Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Slang młodzieżowy na lekcji języka polskiego w SP 3


Mówi się, że właściwa komunikacja to klucz do sukcesu, a dogadać można się z każdym, o ile tylko znajdą się ku temu chęci. Słuchając rozmów dzisiejszej młodzieży chciałoby się dodać, że nie jest to tak oczywiste. Nastoletni slang to dla dorosłych użytkowników języka coraz częściej czarna magia. Stanowi on  jedną z najbardziej płodnych i żywych odmian języka potocznego. O tym przekonać się mogli uczniowie klasy 7 z  SP 3.

Sprzedam Piec


Na lekcji języka polskiego obejrzeli wykład profesora Jana Miodka i skorzystali z rad, jakie profesor daje słuchaczom na temat stosowania zapożyczeń w języku ojczystym. Zakończeniem tej pouczającej lekcji było przygotowanie skeczu ukazującego różne sytuacje językowe. Siódmoklasiści  zrozumieli, że stosowanie zapożyczeń może prowadzić do wielu nieporozumień.

Źródło i fot: SP 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x