Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława w czołówce gmin, miast i powiatów


Mława uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową w badaniu przeprowadzonym przez INC Rating Sp. z o.o. z Poznania na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego. „Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi”.

Mława znalazła się na wysokiej pozycji spośród gmin, miast i powiatów, których sytuacja finansowa została zbadana na zlecenie FRRK. Daje nam to „bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+. Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Państwa”.

Z informacji przekazanej burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu przez dr hab. Pawła Śliwińskiego, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wynika, że władze Mławy „racjonalnie zarządzają środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych”.

Badanie dla Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wykonała agencja INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

–  Sytuacja finansowa naszego miasta i sposób, w jaki nim zarządzamy, są optymalne, co potwierdzają wysokiej klasy specjaliści z dziedziny finansów  – komentuje burmistrz Sławomir Kowalewski.

źródło: UMM

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

27
KOMENTARZE

avatar
1500
Janusz
Gość
Janusz

Mlawa idzie do przodu nawet bez wujka marszalka z PSL pracujacego dla PSL-owego Ciechanowa. Mam nadzieję, ze ta partia wkrótce zniknie. Wies Polska juz sie od nich odwrocila, bo byli u wladzy i dla ludzi nic nie zrobili. Burmistrz choc nie z PIS, to ma głowę na karku i życzę mu powodzenia. Na tyle, ze nawet jak PIS wystawi kandydata, ja daję swoj głos Kowalewskiemu. Bo kto go moze zastapic? Pol co się sciga w konkursie i wysyla sms-y na siebie?

Olin
Gość
Olin

Za przyznawanie ocen wiarygodności finansowej wyrażone ratingami kredytowymi (z wyłączeniem specjalnie oznaczonych ratingów niezamówionych) agencja ratingowa INC Rating pobiera stosowne opłaty od ocenianych
Źródło inc rating
Miałem skończyć ale jak czytam bzdury to nie wytrzymałem a dawaj komu chcesz
A skarbnik to skad był a Pani b od nieruchomosci toz zywy zsl i co taka przyjaźń byla i. i nic
A teraz z kim pan burniszcz jest widywany z poslami pis. Wiec chlopie moze pis go poprze? A co zrobił burmistrz dla miasta konkretnie co ?

No wlasnie rating na poziomie umiarkowane ryzyko

Olin
Gość
Olin

I na koniec w tej sprawie Szanowni mieszkancy Mławy tu naprawdę chodzi o nasza przyszłość ,przyszłość naszych dzieci nie wszyscy DOSTANĄ prace w urzedach i beda sie z innych śmiać czy skończą akademię medyczną Znaczna część tu zostanie i ciężka pracą bedzie splacala długi Mława musi rozwijać zatrudnienie zmieniac się z montowni na wytwórce i to powinno byc celem i na to nie szkoda kredytów . Dlatego sprawdzajcie co się dzieje Np na stronie inc rating czytamy ze firma wykonała 20 analiz podmiotow samorzadu terytorialnego 20 dwadziescia ado nas dochodzi papka 319 ma wyzsza lub rowna czyli kto badał? Dobrze… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

…nas w bambuko

Zdzichu
Gość
Zdzichu

Fajnie się to czyta. Panu Burmistrzowi będzie teraz zależało na samych dobrych opiniach. A ja jako mieszkaniec zapytam Pana o to. Czemu Wedel zrezygnował z Mławy? Czemu nie szukacie nowych inwestorów, którzy dadzą nowe miejsca pracy? By Lg nie prowadziło monopolu. Zatrudniało ludzi przez uwaga Urząd Pracy, który daje skierowanie bezrobotnemu do agencji pracy pod przykrywką jednej z firm produkujacej dla Lg! To jest jakiś totalny absur. Urząd Pracy, który funkcjonuje z naszych podatków. Szuka pracowników dla agnecji pracy tymczasowej. Której ofertą jest umowa zlecenie odświeżana co 2 tygodnie. Miło się czyta o sukcesach Ciechanowa. Nowych inwestorach i pieniądzach pozyskanych… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Ja też mam taką nadzieją jak Ty Zdzichu. Bardzo dobry komentarz na temat sytuacji w Mławie, tylko… jak widzisz burmistrz z mieszkańców sobie kpi w żywe oczy, a wiesz dlaczego? Rządzi w tym mieście już 12 lat i w sumie ma całkiem realne szanse na następną kadencję. Jak patrzę na niektórych ludzi, to się zastanawiam czym ich omamił, zahipnotyzował i niestety nie potrafię zrozumieć tego fenomenu. Ten człowiek jest doskonale przeszkolony i bardzo dobrze umie świadomie i planowo działać dla pozyskania jak największej liczby zwolenników i popleczników (Public Relations). Niektórym z naszych mieszkańców wystarcza to, ze jest przystojny, miły uśmiechnięty… Czytaj więcej »

