Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Nowa nwestycja Osiedle Kameralne Mława GSM Investment
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

ZPO nr 1. Szkoła zebrała ponad 1,7 tony elektroodpadów


Dokładnie 1751 kg różnych zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych zebrali uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Placówek Oświatowych nr 1. W zamian za zebrane elektroodpady otrzymali bon pieniężny na sprzęt sportowy, który  przeznaczony będzie na wyposażenie szkoły.

Słoneczne ogrody Mława

Mławska placówka przystąpiła do akcji „Szkole pomagamy i świat oczyszczamy” po raz pierwszy. Działanie polegało na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego czyli wszystkich urządzeń zasilanych prądem z sieci bądź baterii.  Wśród elektrośmieci pojawiły się nieużywane, niepotrzebne już, działające kiedyś na prąd lub na baterie – zepsute komputery, zabawki i gadżety elektroniczne, stare pralki, lodówki, a także zużyte świetlówki. Zebrane rzeczy przekazane zostały firmie GREEN OFFICE ECOLOGIC dzięki czemu mogą być wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów. W prowadzoną zbiórkę zaangażowali się oczywiście uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice. Akcję koordynowały panie Martyna Kwiecińska  i Marta Drzewiecka.

red.

źródło i fot: ZPO nr 1

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Jarząbek

A’ propos elektroodpadów, czy w Mławie jest prowadzona zbiórka tego typu rzeczy?
W innych miastach raz na jakiś czas można wystawić takie elektroodpady przed posesję czy też przed blok w określonych dniach i się pozbyć elektrośmieci.
W Mławie już od dawna nic nie słychać o takiej akcji.
Uważam, że raz do roku przydałaby się taka zbiórka.