Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dwie uczennice piły alkohol i przyszły na lekcje


fot. Pixabay

KSP Mława nabór

Jest natychmiastowa reakcja szkoły w sprawie dwóch uczennic klasy VII, u których badanie trzeźwości w trakcie szkolnych zajęć potwierdziło, że spożywały wcześniej alkohol. Uczennice otrzymały naganę na piśmie, a odrębne czynności prowadzi w tej sprawie policja.

Do zdarzenia doszło w Szkole Podstawowej nr 7 w dniu 7 marca. Jak wynika z informacji udzielonej przez dyrektora tej placówki Mariusza Lempka zgłoszenie , że od dwóch uczennic klasy VII czuć jest alkohol wpłynęło od innych uczniów. Dyrekcja podjęła natychmiast działania. Do szkoły zostali wezwani rodzice oraz powiadomiona została policja. Z uczennicami odbyła się rozmowa w obecności szkolnego pedagoga. Z ich wyjaśnień wynika, że alkohol przyniosły z domu i prawdopodobnie spożyły go przed zajęciami szkolnymi. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów potwierdziło obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Uczennice otrzymały naganę na piśmie oraz punkty karne zgodnie z systemem oceniania. Nie zamiatamy takich spraw pod dywan – mówi dyrektor Mariusz Lempek.

– Policja skieruje do sądu rodzinnego wniosek o wgląd w sytuację rodzinną nieletnich – informuje mł. asp. Aneta Prusik z KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

23 - liczba komentarzy w artykule "Dwie uczennice piły alkohol i przyszły na lekcje"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Oburzony
Gość

No i macie teraz efekty reformy i likwidacji gimnazjów szanowni rodzice. Głosowali na szkodników za pincet+ a teraz są zdziwieni. W końcu ktoś tych szkodników wybrał. W gimnazjach nauczyciele po tylu latach już nauczyli się z pewnymi sprawami radzić. W podstawówkach zaczną sie zaś problemy z jakimi do tej pory nie miano do czynienia. Dobrze, że reakcja była natychmiastowa. Niech to będzie przestrogą dla innych i uświadomieniem dla rodziców, jak wielką szkodę pis wyrządził polskiemu szkolnictwu dzięki ich głosom.

mama
Gość

Niestety najgorszy pomysł przebywania nastolatków z małymi dziećmi ! Już widać że to był bardzo zły projekt PiSU !

Rodzic
Gość

Teraz dopiero będzie – picie , palenie i przebywanie z 10-letnimi dzieci właśnie nastolatków. Niestety będzie jeszcze gorzej w podstawówkach , szczególnie molochach .Brawo PiS. Świetna zmiana !

Jarząbek
Gość

Rodzicu, poświęcaj więcej czasu swojemu dziecku, a nie będzie piło i ćpało,
dzieci trzeba wychowywać,
uczyć empatii,
asertywności,
odróżniać dobro od zła – nikt w tym procesie nie zastąpi rodziców – ani PIS, ani PO.
Co tu ma polityka do tego?

milena
Gość

Ma PiS swoją zmianę , likwidacje gimnazjów,. Już się zaczyna !

Paweł
Gość

Kobieto mimo, że do pisu mi nie po drodze to gdzie tu jakikolwiek związek? Uczniowie pili 20 lat temu, piją teraz i za 20 lat będzie to samo.

Jaaaaaaa
Gość

A PiS dawał przykład nagannych gimnazjalistów na tezę, że gimnazja to siedlisko patologii. Teraz taka patologia nie zniknie, będzie chodziła z siedmiolatkami do jednej placówki.
Dziękujemy PiS i pani Zalewska!

Kkkk
Gość

Piły- brzydko z ich strony oj brzydko. Ale docencie obowiązkowość – mimo wszystko na lekcji były 🙂

kołek
Gość

KIERWIŃSKI Z po TEŻ PIJE PRZED GŁOSOWANIAMI W sEJMIE-DLATEGO ZAPROSILI GO NA SPOTKANIE DO- 7–pewno w ramach resocjalizacji

z bliska
Gość

Kto cię wyrwał z tego płota ciemniaku? jeśli już to czy musiał takiego kołka wrzucać na portal.

wpDiscuz