Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Patrole językowe na służbie. Sprawdzały znajomość języka polskiego


Jak co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. Zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.


W tym dniu pojawiły się w szkole dwa „PATROLE JĘZYKOWE” złożone z uczennic klasy VI c Weroniki, Zuzanny, Natalii, Julii, Gabrieli i Aleksandry. Wcześniej przygotowały na małych karteczkach zagadki – przysłowia i frazeologizmy z lukami. Zadaniem „zatrzymanej” osoby było podanie pełnej wersji przysłowia i powiedzenia. Zwycięzców nagradzały słodyczami i kolorowymi naklejkami.
Pod koniec akcji stwierdziły, że dorośli dobrze sobie radzą z bogactwem naszego języka, natomiast dzieci muszą się jeszcze wiele nauczyć. Nasz „PATROL JĘZYKOWY” wyznaje dewizę: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Akcja była dobrą i pouczającą zabawą.

źródło i fot: ZPO nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x