Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Patrole językowe na służbie. Sprawdzały znajomość języka polskiego


Jak co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. Zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.


W tym dniu pojawiły się w szkole dwa „PATROLE JĘZYKOWE” złożone z uczennic klasy VI c Weroniki, Zuzanny, Natalii, Julii, Gabrieli i Aleksandry. Wcześniej przygotowały na małych karteczkach zagadki – przysłowia i frazeologizmy z lukami. Zadaniem „zatrzymanej” osoby było podanie pełnej wersji przysłowia i powiedzenia. Zwycięzców nagradzały słodyczami i kolorowymi naklejkami.
Pod koniec akcji stwierdziły, że dorośli dobrze sobie radzą z bogactwem naszego języka, natomiast dzieci muszą się jeszcze wiele nauczyć. Nasz „PATROL JĘZYKOWY” wyznaje dewizę: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Akcja była dobrą i pouczającą zabawą.

źródło i fot: ZPO nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x