obecna na spotkaniu
3 lata temu

No nareszcie! Teatr powrócił do Mławy. Tylko Ci aktorzy kiepscy…

Kończcie
Kończcie
3 lata temu

Liczba obrońców burmistrza i Pszczół… jest wielka. Z relacji mojej znajomej, w odpowiedzi na zarzuty postawione radnej Pszczół… przez burmistrza, sama radna chciała dać odpór zarzutom, lecz sala przyjęła to z dezaprobatą na jej próbę wykręcenia się o odpowiedzialności za zaistniałą sytuację.
Pani radna, od Rakowskiego pani uciekła ze swoimi kolegami do Kowalewskiego. Teraz Kowalewski jest be…
Ja na miejscu PiS, nie zaufałbym Pani. Chodzą głosy, że chce pani startować z list PiS w Mławie.
Jeśli PiS wystawi panią, to gratuluję im bezmyślności.
Kowalewski był dobry, rączkę podnosiła pani za każdym razem zgodnie z wolą burmistrza.
Z obserwacji i dyskusji z mądrzejszymi ode mnie, doszliśmy do wniosku, że plany PiS, co do kadencyjności wstecz burmistrzów i innych władców, popchnęły panią do podjęcia kroku wymierzonego w burmistrza. Plan PiS nie wypalił, a pani nie miała innego pomysłu, jak iść tylko na zwarcie z obecnym burmistrzem.
Bardzo dobrze, że burmistrz z panią nie trzyma, i zarazem słusznie użył pani słów odnośnie zamknięcia przejazdu, które pani wypowiedziała, że : ”Ja się tym nie interesowałam”
Lepiej, jak pani odpocznie z panem burmistrzem i panem Rakowskim, bo krzyż za zamknięcie przejazdu niesie pani razem z tymi mężczyznami. Takie oto z was ”Przejazdowe Trio”
Tercet na sto dwa.

Zenek
Zenek
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Święte słowa. Grają na Naszych oczach w ciuciubabkę i odbijają aby piłeczkę. Śmieszna walka dogorywających na lepsze obelgi. Pani radna nagle stała się samozwańczą szlachetną wojowniczką o tunel. Czysta polityczna kalkulacja. Wie że to jej jedyna szansa na jakieś głosy. A gdzie Oni wszyscy byli kiedy był czas na walkę o utrzymanie tego przejazdu?! No pytam się K..WA GDZIE???

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Zenek

W tym czasie pani radna była w koalicji z Jerzym Rakowskim, by następnie na fali wznoszącej przejść do Kowalewskiego.
Grają i tylko grają. Przed wyborami wszystko jest możliwe, na wszystko znajdzie się pieniądze. Po wyborach: Złe kalkulacje, rząd ograniczył fundusze, Unia zakręciła kurek z kasą.
Nie dajcie się zwieść demagogiem.

Batalion
Batalion
3 lata temu
Reply to  Zenek

Była jakaś walka? Burmistrz nie raczył nikogo powiadomić, że wydał samodzielnie zgodę na brak wiaduktu na Kościuszki. Walczy i wywalczyła, a Ty poza opluwaniem co potrafisz?

Zatorze
Zatorze
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Kolejny z uporem opluwa kłamstwami pania radna. A jaką może miec odpowiedzialność radny, keidy to burmistrz Rakowski za pelcami wszystkich dogaduje się z PKP i daje zgode na brak wiaduktu na Kościuszki? I co radna miała zostac przy takim obrzydliwym kłamcą? Kolejny Kowaleski, który jeżdził tak oddanie do Warszawy załatwiać wiadukt, a sam potwierdził w 2008 zgode na nie budowanie wiaduktu, a otwarcie mowił ze zrobił co sie da aby ten wiadukt powstał? I co przy takim oszuście trzeba wiernie pozostać? T
Jakim trzeba byc hipokrytą aby twierdzic, że radna angażuje sie w tunel przezd wyborami, przeciez ten wiadukt zamknięto także jej. Burmistrzowie dobrze wiedzilil, że muszą w tajemnicy zgodzić sie na brak wiaduktu, bo Pani radna by im na to nie pozwoliła !

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Zatorze

Na sesjach Rady miasta, w 2008 roku były podejmowane uchwały w sprawie wiaduktów. Radna nie wiedziała, to za co bierze pieniądze?

