Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie SP nr 2 piszą listy do żołnierzy


Uczniowie klasy 2d, pod kierunkiem pani Joanny Rudzińskiej-Warzechy, wzięli udział w projekcie edukacyjnym „List do żołnierza”. Na ręce dyrekcji szkoły zostały przekazane otrzymane od pana kpt. nawig. Dariusza Demskiego z Centrum Operacji Morskich – Dowództwo w Gdyni pamiątkowe pocztówki oraz broszury.

Sprzedam Piec


Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Legia Akademicka Strzelców Morskich przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W Projekt włączył się również Urząd Miasta Mława, który przekazał Organizatorowi kartki świąteczne przygotowane przez uczniów mławskich szkół.

„List do Żołnierza” to projekt edukacyjny skierowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży. Projekt zakłada wysyłanie listów/pocztówek do polskich żołnierzy na misjach zagranicznych oraz listów w języku angielskim do żołnierzy państw NATO, którzy stacjonują w Polsce.

Listy przygotowane do polskich żołnierzy będą zbierane i sprawdzane przez Organizatora. Następnie zostaną przekazane do Departamentu wskazanego przez MON, który dostarczy je do oficerów prasowych/kapelanów w różnych częściach świata. Listy przygotowane w języku angielskim do żołnierzy armii sojuszniczych również zostaną zebrane i sprawdzone przez Organizatora. Zostaną dostarczone do wyznaczonej komórki MON i następnie przekazane oficerom prasowym/oficerom kulturalno-oświatowym/kapelanom jednostek, w których stacjonują żołnierze NATO na terenie Polski.  Listy będą anonimowe dla odbiorcy. Jeżeli jednak uzna on, że chce odpisać będzie mógł to zrobić tą samą droga jaką został dostarczony list. Konsekwencją nawiązania korespondencji może być wizyta w szkole żołnierzy lub wizyta uczniów w jednostce wojskowej.

Główne cele projektu „List do Żołnierza” to:
– zwiększenie świadomości społeczeństwa o służbie żołnierzy Wojska Polskiego poza granicami kraju;
–  popularyzacja wiedzy na temat NATO oraz wojsk państw sojuszniczych stacjonujących na terytorium RP;
– propagowanie historii polskiego oręża wśród młodzieży oraz żołnierzy wojsk NATO.

źródło i fot. SP nr 2

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x