Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Przed wolną niedzielą, jeśli masz ochotę, większe zakupy zrób w sobotę


kalendarz wolnych niedziel kalendarz niedziele wolne od handlu zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu zakaz handlu w niedziele zakupy handel w niedziele Kaufland Mława zakupy handel w niedziele czy czynny godziny otwarcia sklepy Mława Biedronka niedziele wolne od handlu Carrefour Mława Kaufland Tesco Lidl Mława godziny otwarcia sklepów czynny nieczynny w niedziele

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Aby zrekompensować zamknięcie tego dnia sklepów, niektóre sieci sklepów wydłużają czas otwarcia w piątki i soboty oraz w pozostałe dni tygodnia, przygotowują także specjalne akcje promocyjne. W związku ze zmianą przepisów spodziewać się można większego ruchu w sklepach w piątki i soboty, a możliwe, że również w poniedziałki.

Przypomnijmy, 30 stycznia br., Prezydent RP podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Nowe przepisy weszły w życie 1 marca tego roku. Mimo że ustawa zakłada całkowity zakaz handlu w niedziele, jego wprowadzenie będzie odbywało się etapami. Najpierw, od 1 marca 2018 zakaz obejmować będzie jedynie dwie niedziele w miesiącu, następnie w 2019 r. jedną, by ostatecznie w 2020 objąć wszystkie niedziele oprócz wymienionych z ustawie wyjątków (dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia; w Wigilię handel będzie ograniczony do 14.00).

LIDL

11 marca – nieczynny. Na weekendowe zakupy można się wybrać do sklepu w piątki i soboty między godz. 7.00 a 22.00. – W odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy format promocyjny „Tania sobota w Lidlu”. Dzięki temu na klientów czeka w soboty mnóstwo super okazji – mówi Business Insider Polska Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowy Lidl Polska.

BIEDRONKA

11 marca – nieczynny. W każdy  piątek i w sobotę sklepy będą otwarte o godzinę dłużej, do 22.00, ponadto w godzinach szczytu mają być otwarte wszystkie kasy, a sieć ma zapewnić dodatkowe dostawy produktów oraz większą liczbę promocji w ciągu tygodnia.

CARREFOUR

11 marca – nieczynny. „Przed wolną niedzielą, jeśli masz ochotę większe zakupy zrób w sobotę” – czytamy na stronie sieci. Na zakupy zaprasza swoich klientów od poniedziałku do soboty w godz. 00:00-24:00; kupować można także online.

TESCO i KAUFLAND

11 marca – nieczynne. Tesco – w piątek, sobotę oraz pozostałe dni tygodnia czynne od 07:00-22:00. Zamówienia na zakupy można składać także online 24 h/7 dni w tygodniu. Kaufland zaprasza klientów od pon. do sob. 07:00 – 22:00 godz., a także w wybrane niedziele.

Przyjęty zakaz handlu nie będzie obejmował punktów, w których przeważa działalność gastronomiczna. To znaczy, że piekarnie, kawiarnie oraz cukiernie, które sprzedają własne wyroby będą czynne. Zakaz nie będzie dotyczyć m.in także sprzedaży online, w punktach na dworcach, lotniskach i stacjach benzynowych. Przyjęte przez Sejm poprawki Senatu doprecyzowują także przepisy tak, by spod zakazu nie zostały wyłączone placówki działające na zasadzie franczyzy – właściciel będzie mógł otworzyć sklep w niedziele tylko wtedy, gdy sprzedaż będzie prowadził „we własnym imieniu i na własny rachunek”. Za złamanie zakazu ustawa przewiduje grzywnę – od tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych.

W całym 2018 roku będzie 29 niedziel handlowych oraz 23  niedziel z zakazem handlu.

red.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

1500