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Prawda jest taka, że firma dająca obligacje i biorąca za te obligacje odpowiednie odsetki, musiała wydać pozytywną opinię, bo gdyby miasto nie było wiarygodne nie mogłaby dać miastu obligacji, o czym już wielokrotnie tutaj pisał Olin. Ciekawe ile te obligacje rocznie będą kosztowały miasto? – 1 milion, 23 miliony, 5 milionów? Panie burmistrzu, dlaczego na ten temat pan nic nie mówi?, przecież to taki normalny kredyt, tylko od firmy prywatnej, a więc i odsetki pewnie większe jak u lichwiarza. Ile nas kosztują te obligacje? Raz, że spłacamy dług długiem, to już źle świadczy o mieście – tak się nie robi.… Czytaj więcej »

Misiek
Gość
Misiek

Wiem, trudno pogodzić się z myślą, że Kowalowi znów wyszło. Miasto jest wiarygodnym partnerem, można z nim współpracować. To musi niektorych boleć i kombinują jakby dobrą wiadomość jednak obrzydzić. Panowie, czasami trzeba zaakceptować, że jest dobrze. A swoją drogą, to jest chore, że wymyślacie bzdury, zamiast sie cieszyć sukcesem.

Anonim
Gość
Anonim

Chlopie zmadrzej co tu wyszlo 40 000 000 Długu a firma zajmujaca sie wprowadzaniem obligacji komunalnych mowi przez swojego przedstawiciela Ale wy fajni jestescie Musicie wybrac burmistrza jeszcze raz No to gratuluje logiki Jakie bzdury? to wy myslicie ze otaczaja was idioci i nikt w miescie nie sprawdzi co to za fundacja ikto jest w zarządach spółek oraz czym sie zajmuja W komunikacie zamiast jest nadzorowana uzyto podlega to jest chlopie manipulacja A ja czekam na informacje na jakiej podstawie ta opinia od aaa do bbb+ To co mamy aa- bb++A— To brzmi jak oferta garnkow nie powazna analiza wskazujaca… Czytaj więcej »

Jan
Gość
Jan

No na pewno to nie jest dobra nowina dla sympatyków PLS i bylego skarbnika i dla czlonkow partii PIS, ktora już zapowiedziala wystawienie kandydata. Ale dla muadta i dla burmistrza jak najbardziej. Cóż, tylko się cieszyć.

Anonim
Gość
Anonim

Janusz wstawaj
Odleciałes he he

czujny
Gość
czujny

te badania to jakaś ściema… Kostrzyn, Andrychów, Świnoujście, Supraśl, Radomyśl wielki… itd. wystarczy trochę po-googlać.. wiele gim się tym samym teraz chwali

Olin
Gość
Olin

Cofnij sie do moich postow czym zajmuje sie ta firma. Słowo klucz obligacje
A przypomne tylko z odsetek tegorocznych obligacji miasta jak obliczam pobieżnie bedzie 4 000 000

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Jakie dane były badane? czego dotyczyły?
Nie ma w tej informacji żadnych konkretów, samo lanie wody.
Panie burmistrzu, pani rzecznik
czy te badania były przeprowadzone pod kontem zakwalifikowania władz na następną kadencję?
My, mieszkań czy dobrze widzimy jacy specjaliści są zatrudniani w UM i jednostkach podległych oraz jak zarządza pan finansami i miastem, ślepi nie jesteśmy i widzimy co się dzieje. Nie zamydlicie nam państwo oczu jakimiś podejrzanymi i niewiarygodnymi badaniami.
A te padania to gdzie są publikowane?

Miś
Gość
Miś

hehehehe co też ten UM udostępnia ludziom :D? Łubu dubu łubudubu ale się uśmiałem.

anty pis
Gość
anty pis

Boże… Gdyby takie same dane były podane np. za rządów Pola to wszyscy byście pieli z zachwytu nad nim i nie analizowali wiarygodności źródła, jak nie robicie tego oglądając TVP pis, a tak odrazu wieszacie psy na UM i weszycie podstęp. Typowy ciemnogród, nie potraficie z klasą przyjąć do wiadomości że może coś UM robi dobrze tylko za wszelką cenę probujecie o coś się doczepić

Olin
Gość
Olin

A miałeś juz nie pisać
Patrz ten ciemnogród woził i sprawdził i wie co to krs ijeszcze zajrzał ze to o obligacje miasta chodzi ciemniaków powinna lykac wszystkie bzdury i zap…… Za najniższą krajową
Bo oswieceni mogą być tylko ci którzy uczestnicza w wycieczkach ..lub leżą z czyms tam na wierzchu

alek
Gość
alek

Mamy rok wyborczy, a źródłem informacji jest urząd miasta? Coś tu śmierdzi…

Olin
Gość
Olin

No i mam proszę inc rating …..

Doświadczenie

Nasz zespół posiada ponad 20 letnie doświadczenie we współpracy z samorządami. W tym czasie przeprowadziliśmy 275 emisji obligacji komunalnych na kwotę ponad 3 miliardów złotych oraz wykonaliśmy ponad 100 analiz finansowych i opracowań inwestycyjnych dla JST i spółek komunalnych.

Źródło inc rating.

Ludzie sprawdzajcie co wam wciskaja

Observer
Gość
Observer

Aha, to dotyczy wypuszczenia przez Mławę obligacji na 17 czy tam 19 mln zł – no i wszystko jasne.
Badania… Panie burmistrzu kpi Pan z mieszkańców Mławy w żywe oczy.

Jak tak można???????????? – to przecież nieetyczne!.

Olin
Gość
Olin

Tak to badanie dokładnie dotyczy emisji
Stad pre rating dosłownie ocena poprzedzającą.
2 ta firma nie podlega Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a jest przez nia nadzorowana zresztą tylko formalnie z urzedu
3 „racjonalnie zarządzają środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych”. Pan profesor chyba przesadził jawnie zacheca do odpowiedniego głosowania zadna bezstronna agencja ratingowa tak sie nie zachowa a to brzmi. ..hm
4 profesor nadzwyczajny to nizej od zwyczajnego tego dopisku sie nie używa wiec jest to czysta socjotechnika aby odbiorca pomyślał ale slawa nadzwyczajny

Olin
Gość
Olin

Nie ma sie czym chwalic wydaje sie że zlapaliscie sie panstwo na lep jak mała muszka fundacja nie publikuje nic od 201roku jej strona to error ale najciekawszy jest krs fundacji i powiazania p. Profesora. Spółki kapitałowe być może chetne na nasze obligacje wiec co miał Państwu napisać
Nie pożyczanie bo zle stoicie finansowo
https://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmioty/317778
Ps uwazajcie aby nie skonczyc jak te firmy w upadlosci

Bez komentarza
Gość
Bez komentarza

Bez komentarza 🙂

Jarek
Gość
Jarek

Jeżeli źródłem tej informacji jest urząd miasta, to ja na miejscu autora, bym najpierw zweryfikował.

pssssyt
Gość
pssssyt

źródło = info udostępnione jest z urzędu miasta więc autorem jest urząd miasta a w tym przypadku chyba pani rzecznik

pssssyt
Gość
pssssyt
Jarząbek
Gość
Jarząbek

W chwili obecnej coraz mniej specjalistów, coraz więc hochsztaplerki.
Źródło UMM uważam za mało wiarygodne.