Aptekarz
Aptekarz
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Wiedziała że bierze pieniądze, to zapewne jest niezaprzeczalne , tylko wtedy podobno w radzie miasta panowała pomroczność jasna z ostrym przyrostem tyłkokrzesełkowym.

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Po co piszesz klamstwa ?

Andrzej z Batorego
Andrzej z Batorego
3 lata temu
Reply to  Zatorze

A za co Szanowni Państwo radni biorą pieniądze? Mi tak samo jak Tobie zamknęli ten przejazd i za przeproszeniem wszystkich czytelników TO BYŁ ICH ZASRANY OBOWIĄZEK żeby kontrolować na bieżąco jakie są podejmowane decyzje, szczególnie w tak kluczowej sprawie dla mieszkańców (nie tylko zatorza) jak ten przejazd. To nie są dzieci w przedszkolu że można kogoś oszukać na cukierka. A taka gadka, jak to mówił Henio Lermaszewski w serialu ” Dom” ?! Siusianie po szkle. I tyle w temacie.

Arek
Arek
3 lata temu

To nie była decyzja rady miasta a PKP, która brak budowy wiaduktu przy Kościuszki uzgodniła z burmistrzem, który za plecami wszystkich sprzedał wiadukt. Skoro to nie są dzieci w przedszkolu a sprawa była taka znana, to czemu sam nie protestowałeś? Gdzie były liczne artykuły w prasie ? Ja ich sobie nie przypominam !

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Arek

Czyli słowa radnej:”Ja się tym nie interesowałam” są prawdą?
Każde tego typu słowa są gotową receptą dla innych radnych, którzy mogą wypierać się swojej odpowiedzialności, co do negatywnych skutków zapadłych decyzji.

Arek
Arek
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Ciebie interesuje tylko to zeby kogoś oczernić, aktaujesz radną bo Twój kochany nurmistrze sprzedał mieszkańców i wydał zgodę na nie budowanie wiaduktu i tu jakoś problemu nie widzisz? Kobieta ciężka praca postarała się i mniejmy nadzieje, że tunel powstanie.

piki
piki
3 lata temu
Reply to  Kończcie

jakaś liczba obrońców pani radnej jest ale czy wielka? bo w plebiscycie to jakoś tych głosów na panią P. nie widać 😛

Arek
Arek
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Możecie tu opluwać radną Pszczółkowską, pisać setki kłamstw i pomówień, powtarzać te same bredni non stop, ale prawda jest taka, że gdyby nie jej determinacja nikt by w tej sprawie palca nie ruszył. Kowalewski nagle udaje dobrodusznego, a już dawno wypioł swoje 4 litery na mieszkańców Zatorza. Pan Pol i cały Mławski PiS teraz chętnie się do tej sprawy przyznaje bo gotowy sukces jest do zgarnięcia.

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Arek

To po co radna tak chętnie pokazuje się z PiS?
Szuka miejsc na listach wyborczych?

Kaszub
Kaszub
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Pokazuje się z tymi którzy chcą coś zrobić dla mieszkańców. MInistrowie z PO i PSL potrafili tylko likwidować przejazdy, to ma się z nimi pokazywać?

spidy
spidy
3 lata temu
Reply to  Kaszub

żaden minister nie zlikwidował przejazdu na Wólce. to jest decyzja tamtych władz Mławy-burmistrza i radnych, a podtrzymana przez następców i IM NALEŻY PODZIĘKOWAĆ!!!

Ott
Ott
3 lata temu
Reply to  spidy

Na jakiej sesji rada podjela decyzje o zamkniuciu wiaduktu? Rakowaki z nikim tej decyzji nie konsultowal nawet

gall
gall
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Do Rakowskiego pani radna też uciekła… klasyczne SWW! Tej pani dziękujemy.

Ott
Ott
3 lata temu
Reply to  gall

Od tego klamcy kazdy uciekl

Mieszkaniec osiedla
Mieszkaniec osiedla
3 lata temu

A czemu z taką niechęcią radny Pol podawał mikrofon radnemu Chodubskiemu? Nieładnie

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Bo ten „ktos” chodzi na spotkania i sam nie wie czego szuka. W ilu partiach był pan Chodubski?

