Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Slang młodzieżowy na lekcji języka polskiego w SP 3


Mówi się, że właściwa komunikacja to klucz do sukcesu, a dogadać można się z każdym, o ile tylko znajdą się ku temu chęci. Słuchając rozmów dzisiejszej młodzieży chciałoby się dodać, że nie jest to tak oczywiste. Nastoletni slang to dla dorosłych użytkowników języka coraz częściej czarna magia. Stanowi on  jedną z najbardziej płodnych i żywych odmian języka potocznego. O tym przekonać się mogli uczniowie klasy 7 z  SP 3.

KSP Mława nabór

Na lekcji języka polskiego obejrzeli wykład profesora Jana Miodka i skorzystali z rad, jakie profesor daje słuchaczom na temat stosowania zapożyczeń w języku ojczystym. Zakończeniem tej pouczającej lekcji było przygotowanie skeczu ukazującego różne sytuacje językowe. Siódmoklasiści  zrozumieli, że stosowanie zapożyczeń może prowadzić do wielu nieporozumień.

Źródło i fot: SP 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz