Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Silny mróz w Polsce nie odpuszcza. Alarmy w prawie całym kraju


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym mrozem. Niskie temperatury utrzymują się niemalże w całej Polce i tak będzie jeszcze przez kilka dni. Według synoptyków największych mrozów spodziewać się możemy w połowie tygodnia.


Jak podaje IMGW na obszarze województwa mazowieckiego obowiązuje 1. stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h.
Prawdopodobieństwo: 90% (Silny mróz); ważność: od 2018-02-24 23:00 do 2018-03-02 10:00.

Od 1 listopada 2017 roku do 26 lutego z powodu wychłodzenia zmarło już 48 osób. W związku z silnymi mrozami służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone m.in. osoby bezdomne i starsze. – informuje TVN Meteo

Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Pamiętajmy, że informacja szybko przekazana służbom, może komuś uratować życie.

źródło: IMGW/RCB/TVN Meteo/oprac.red.

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Miki
Miki
6 lata temu

Niech lepiej ostrzegają przed smogiem, bo dziś wieczorem można płuca wypluć!

Ala
Ala
6 lata temu

Niedługo jak w Szkocji będzie, przy -5C będą zamykać szkoły.

pies
pies
6 lata temu

Przeżywają ten mróz jak stonka wykopki. Kilka lat temu były mrozy po -30 stopni w nocy i jakoś nikt nie przeżywał tego tak bardzo. Jest zima, musi być zimno.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x