Pani A.
Pani A.
3 lata temu

Byłem na spotkaniu. Chodubski zabierał głos nie na temat. Nie zna problemu Zatorza? Nie wie co było tematem spotkania ?

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Pani A.

Zna lepiej od Ciebie. Ty nie znasz nic, kompletnie nic. Chorubsko, co najwyżej sznurówki u butów możesz wiązać.

Kończcie
Kończcie
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Możesz Chodubskiemu skarpetki zakładać.

Rodzic
Rodzic
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Niech się weźmie za naukę młodzieży a nie polityka….proponuje temu panu juz przejść na emeryturę

Marianna
Marianna
3 lata temu
Reply to  Kończcie

Jaki obrońca taki i broniony. .. żal czytać. W ilu partiach juz był ten nauczyciel. Wez pan się za naukę. Czyżby teraz blisko Kukiza osiadł?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Pani A.

Dajcie temu Chodubskiemu spokój, spójrzcie tylko człowieczyna z przepracowania na 2 etatach bo i Radny Powiatu i nauczyciel, zmizerniał okropnie, swego czasu był miejskim Radnym, a obecnie zaczął się udzielać aby załapać się na RADNEGO MIEJSKIEGO , chłopina skalkulował bo w mieście płacą WIĘKSZĄ KASĘ. Macie rację niech się wezmie za uczenie młodych mławian, bo taki jest jego zawód…

Irek
Irek
3 lata temu

Czy to ten chodubski. …co cba na Mlawe ściągnął i totalnie się ośmieszyl?

Marek
Marek
3 lata temu

A taki Ciechanów zaplanował 72 miliony zadłużenia i nikt na to nie zwraca uwagi. Zastanawialiscie się dlaczego? Bo tamtejszy prezydent nie ma kontrkandydata, wiec po co jezyk strzępić na próżno. Wskazniki i w Mlawie i w Ciechanowie dobre. Ale roznica w tym, ze w Mlawie kilku panów marzy by zastąpić burmistrza. I powtarzają historię zadłużenia jakby nigdy nie kupowali pralki na raty.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Marek

Znam biznesmenów, którzy mniejszy kredyt próbowali spłacić większym – owszem spłacili, ale i tak splajtowali

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Niezłe masz wiadomości, o mławskim biznesie–a ja poczekam aż sam splajtujesz ze swymi wiadomościami, pisze to dlatego że powinieneś wiedzieć że na portalu, tych co mają za dużo wiadomości ostro atakuje osobnik o nicku „kobra’. Ostro atakuje tych co mają inne zdanie niż on.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Marek

Marku z urzędu kłamiesz
1deficyt bydrzetu Ciechanowa to 22 miliony
2 to o 2 miliony wiecej niż w Mławie
Ale budzet Ciechanowa to ponad 225 mil
Nasz. 113 mil
Ponad to
. Dotacje z Unii Europejskiej, które uwzględnione są w wydatkach i rozliczeniach na 2018 r. to kwota 49 375 328,60 zł, natomiast środki z budżetu państwa to 5 040 971,05 zł, co daje łącznie 54 416 299,65

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

W ciechanowie zakoncza kompleksowa pelna obwodnice miasta
Hala targowa dworzec pkp stanowiska odiazdowe. Komunikacji miejskiej 3 nowe autobusy
Utrzymuja wlasne zaklady komunalne
Sprzatanie zielen pec komunikacje
Modernizuja oczysczalnie wlasna!!
Pec ma nowych odbiorcow ludzie z ogrzewania gazowego bo w pec taniej
6 blokow komunalnych zostanie gruntownie wyremontowanych
Itd..itd wiec nie piep.. glupot

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Przepraszam za budżetu ale telefon uparcie wybiera tą opcje

Z Zatorza
Z Zatorza
3 lata temu

Możecie narzekać na burmistrza, ale gdyby nie on, nic by z tego nie bylo. Oczywiscie PIS mlawski ma swoj plan i na tunelu chce zbić kapitał. Ale są śmieszni z tym powtarzaniem historyjek o skarbniku, który jak wiemy odszedł (i dobrze) raczej nie w chwale. Kowal dogaduje się z kazdym dla mieszkańców i to dla mnie jest ważne.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Z Zatorza

To konkretnie co takiego zrobił burmistrz?
bo tu pustych słów padło wiele.
Każde twierdzenie trzeba poprzeć konkretami, a konkretów ze strony włodarza nie widzę.
Z kim tak dobrze się dogaduje i w jakich sprawach? – też konkrety.

