Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Konkurs recytatorski „W zimowej szacie”


1 marca szkolna biblioteka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zmieniła się w zaczarowaną krainę poezji, w której rozbrzmiewały wiersze współczesnych poetów, pięknie recytowane przez uczniów. Gościem honorowym i jurorką konkursu była Helena Grącka, która nie tylko oceniała szkolne talenty, ale też sama czytała wiersze.

KSP Mława nabór

Konkurs, którego organizatorkami były: Aneta Olczak, Anita Pontus i Aleksandra Kubińska, miał na celu doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Recytatorzy zaprezentowali jeden wybrany utwór, a jury oceniło ich interpretację, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był naprawdę trudny, bo wszyscy recytatorzy pięknie się przygotowali. Ostatecznie wyłoniono tych najlepszych: I miejsce zajęła S. Wiśniewska (kl.VI as), II miejsce-K. Krystek (kl.VI), III miejsce-T. Falkowski (kl.VI-VII a).

Konkurs uświetniła swoją obecnością lokalna poetka Helena Grącka, która swoją serdecznością i dobrym słowem wspierała naszych podopiecznych. Przekazała również do biblioteki zbiór poezji swojego autorstwa pt. „Polskie serce”.

oprac. red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz