Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znają już hymn i flagę narodową. Mali patrioci w SP 3


W ramach kręgu tematycznego – Moja Ojczyzna, uczniowie klasy Ib realizowali cykl tematów poświęconych Polsce oraz symbolom narodowych. Uczniowie poznali i uczyli się Hymnu Polski.

Sprzedam Piec


Rozmawiając o symbolach narodowych pierwszoklasiści stworzyli w grupach flagi biało-czerwone. Prace te powstały na większych arkuszach folii po czym zostały zawieszone w sali.
Podczas zajęć rozmawiano również o Unii Europejskiej, fladze Unii, hymnie : „Oda do radości”, a także dzieci kolorowały maskotkę Unii- Syriusza.
Na ostatnich zajęciach utrwalających tematykę,  zorganizowano konkurs wiedzy o Polsce i Unii Europejskiej. W konkursie brały udział cztery zespoły. Dzieci wykazały się dużymi wiadomościami, za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały punkty.  I tak wyłoniły się dwa najlepsze zespoły uzyskując maksymalną liczbę punktów. Wszyscy uczestnicy  za udział w konkursie dostały symboliczne naklejki.

Źródło i fot.: SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x