Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

SP nr 3. Pierwszaki uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki


Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – napisała nasza noblistka Wisława Szymborska, więc pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


W Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej w lutym, kiedy opanowali umiejętność sprawnego czytania.

Nauczyciele bibliotekarze z aktywem bibliotecznym przygotowali uroczystość, której głównym celem było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Na początek wizyty pierwszoklasistów w bibliotece, nauczyciele bibliotekarze wyjaśnili im czym różni się biblioteka od księgarni, co to jest wypożyczalnia i czytelnia oraz pokazali te pomieszczenia. Następnie uczennica z aktywu bibliotecznego przedstawiła postać Kingi – „zjadaczki książek” z wiersza pt. „Czytelniczka” (W. Faber). Okazało się, że przyszli czytelnicy też są miłośnikami książek o czym chętnie opowiadali. Pierwszoklasiści  znakomicie poradzili sobie z odgadywaniem tytułów bajek na podstawie odczytanych fragmentów oraz dowiedzieli się, jak należy dbać o książki. Następnie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników i zasadami wypożyczania książek – ułatwieniem była nauka tematycznej rymowanki, którą dzieci szybko opanowały. Potem nastąpiło uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników i wypożyczenie przez nich pierwszej książki, co sprawiło dzieciom dużą radość.   

Po takim spotkaniu w miłej i przyjaznej atmosferze biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie są zawsze mile widziani.

Źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x