Waldi
Waldi
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Są konkrety. Z Chińczykami i Francuzami. Ci drudzy już zmienili nazwę spółki. Oj ciekawie, ciekawie zapowiada się historia mławskiej oczyszczalni ścieków. Zapewne nie raz jeszcze o niej usłyszymy w ogólnopolskich mediach. A My co ? Zatańczymy w parku na francuskim wieczorku. To jest właśnie ten „konkret” Pana Burmistrza, a raczej… FRANCUSKI NUMER

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Jak nie widzisz konkretów w działaniu Burmistrza. Tak jak byś nie wiedział że dogadywał się z Struzikiem, w sprawie budowy lotniska w Mławie, a że nic z tego nie wyszło bo takie działanie jest na pokaz, chwilowo przynosi sukces a po czasie te projekty idą do kosza. I taki jest nasz WŁODARZ, któremu marzy się następna kadencja, aby znów balansować na linie…a jak zagłosujesz na Kowalewskiego , to w następnej kadencji zobaczysz konkrety —WYBIERZ Kowalewskiego, który na dniach Mławy zaśpiewa razem z MEGITZO…Najwyższy czas abyśmy się obudzili, i przestali tańczyć tak jak nam Pan BURMISTRZ OBIECUJE.” KAŻE”. A z tego tańca, jak pisze Waldi wyjdzie KANKAN.

MartaM
MartaM
3 lata temu

Skończy się jak zawsze-na obietnicach. I tyle w temacie. Jedyni będą blokować drugich, koszem mieszkańców. Czas podziękować obecnej władzy

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  MartaM

Nareszcie odnalazło się M, MartaM powinnaś wrócić do czasów swej aktywnej dyskusji, co prawda na innym portalu, myślę że na tym portalu też się odnajdziesz. Jak zwykle masz rację. CZAS PODZIĘKOWAĆ TEJ WŁADZY— MŁAWO POBUDKA!!!!!

Do marty M
Do marty M
3 lata temu
Reply to  MartaM

I kogo proponujesz na miejsce Kowala?

Rodzic
Rodzic
3 lata temu
Reply to  Do marty M

Pana Krajewskiego.

ehh
ehh
3 lata temu
Reply to  Rodzic

wieczny Pan dyrketor od wszystkiego ….

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  ehh

Nie ubliżaj takiemu specjaliście od wszystkiego, albo zapomniałeś że swego czasu był SEKRETARZEM MIASTA, i cały czas jest na świeczniku, to dobry pływak.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

A ja z wczorajszego spotkania wyniosłem kilka spostrzeżeń
PiS to nie oszołomy a rzeczową grupa ze chwalą sie sukcesem no trudno takie czasy ze trzeba walkowac co sie zrobiło bo inaczej Cię rozdepcza
Pan burmistrza usiłował doprowadzić do zawarcia i ostrej wymiana niestety (dla niego) poseł. miejscowy PiS i mieszkańcy woleli rozmawiać o konkretach skad pieniądz przy 40 milionach długu jak wpisać tunel w aleję czy o tirach na ulicach
Pojawila sie sugestia ze Pan burmistrz chce przejechać 4 tą kampanie na tej samej planowanej obwodnicy uwazam ze pewnie tak bardzo czesto powtarzał słowo ,,koncepcje ”
No i w koncu najbardziej urzekło mnie
Zle uchwaliła rada miasta sukces to była moja inicjatywa. Socjotechnika prawie niezła

Anna
Anna
3 lata temu

A ja wyniosłam spostrzeżenie,że PIS to oszołomy, które dla własnego sukcesu są w stanie nawet bez żadnej racji opluć burmistrza i skrytykować nasze miasto. Jakie to było niesmaczne, te uwagi i insynuacje, że burmistrz niby jest z PSL. To, że rzeczywiście jest bezpartyjny, nie daje się wciągnąć w partyjniactwo oraz to, że zwolnił skarbnika, chyba popsuło im plany, ale i tak kombinują . To jest dopiero socjotechnika, jak Kiełbiński cztery razy powtarza, że burmistrz rozstał się ze skarbnikiem w dziwnych okolicznościach. Albo chce to wbić ludziom do głowy, albo jest sklerotykiem i nie pamięta, że już to mówił.

