Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Organizacje kombatantów będą mieć zaprzyjaźnione szkoły


fot.: UMM


W urzędzie miasta podpisane zostały trzy deklaracje współpracy szkół powiatowych z kołami mławskich kombatantów. Czwarta zostanie podpisana wkrótce. Celem tej współpracy, oprócz propagowania wartości patriotycznych, jest kultywowanie tradycji danej organizacji kombatanckiej oraz opieką nad sztandarem.

We wtorek, 27 lutego br., doszło do podpisania następujących porozumień, które określiły ogólne ramy współpracy, pomiędzy:

– Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, reprezentowanym przez Prezesa Tadeusza Jasińskiego, a Zespołem Szkół nr 1, reprezentowanym przez Wicedyrektor Violettę Rybkę;
– Związkiem Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, reprezentowanym przez Prezesa Zygmunta Żerańskiego, a Zespołem Szkół nr 4, reprezentowanym przez Dyrektora Stanisława Matyjasika;
– I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego, reprezentowanym przez Dyrektora Przemysława Kubińskiego, a Związkiem Sybiraków (niestety Prezes Stefan Dzikowski nie mógł być obecny ze względów zdrowotnych, ale podtrzymał wolę współpracy).

Czwarte porozumienie zostanie podpisane pomiędzy Stowarzyszeniem Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego, a Zespołem Szkół nr 3. Jednak ze względu na to, że Prezes „Piłsudczyków” kilka dni temu zmarł, zostanie ono podpisane w innym terminie.

Szkoły zobowiązały się między innymi do popularyzacji i eksponowania tradycji organizacji kombatanckich oraz ich dokonań w środowisku szkolnym; zapraszania przedstawicieli Związków do udziału w ważnych wydarzeniach oraz przedsięwzięciach Szkoły; organizacji wspólnych przedsięwzięć kulturalno – oświatowych; opieki Szkoły nad sztandarem Związku oraz godne zapewnienie udziału delegacji pocztu sztandarowego Szkoły ze sztandarem Związku w uroczystościach miejskich patriotycznych.

źródło i fot.: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
stylist
stylist
6 lata temu

Pan burmistrz przed wyborami zmienia look? Nowa fryzurka, irokezik taki?

Echo
Echo
6 lata temu

Niezwykły zaszczyt spotyka uczniów wchodzących w skład Pocztu Sztandarowego, gdyż jest to najbardziej honorowa funkcja w szkole.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x