Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skontrolowali 44 samochody. Podsumowanie działań „SMOG”


Wczoraj, 6 marca br., policjanci z Mławy przeprowadzili działania o nazwie „SMOG”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, szczególnie z nadmierną emisją spalin. Funkcjonariusze skontrolowali 44 auta.

Sprzedam Piec


W działaniach udział wzięło 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i 4 Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W trakcie działań mławscy funkcjonariusze skontrolowali 44 samochody, ujawnili jedno wykroczenie dot. niewłaściwej instalacji wydechowej i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny w kontrolowanych pojazdach.smog

To jednak nie koniec wzmożonych kontroli w tym tygodniu. Jutro od godz. 6:00 na drogach pow. mławskiego prowadzone będą działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma charakter ogólnopolski, potrwa do piątku do godz. 6:00. Podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierującego, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, użyją testera do wykrywania obecności narkotyków w organizmie.

Pomimo częstych i zapowiadanych przez policję działań kontrolnych, wciąż nie brakuje na naszych drogach kierujących pod wpływem alkoholu oraz  innych środków odurzających. 

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Policjanci apelują także o informacje dotyczące nietrzeźwych za kierownica oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997 i powiadomić policję – chociażby anonimowo.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława/oprac. red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
staton
staton
3 lata temu

Czytając ostatnie zdanie bardzo posmutniałem…..”Policjanci apelują także o informacje dotyczące nietrzeźwych za kierownica oraz piratów drogowych” (pisownia oryginalna). A gdzie apel aby powiadamiać o przemocy w rodzinie, o wandalizmie, złodziejstwie, rozbojach, oszustwach itp… Proponuję również apel o wskazywanie kto dane przestępstwo popełnił, wskazywanie gdzie mieszka bądź gdzie się ukrywa, gdzie ukrył przedmioty pochodzące z przestępstwa. Proponuję jeszcze apel, o wskazywanie kto był świadkiem danego przestępstwa i jak najczęstsze obywatelskie zatrzymania.
Ja też mam propozycję……Apeluję do dzielnej policji aby się rozwiązała bo już nie będzie potrzebna.

Anna
Anna
3 lata temu

Ciekawe czy kontrolowane są radiowozy mlawaskiej policji

smożek
smożek
3 lata temu

Lepiej by sprawdzili czym ludzie w chalupach palą bo idąc ulicą czubka nosa człowiek nie widzi

Mirek
Mirek
3 lata temu

To sie chlopcy radarowcy napracowali ….

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Bylo trzeba sprawdzic radiowozy i swoje prywatne samochody stojace przed komenda

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x