Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Sportowcy pamiętają o żołnierzach wyklętych. Trzeci bieg Tropem Wilczym


KSP Mława nabór

Po raz trzeci mławianie uczcili na sportowo pamięć żołnierzy wyklętych. Mimo niezbyt sprzyjających warunków atmosferycznych, na starcie tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym stawiło się 66 osób. Do pokonania mieli dystans 1963 metrów.

Ta liczba nie jest przypadkowa – w 1963 roku zginął ostatni żołnierz zbrojnego podziemia Józef Franczak „Lalek”. Na trasie nie zabrakło biegaczy w różnym wieku. Pojawili się także specjaliści od nordic-walking.

Zwycięzca nie został wyłoniony, najważniejszy był sam udział. Gwoli ścisłości warto jednak odnotować, że jako pierwsi linię metry przekroczyli mławianie Marek Łukaszewski i Robert Rejniak. Na każdego uczestnika czekała pamiątkowa koszulka i medal. A to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowali organizatorzy, czyli klub Płetwal Mława i mławski MOSiR. Na wszystkich czekało ognisko, na którym można było upiec m.in. kiełbaskę.

RS

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Sportowcy pamiętają o żołnierzach wyklętych. Trzeci bieg Tropem Wilczym"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mieszkaniec sztuk 1
Gość

Panie rekonstruktor. Nosisz Pan opaskę Armii Krajowej to informuję pana iz formacja ta została rozwiazana 19 stycznia 1945 roku. Wiec na ziemi mławskiej po styczniu nie walczyla

wpDiscuz