Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Znają już hymn i flagę narodową. Mali patrioci w SP 3


W ramach kręgu tematycznego – Moja Ojczyzna, uczniowie klasy Ib realizowali cykl tematów poświęconych Polsce oraz symbolom narodowych. Uczniowie poznali i uczyli się Hymnu Polski.

KSP Mława nabór

Rozmawiając o symbolach narodowych pierwszoklasiści stworzyli w grupach flagi biało-czerwone. Prace te powstały na większych arkuszach folii po czym zostały zawieszone w sali.
Podczas zajęć rozmawiano również o Unii Europejskiej, fladze Unii, hymnie : „Oda do radości”, a także dzieci kolorowały maskotkę Unii- Syriusza.
Na ostatnich zajęciach utrwalających tematykę,  zorganizowano konkurs wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej. W konkursie brały udział cztery zespoły. Dzieci wykazały się dużymi wiadomościami, za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkty.  I tak wyłoniły się dwa najlepsze zespoły uzyskując maksymalną liczbę punktów. Wszyscy uczestnicy  za udział w konkursie dostały symboliczne naklejki.

Źródło i fot.: SP nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz