Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dwie uczennice piły alkohol i przyszły na lekcje


fot. Pixabay

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Jest natychmiastowa reakcja szkoły w sprawie dwóch uczennic klasy VII, u których badanie trzeźwości w trakcie szkolnych zajęć potwierdziło, że spożywały wcześniej alkohol. Uczennice otrzymały naganę na piśmie, a odrębne czynności prowadzi w tej sprawie policja.

Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej nr 7 w dniu 7 marca. Jak wynika z informacji udzielonej przez dyrektora tej placówki Mariusza Lempka zgłoszenie , że od dwóch uczennic klasy VII czuć jest alkohol wpłynęło od innych uczniów. Dyrekcja podjęła natychmiast działania. Do szkoły zostali wezwani rodzice oraz powiadomiona została policja. Z uczennicami odbyła się rozmowa w obecności szkolnego pedagoga. Z ich wyjaśnień wynika, że alkohol przyniosły z domu i prawdopodobnie spożyły go przed zajęciami szkolnymi. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Uczennice otrzymały naganę na piśmie oraz punkty karne zgodnie z systemem oceniania. Nie zamiatamy takich spraw pod dywan – mówi dyrektor Mariusz Lempek.

– Policja skieruje do sądu rodzinnego wniosek o wgląd w sytuację rodzinną nieletnich – informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Oburzony
Oburzony
3 lata temu

No i macie teraz efekty reformy i likwidacji gimnazjów szanowni rodzice. Głosowali na szkodników za pincet+ a teraz są zdziwieni. W końcu ktoś tych szkodników wybrał. W gimnazjach nauczyciele po tylu latach już nauczyli się z pewnymi sprawami radzić. W podstawówkach zaczną sie zaś problemy z jakimi do tej pory nie miano do czynienia. Dobrze, że reakcja była natychmiastowa. Niech to będzie przestrogą dla innych i uświadomieniem dla rodziców, jak wielką szkodę pis wyrządził polskiemu szkolnictwu dzięki ich głosom.

mama
mama
3 lata temu

Niestety najgorszy pomysł przebywania nastolatków z małymi dziećmi ! Już widać że to był bardzo zły projekt PiSU !

Rodzic
Rodzic
3 lata temu

Teraz dopiero będzie – picie , palenie i przebywanie z 10-letnimi dzieci właśnie nastolatków. Niestety będzie jeszcze gorzej w podstawówkach , szczególnie molochach .Brawo PiS. Świetna zmiana !

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Rodzic

Rodzicu, poświęcaj więcej czasu swojemu dziecku, a nie będzie piło i ćpało,
dzieci trzeba wychowywać,
uczyć empatii,
asertywności,
odróżniać dobro od zła – nikt w tym procesie nie zastąpi rodziców – ani PIS, ani PO.
Co tu ma polityka do tego?

milena
milena
3 lata temu

Ma PiS swoją zmianę , likwidacje gimnazjów,. Już się zaczyna !

Paweł
Paweł
3 lata temu
Reply to  milena

Kobieto mimo, że do pisu mi nie po drodze to gdzie tu jakikolwiek związek? Uczniowie pili 20 lat temu, piją teraz i za 20 lat będzie to samo.

Jaaaaaaa
Jaaaaaaa
3 lata temu
Reply to  Paweł

A PiS dawał przykład nagannych gimnazjalistów na tezę, że gimnazja to siedlisko patologii. Teraz taka patologia nie zniknie, będzie chodziła z siedmiolatkami do jednej placówki.
Dziękujemy PiS i pani Zalewska!

Kkkk
Kkkk
3 lata temu

Piły- brzydko z ich strony oj brzydko. Ale docencie obowiązkowość – mimo wszystko na lekcji były 🙂

kołek
kołek
3 lata temu
Reply to  Kkkk

KIERWIŃSKI Z po TEŻ PIJE PRZED GŁOSOWANIAMI W sEJMIE-DLATEGO ZAPROSILI GO NA SPOTKANIE DO- 7–pewno w ramach resocjalizacji

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  kołek

Kto cię wyrwał z tego płota ciemniaku? jeśli już to czy musiał takiego kołka wrzucać na portal.

Mieszko
Mieszko
3 lata temu

Ale patologia? Polskie rodziny schodzio na psy. W tym wieku cipajo i pijo,to wina rodziców.

jisd
jisd
3 lata temu
Reply to  Mieszko

i nie umiejo pisać Mieszko

Cyniczna
Cyniczna
3 lata temu

A może ktoś im do coli dolal alkoholu – to dość popularne tłumaczenie w Malwie

Gość
Gość
3 lata temu
Reply to  Cyniczna

Może jeszcze powiesz, że wode pily i się upiły co?

Rodzic małych dzieci
Rodzic małych dzieci
3 lata temu

Szkoda, że nie ma gimnazjów byłby „kozioł ofiarny” na którego można by zrzucić winę. Nie ma gimbazy, ale nastolatkowie z ich problemami pozostali w ogromnej szkole podstawowej. „Wychowawczy” przykład dla młodszych dzieci.
„Dziękujemy” za „dobrą” zmianę PiSowi, Panu Burmistrzowi i byłej Pani Dyrektor za likwidację gimnazjów, za reformę edukacji Zalewskiej i sposób jej mławskiego wdrażania, za zlikwidowanie problemów wychowawczych z nastolatkami, za podstawówki molochy z popołudniowymi zajęciami. 😉

Ja i ty
Ja i ty
3 lata temu

Burmistrz i pani dyrektor nie zlikwidowali gimnazjum tylko PiS!!!!! A samorządy musiały dostosować sieć szkół do reformy

Misiek
Misiek
3 lata temu

Rodzicu, na prawdę sądzisz, że ktoś w tym kraju mógł nie zlikwidować gimnazjum? Naiwność aż boli. Zmienia się system oświaty i samorządy muszą wprowadzić zmiany, nawet gdy są im przeciwne.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Co ma do wychowania dzieci, do ich problemów – PIS?
Teraz jak tylko coś złego to PIS – ludzie myślcie.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

COŚ –z tym myśleniem to tobie ciężko wychodzi, po twych postach widać że myślenie sprawia ci ogromny ból.

Sparow
Sparow
3 lata temu

Jak nie obnażający się nauczyciel na portalu społecznościowym to teraz uczennice spożywające alkohol… co się dzieje z tym światem …

Tratwa
Tratwa
3 lata temu

Takie dzieci żeby za picie się brały. Toż to jeszcze mleko pod nosem ma

zezem
zezem
3 lata temu
Reply to  Tratwa

sfermentowane zapewne.

Paweł
Paweł
3 lata temu

Pewnie w Dzień Kobiet bylaby mniejsza kara bądz też wcale 😉 dziewczyny nie mogłyście poczekac jedeń dzień?

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x