Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przed wolną niedzielą, jeśli masz ochotę, większe zakupy zrób w sobotę


kalendarz wolnych niedziel kalendarz niedziele wolne od handlu zakaz handlu w niedziele kalendarz 2018 niedziele wolne od handlu zakaz handlu w niedziele zakupy handel w niedziele Kaufland Mława zakupy handel w niedziele czy czynny godziny otwarcia sklepy Mława Biedronka niedziele wolne od handlu Carrefour Mława Kaufland Tesco Lidl Mława godziny otwarcia sklepów czynny nieczynny w niedziele

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Przed nami pierwsza niedziela z zakazem handlu. Aby zrekompensować zamknięcie tego dnia sklepów, niektóre sieci sklepów wydłużają czas otwarcia w piątki i soboty oraz w pozostałe dni tygodnia, przygotowują także specjalne akcje promocyjne. W związku ze zmianą przepisów spodziewać się można większego ruchu w sklepach w piątki i soboty, a możliwe, że również w poniedziałki.

Przypomnijmy, 30 stycznia br., Prezydent RP podpisał ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Nowe przepisy weszły w życie 1 marca tego roku. Mimo że ustawa zakłada całkowity zakaz handlu w niedziele, jego wprowadzenie będzie odbywało się etapami. Najpierw, od 1 marca 2018 zakaz obejmować będzie jedynie dwie niedziele w miesiącu, następnie w 2019 r. jedną, by ostatecznie w 2020 objąć wszystkie niedziele oprócz wymienionych z ustawie wyjątków (dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia; w Wigilię handel będzie ograniczony do 14.00).

LIDL

11 marca – nieczynny. Na weekendowe zakupy można się wybrać do sklepu w piątki i soboty między godz. 7.00 a 22.00. – W odpowiedzi na oczekiwania klientów wprowadziliśmy format promocyjny „Tania sobota w Lidlu”. Dzięki temu na klientów czeka w soboty mnóstwo super okazji – mówi Business Insider Polska Aleksandra Robaszkiewicz, rzecznik prasowy Lidl Polska.

BIEDRONKA

11 marca – nieczynny. W każdy  piątek i w sobotę sklepy będą otwarte o godzinę dłużej, do 22.00, ponadto w godzinach szczytu mają być otwarte wszystkie kasy, a sieć ma zapewnić dodatkowe dostawy produktów oraz większą liczbę promocji w ciągu tygodnia.

CARREFOUR

11 marca – nieczynny. „Przed wolną niedzielą, jeśli masz ochotę większe zakupy zrób w sobotę” – czytamy na stronie sieci. Na zakupy zaprasza swoich klientów od poniedziałku do soboty w godz. 00:00-24:00; kupować można także online.

TESCO i KAUFLAND

11 marca – nieczynne. Tesco – w piątek, sobotę oraz pozostałe dni tygodnia czynne od 07:00-22:00. Zamówienia na zakupy można składać także online 24 h/7 dni w tygodniu. Kaufland zaprasza klientów od pon. do sob. 07:00 – 22:00 godz., a także w wybrane niedziele.

Przyjęty zakaz handlu nie będzie obejmował punktów, w których przeważa działalność gastronomiczna. To znaczy, że piekarnie, kawiarnie oraz cukiernie, które sprzedają własne wyroby będą czynne. Zakaz nie będzie dotyczyć m.in także sprzedaży online, w punktach na dworcach, lotniskach i stacjach benzynowych. Przyjęte przez Sejm poprawki Senatu doprecyzowują także przepisy tak, by spod zakazu nie zostały wyłączone placówki działające na zasadzie franczyzy – właściciel będzie mógł otworzyć sklep w niedziele tylko wtedy, gdy sprzedaż będzie prowadził „we własnym imieniu i na własny rachunek”. Za złamanie zakazu ustawa przewiduje grzywnę – od tysiąca do nawet 100 tysięcy złotych.

W całym 2018 roku będzie 29 niedziel handlowych oraz 23  niedziel z zakazem handlu.

red.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x