Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skontrolowali 44 samochody. Podsumowanie działań „SMOG”


Wczoraj, 6 marca br., policjanci z Mławy przeprowadzili działania o nazwie „SMOG”. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie, szczególnie z nadmierną emisją spalin. Funkcjonariusze skontrolowali 44 auta.

W działaniach udział wzięło 10 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i 4 Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W trakcie działań mławscy funkcjonariusze skontrolowali 44 samochody, ujawnili jedno wykroczenie dot. niewłaściwej instalacji wydechowej i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny w kontrolowanych pojazdach.smog

To jednak nie koniec wzmożonych kontroli w tym tygodniu. Jutro od godz. 6:00 na drogach pow. mławskiego prowadzone będą działania prewencyjno – kontrolne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma charakter ogólnopolski, potrwa do piątku do godz. 6:00. Podczas kontroli drogowej policjanci sprawdzać będą stan trzeźwości kierującego, a w przypadku jakichkolwiek podejrzeń, użyją testera do wykrywania obecności narkotyków w organizmie.

Pomimo częstych i zapowiadanych przez policję działań kontrolnych, wciąż nie brakuje na naszych drogach kierujących pod wpływem alkoholu oraz  innych środków odurzających. 

Policjanci przypominają, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem innego środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres 3 lat oraz kara grzywny w wysokości od 5 tys. zł.

Policjanci apelują także o informacje dotyczące nietrzeźwych za kierownica oraz piratów drogowych. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 997 i powiadomić policję – chociażby anonimowo.

źródło: mł. asp. Aneta Prusik/KPP Mława/oprac. red.

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
staton
Gość
staton

Czytając ostatnie zdanie bardzo posmutniałem…..”Policjanci apelują także o informacje dotyczące nietrzeźwych za kierownica oraz piratów drogowych” (pisownia oryginalna). A gdzie apel aby powiadamiać o przemocy w rodzinie, o wandalizmie, złodziejstwie, rozbojach, oszustwach itp… Proponuję również apel o wskazywanie kto dane przestępstwo popełnił, wskazywanie gdzie mieszka bądź gdzie się ukrywa, gdzie ukrył przedmioty pochodzące z przestępstwa. Proponuję jeszcze apel, o wskazywanie kto był świadkiem danego przestępstwa i jak najczęstsze obywatelskie zatrzymania.
Ja też mam propozycję……Apeluję do dzielnej policji aby się rozwiązała bo już nie będzie potrzebna.

Anna
Gość
Anna

Ciekawe czy kontrolowane są radiowozy mlawaskiej policji

smożek
Gość
smożek

Lepiej by sprawdzili czym ludzie w chalupach palą bo idąc ulicą czubka nosa człowiek nie widzi

Mirek
Gość
Mirek

To sie chlopcy radarowcy napracowali ….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bylo trzeba sprawdzic radiowozy i swoje prywatne samochody stojace przed komenda