Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Wiedzą wszystko o Ewangelii i św. Stanisławie Kostce


Laureatki konkursu o św. Stanisławie Kostce

KSP Mława nabór

Znamy już laureatów dekanalnego etapu dwóch konkursów wiedzy religijnej. W ubiegły czwartek (1 marca) w Szkole Podstawowej Nr 6 w Mławie został przeprowadzony etap dekanalny dwóch konkursów: Konkursu Biblijnego na temat  Ewangelii wg św. Mateusza i Konkursu Wiedzy Religijnej „Benedictus”. Tematem tego ostatniego, było życie i przesłanie Św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, którego 450. rocznicę śmierci w tym roku obchodzimy . Obydwa konkursy zostały zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Płocku.

Do Konkursu Biblijnego na temat  Ewangelii wg św. Mateusza stanęło 15 uczniów klas IV-VI szkół podstawowych dekanatu mławskiego.  Najlepsze wyniki uzyskali: 1 miejsce – Kamil Bartnikowski z klasy VI SP Bogurzyn,  2 miejsce – Amelia Borcz z klasy Vc i 3 miejsce – Zuzanna Olszewska z klasy Vb, obie z SP 6 Mława.

W drugim wzięło udział 7 uczniów gimnazjów oraz klas VII szkół podstawowych. Jury wyłoniło następujących zwycięzców: 1 miejsce – Maria Dusza z klasy III Gimnazjum Katolickiego w Mławie, 2 miejsce – Monika Świetlicka z klasy VIIb i 3 miejsce – Zuzanna Młyńska z klasy VIIb, obie z SP 6 Mława.

Laureaci Konkursu Biblijnego z Ewangelii wg św.Mateusza

Do ostatniego etapu diecezjalnego, zarówno z pierwszego jak i drugiego konkursu, zakwalifikowały się po dwie osoby, które osiągnęły najlepsze wyniki. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zdobytej wiedzy, a laureatom życzymy powodzenia w kolejnym etapie intelektualnych zmagań.

Nad przygotowaniami konkursu, przebiegiem i wyłonieniem laureatów czuwali katecheci pracujący w SP6: pani Mirosława Dusza, pani Joanna Borcz i ks. Paweł Grąbczewski.

autor i fot. SP nr 6

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Wiedzą wszystko o Ewangelii i św. Stanisławie Kostce"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ehhh
Gość

Gratulacje w tym kraju na obecną chwile taka wiedza wystarczy żeby być dyrektorem czego kolwiek gdzie kolwiek.

wpDiscuz