Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwie uczennice piły alkohol i przyszły na lekcje


fot. Pixabay

Jest natychmiastowa reakcja szkoły w sprawie dwóch uczennic klasy VII, u których badanie trzeźwości w trakcie szkolnych zajęć potwierdziło, że spożywały wcześniej alkohol. Uczennice otrzymały naganę na piśmie, a odrębne czynności prowadzi w tej sprawie policja.

Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej nr 7 w dniu 7 marca. Jak wynika z informacji udzielonej przez dyrektora tej placówki Mariusza Lempka zgłoszenie , że od dwóch uczennic klasy VII czuć jest alkohol wpłynęło od innych uczniów. Dyrekcja podjęła natychmiast działania. Do szkoły zostali wezwani rodzice oraz powiadomiona została policja. Z uczennicami odbyła się rozmowa w obecności szkolnego pedagoga. Z ich wyjaśnień wynika, że alkohol przyniosły z domu i prawdopodobnie spożyły go przed zajęciami szkolnymi. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Uczennice otrzymały naganę na piśmie oraz punkty karne zgodnie z systemem oceniania. Nie zamiatamy takich spraw pod dywan – mówi dyrektor Mariusz Lempek.

– Policja skieruje do sądu rodzinnego wniosek o wgląd w sytuację rodzinną nieletnich – informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

23
KOMENTARZE

avatar
1500
Oburzony
Gość
Oburzony

No i macie teraz efekty reformy i likwidacji gimnazjów szanowni rodzice. Głosowali na szkodników za pincet+ a teraz są zdziwieni. W końcu ktoś tych szkodników wybrał. W gimnazjach nauczyciele po tylu latach już nauczyli się z pewnymi sprawami radzić. W podstawówkach zaczną sie zaś problemy z jakimi do tej pory nie miano do czynienia. Dobrze, że reakcja była natychmiastowa. Niech to będzie przestrogą dla innych i uświadomieniem dla rodziców, jak wielką szkodę pis wyrządził polskiemu szkolnictwu dzięki ich głosom.

mama
Gość
mama

Niestety najgorszy pomysł przebywania nastolatków z małymi dziećmi ! Już widać że to był bardzo zły projekt PiSU !

Rodzic
Gość
Rodzic

Teraz dopiero będzie – picie , palenie i przebywanie z 10-letnimi dzieci właśnie nastolatków. Niestety będzie jeszcze gorzej w podstawówkach , szczególnie molochach .Brawo PiS. Świetna zmiana !

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Rodzicu, poświęcaj więcej czasu swojemu dziecku, a nie będzie piło i ćpało,
dzieci trzeba wychowywać,
uczyć empatii,
asertywności,
odróżniać dobro od zła – nikt w tym procesie nie zastąpi rodziców – ani PIS, ani PO.
Co tu ma polityka do tego?

milena
Gość
milena

Ma PiS swoją zmianę , likwidacje gimnazjów,. Już się zaczyna !

Paweł
Gość
Paweł

Kobieto mimo, że do pisu mi nie po drodze to gdzie tu jakikolwiek związek? Uczniowie pili 20 lat temu, piją teraz i za 20 lat będzie to samo.

Jaaaaaaa
Gość
Jaaaaaaa

A PiS dawał przykład nagannych gimnazjalistów na tezę, że gimnazja to siedlisko patologii. Teraz taka patologia nie zniknie, będzie chodziła z siedmiolatkami do jednej placówki.
Dziękujemy PiS i pani Zalewska!

Kkkk
Gość
Kkkk

Piły- brzydko z ich strony oj brzydko. Ale docencie obowiązkowość – mimo wszystko na lekcji były 🙂

kołek
Gość
kołek

KIERWIŃSKI Z po TEŻ PIJE PRZED GŁOSOWANIAMI W sEJMIE-DLATEGO ZAPROSILI GO NA SPOTKANIE DO- 7–pewno w ramach resocjalizacji

z bliska
Gość
z bliska

Kto cię wyrwał z tego płota ciemniaku? jeśli już to czy musiał takiego kołka wrzucać na portal.

Mieszko
Gość
Mieszko

Ale patologia? Polskie rodziny schodzio na psy. W tym wieku cipajo i pijo,to wina rodziców.

jisd
Gość
jisd

i nie umiejo pisać Mieszko

Cyniczna
Gość
Cyniczna

A może ktoś im do coli dolal alkoholu – to dość popularne tłumaczenie w Malwie

Gość
Gość
Gość

Może jeszcze powiesz, że wode pily i się upiły co?

Rodzic małych dzieci
Gość
Rodzic małych dzieci

Szkoda, że nie ma gimnazjów byłby „kozioł ofiarny” na którego można by zrzucić winę. Nie ma gimbazy, ale nastolatkowie z ich problemami pozostali w ogromnej szkole podstawowej. „Wychowawczy” przykład dla młodszych dzieci.
„Dziękujemy” za „dobrą” zmianę PiSowi, Panu Burmistrzowi i byłej Pani Dyrektor za likwidację gimnazjów, za reformę edukacji Zalewskiej i sposób jej mławskiego wdrażania, za zlikwidowanie problemów wychowawczych z nastolatkami, za podstawówki molochy z popołudniowymi zajęciami. 😉

Ja i ty
Gość
Ja i ty

Burmistrz i pani dyrektor nie zlikwidowali gimnazjum tylko PiS!!!!! A samorządy musiały dostosować sieć szkół do reformy

Misiek
Gość
Misiek

Rodzicu, na prawdę sądzisz, że ktoś w tym kraju mógł nie zlikwidować gimnazjum? Naiwność aż boli. Zmienia się system oświaty i samorządy muszą wprowadzić zmiany, nawet gdy są im przeciwne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co ma do wychowania dzieci, do ich problemów – PIS?
Teraz jak tylko coś złego to PIS – ludzie myślcie.

z bliska
Gość
z bliska

COŚ –z tym myśleniem to tobie ciężko wychodzi, po twych postach widać że myślenie sprawia ci ogromny ból.

Sparow
Gość
Sparow

Jak nie obnażający się nauczyciel na portalu społecznościowym to teraz uczennice spożywające alkohol… co się dzieje z tym światem …

Tratwa
Gość
Tratwa

Takie dzieci żeby za picie się brały. Toż to jeszcze mleko pod nosem ma

zezem
Gość
zezem

sfermentowane zapewne.

Paweł
Gość
Paweł

Pewnie w Dzień Kobiet bylaby mniejsza kara bądz też wcale 😉 dziewczyny nie mogłyście poczekac jedeń dzień?