Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

ZPO nr 1. Szkoła zebrała ponad 1,7 tony elektroodpadów


Dokładnie 1751 kg różnych zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych zebrali uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 1. W zamian za zebrane elektroodpady otrzymali bon pieniężny na sprzęt sportowy, który  przeznaczony będzie na wyposażenie szkoły.

KSP Mława nabór

Mławska placówka przystąpiła do akcji „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” po raz pierwszy. Działanie polegało na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego czyli wszystkich urządzeń zasilanych prądem z sieci bądź baterii.  Wśród elektrośmieci pojawiły się nieużywane, niepotrzebne już, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Zebrane rzeczy przekazane zostały firmie GREEN OFFICE ECOLOGIC dzięki czemu mogą być wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów. W prowadzoną zbiórkę zaangażowali się oczywiście uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice. Akcję koordynowały panie Martyna Kwiecińska  i Marta Drzewiecka.

red.

źródło i fot: ZPO nr 1

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "ZPO nr 1. Szkoła zebrała ponad 1,7 tony elektroodpadów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Jarząbek
Gość

A’ propos elektroodpadów, czy w Mławie jest prowadzona zbiórka tego typu rzeczy?
W innych miastach raz na jakiś czas można wystawić takie elektroodpady przed posesję czy też przed blok w określonych dniach i się pozbyć elektrośmieci.
W Mławie już od dawna nic nie słychać o takiej akcji.
Uważam, że raz do roku przydałaby się taka zbiórka.

wpDiscuz