Batalion
Batalion
3 lata temu
Reply to  Anna

„nawet bez żadnej racji opluć burmistrza ” – złotousty ma tyle za oszami, że powinnien na niego cały czas padać deszcz …

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anna

Zgadzam się że PIS to oszołomy nie tylko w mławskim wydaniu, ale już przestań popadać w skrajności, odnośnie Burmistrza, bo w roku wyborczym przyjął strategię PISOWSKICH oszołomów, chcąc się im przypodobać a Kiełbiński, lepiej tą osobistość pominąć TO JEST WZORZEC PISOWSKICH OSZOŁOMÓW, w mławskim wydaniu.

magia_życzeń
magia_życzeń
3 lata temu

A ja bym chciała, żeby pewnej wiosny Seracz – jedyna rzeczka płynąca przez Mławę – zapachniała inaczej niż g*wnem.

Wysłuchałem
Wysłuchałem
3 lata temu

Wczorajsze spotkanie przy Kolejowej 3, przypominało serię wymiany strzałów przez gangi w potyczce na oczach mieszkańców. Amunicja, najlepsze karabiny, pistolety automatyczne, parę granatników RPG-29, miny, bomby fosforowe, no i napalm z defoliantem Orange Agent w parze.
Strzały do celu raz udane, raz chybione. Rykoszet za rykoszetem. Dobrze, że słuchacze byli wyposażenie hełmy i kamizelki kuloodporne.
Ilu zabitych, ilu rannych w potyczkach?
Odpowiem!
Wielu zabitych czynach, wielu rannych na umyśle, kilku uciekinierów.
Przykre jest to, że Ci biedni mieszkańcy są kolejni raz raczeni przez władze serialem o tytule: Ojcowie sukcesów, bez Matki porażku. Biedni się naooglądali, trochę wzruszyli, pogadali, rozeszli.
Za to reżyser może już liczyć kolejne profity za udane przedstawienie, za które zapłacimy swoimi głosami przy urnie, a kasą przy realizacji obietnic wyborczych.

Szarak
Szarak
3 lata temu
Reply to  Wysłuchałem

Nic dodać, nic ująć – trafnie ujęte, świetny komentarz.

Igor
Igor
3 lata temu
Reply to  Wysłuchałem

Ci „biedni” mieszlańcy oby przy urnach nie zapomnieli o tym jak Pan Burmistrz o nich dbał. I głośno im dzień dobry mówiąc uśmiechał się od ucha do ucha. Oby ta obłuda w ratuszu się w tym roku zakończyła. Ja już dziś mówię Panu Kowalewskiemu Pa Pa.

Grzeczna
Grzeczna
3 lata temu
Reply to  Igor

Dla oczyszczenia kli.atu wypadałoby zmienić ekipę. Co za dużo czy długo to niezdrowo. Trzeba wiedzieć kiedy odejść Panie Burmistrza. Dać świeżości s,anie. Pan chyba zbyt bardzo korzenie zapuścił. Z całym szacunkiem ale czas odejść. A pani poseł z PiS niech zadba bardziej o bliższe tereny a Mlawie da spokój.

polityka
polityka
3 lata temu
Reply to  Grzeczna

Każdy dba o swój interes, pani poseł też…

Kaszub
Kaszub
3 lata temu

Jeździł pan, panie burmistrzu tyle lat do Warszawy – a no jeżdził, za nasz pieniądze się bawić, a mieszkańcom wciskał kit, że nic w tej sprawie nie da się zrobić .. a sam kilka lat temu potwierdził zgodę na nie budowanie widuktu w tej lokalizacji. Obłuda ludzka nie zna granic

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Kaszub

A co z tym lotniskiem będzie? Czy robią się już jakieś projekty? Pan Burmistrz przez tyle lat wciskał mieszkańcom kit, nadchodzi czas zapłaty. Ale ale, chwileczkę jeszcze wycieczka, do Paryża mi się należy, przecie załatwiłem wam obligację, i taka nagroda mi się należy…..

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  z bliska

Jak widać Burmistrz uniósł się honorem i do Paryża w zastępstwie pojechała v-ce Burmistrz.

81
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x