Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Patrole językowe na służbie. Sprawdzały znajomość języka polskiego


Jak co roku 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO, aby podkreślić różnorodność językową i kulturową świata, a także zwrócić uwagę na języki zagrożone i ginące. Dzień ten upamiętnia tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w Bangladeszu w 1952 r. Zginęło wówczas pięciu studentów uniwersytetu w Dhace, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

KSP Mława nabór

W tym dniu pojawiły się w szkole dwa „PATROLE JĘZYKOWE” złożone z uczennic klasy VI c Weroniki, Zuzanny, Natalii, Julii, Gabrieli i Aleksandry. Wcześniej przygotowały na małych karteczkach zagadki – przysłowia i frazeologizmy z lukami. Zadaniem „zatrzymanej” osoby było podanie pełnej wersji przysłowia i powiedzenia. Zwycięzców nagradzały słodyczami i kolorowymi naklejkami.
Pod koniec akcji stwierdziły, że dorośli dobrze sobie radzą z bogactwem naszego języka, natomiast dzieci muszą się jeszcze wiele nauczyć. Nasz „PATROL JĘZYKOWY” wyznaje dewizę: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. Akcja była dobrą i pouczającą zabawą.

źródło i fot: ZPO nr 3

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz