Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Konkurs recytatorski „W zimowej szacie”


1 marca szkolna biblioteka Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zmieniła się w zaczarowaną krainę poezji, w której rozbrzmiewały wiersze współczesnych poetów, pięknie recytowane przez uczniów. Gościem honorowym i jurorką konkursu była Helena Grącka, która nie tylko oceniała szkolne talenty, ale też sama czytała wiersze.


Konkurs, którego organizatorkami były: Aneta Olczak, Anita Pontus i Aleksandra Kubińska, miał na celu doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

Recytatorzy zaprezentowali jeden wybrany utwór, a jury oceniło ich interpretację, kulturę mowy oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był naprawdę trudny, bo wszyscy recytatorzy pięknie się przygotowali. Ostatecznie wyłoniono tych najlepszych: I miejsce zajęła S. Wiśniewska (kl.VI as), II miejsce-K. Krystek (kl.VI), III miejsce-T. Falkowski (kl.VI-VII a).

Konkurs uświetniła swoją obecnością lokalna poetka Helena Grącka, która swoją serdecznością i dobrym słowem wspierała naszych podopiecznych. Przekazała również do biblioteki zbiór poezji swojego autorstwa pt. „Polskie serce”.

oprac. red.

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x