Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Silny mróz w Polsce nie odpuszcza. Alarmy w prawie całym kraju


Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed silnym mrozem. Niskie temperatury utrzymują się niemalże w całej Polce i tak będzie jeszcze przez kilka dni. Według synoptyków największych mrozów spodziewać się możemy w połowie tygodnia.

KSP Mława nabór

Jak podaje IMGW na obszarze województwa mazowieckiego obowiązuje 1. stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem. Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -13°C. Temperatura maksymalna w dzień od -10°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h.
Prawdopodobieństwo: 90% (Silny mróz); ważność: od 2018-02-24 23:00 do 2018-03-02 10:00.

Od 1 listopada 2017 roku do 26 lutego z powodu wychłodzenia zmarło już 48 osób. W związku z silnymi mrozami służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone m.in. osoby bezdomne i starsze. – informuje TVN Meteo

Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Pamiętajmy, że informacja szybko przekazana służbom, może komuś uratować życie.

źródło: IMGW/RCB/TVN Meteo/oprac.red.

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Silny mróz w Polsce nie odpuszcza. Alarmy w prawie całym kraju"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Miki
Gość

Niech lepiej ostrzegają przed smogiem, bo dziś wieczorem można płuca wypluć!

Ala
Gość

Niedługo jak w Szkocji będzie, przy -5C będą zamykać szkoły.

pies
Gość

Przeżywają ten mróz jak stonka wykopki. Kilka lat temu były mrozy po -30 stopni w nocy i jakoś nikt nie przeżywał tego tak bardzo. Jest zima, musi być zimno.

wpDiscuz