Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Organizacje kombatantów będą mieć zaprzyjaźnione szkoły


fot.: UMM

KSP Mława nabór

W urzędzie miasta podpisane zostały trzy deklaracje współpracy szkół powiatowych z kołami mławskich kombatantów. Czwarta zostanie podpisana wkrótce. Celem tej współpracy, oprócz propagowania wartości patriotycznych, jest kultywowanie tradycji danej organizacji kombatanckiej oraz opieką nad sztandarem.

We wtorek, 27 lutego br., doszło do podpisania następujących porozumień, które określiły ogólne ramy współpracy, pomiędzy:

– Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, reprezentowanym przez Prezesa Tadeusza Jasińskiego, a Zespołem Szkół nr 1, reprezentowanym przez Wicedyrektor Violettę Rybkę;
– Związkiem Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, reprezentowanym przez Prezesa Zygmunta Żerańskiego, a Zespołem Szkół nr 4, reprezentowanym przez Dyrektora Stanisława Matyjasika;
– I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego, reprezentowanym przez Dyrektora Przemysława Kubińskiego, a Związkiem Sybiraków (niestety Prezes Stefan Dzikowski nie mógł być obecny ze względów zdrowotnych, ale podtrzymał wolę współpracy).

Czwarte porozumienie zostanie podpisane pomiędzy Stowarzyszeniem Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego, a Zespołem Szkół nr 3. Jednak ze względu na to, że Prezes „Piłsudczyków” kilka dni temu zmarł, zostanie ono podpisane w innym terminie.

Szkoły zobowiązały się między innymi do popularyzacji i eksponowania tradycji organizacji kombatanckich oraz ich dokonań w środowisku szkolnym; zapraszania przedstawicieli Związków do udziału w ważnych wydarzeniach oraz przedsięwzięciach Szkoły; organizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalno – oświatowych; opieki Szkoły nad sztandarem Związku oraz godne zapewnienie udziału delegacji pocztu sztandarowego Szkoły ze sztandarem Związku w uroczystościach miejskich patriotycznych.

źródło i fot.: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Organizacje kombatantów będą mieć zaprzyjaźnione szkoły"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
stylist
Gość

Pan burmistrz przed wyborami zmienia look? Nowa fryzurka, irokezik taki?

Echo
Gość

Niezwykły zaszczyt spotyka uczniów wchodzących w skład Pocztu Sztandarowego, gdyż jest to najbardziej honorowa funkcja w szkole.

wpDiscuz