Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Mława w czołówce gmin, miast i powiatów


Mława uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową w badaniu przeprowadzonym przez INC Rating Sp. z o.o. z Poznania na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego. „Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi”.

KSP Mława nabór

Mława znalazła się na wysokiej pozycji spośród gmin, miast i powiatów, których sytuacja finansowa została zbadana na zlecenie FRRK. Daje nam to „bardzo wysoką ocenę pre-ratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale pomiędzy AAA a BBB+. Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Państwa”.

Z informacji przekazanej burmistrzowi Sławomirowi Kowalewskiemu przez dr hab. Pawła Śliwińskiego, prof. nadzw. Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Prezesa Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wynika, że władze Mławy „racjonalnie zarządzają środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych”.

Badanie dla Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wykonała agencja INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

–  Sytuacja finansowa naszego miasta i sposób, w jaki nim zarządzamy, są optymalne, co potwierdzają wysokiej klasy specjaliści z dziedziny finansów  – komentuje burmistrz Sławomir Kowalewski.

źródło: UMM

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

27 - liczba komentarzy w artykule "Mława w czołówce gmin, miast i powiatów"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Janusz
Gość

Mlawa idzie do przodu nawet bez wujka marszalka z PSL pracujacego dla PSL-owego Ciechanowa. Mam nadzieję, ze ta partia wkrótce zniknie. Wies Polska juz sie od nich odwrocila, bo byli u wladzy i dla ludzi nic nie zrobili. Burmistrz choc nie z PIS, to ma głowę na karku i życzę mu powodzenia. Na tyle, ze nawet jak PIS wystawi kandydata, ja daję swoj głos Kowalewskiemu. Bo kto go moze zastapic? Pol co się sciga w konkursie i wysyla sms-y na siebie?

Olin
Gość

Za przyznawanie ocen wiarygodności finansowej wyrażone ratingami kredytowymi (z wyłączeniem specjalnie oznaczonych ratingów niezamówionych) agencja ratingowa INC Rating pobiera stosowne opłaty od ocenianych
Źródło inc rating
Miałem skończyć ale jak czytam bzdury to nie wytrzymałem a dawaj komu chcesz
A skarbnik to skad był a Pani b od nieruchomosci toz zywy zsl i co taka przyjaźń byla i. i nic
A teraz z kim pan burniszcz jest widywany z poslami pis. Wiec chlopie moze pis go poprze? A co zrobił burmistrz dla miasta konkretnie co ?

No wlasnie rating na poziomie umiarkowane ryzyko

Olin
Gość
I na koniec w tej sprawie Szanowni mieszkancy Mławy tu naprawdę chodzi o nasza przyszłość ,przyszłość naszych dzieci nie wszyscy DOSTANĄ prace w urzedach i beda sie z innych śmiać czy skończą akademię medyczną Znaczna część tu zostanie i ciężka pracą bedzie splacala długi Mława musi rozwijać zatrudnienie zmieniac się z montowni na wytwórce i to powinno byc celem i na to nie szkoda kredytów . Dlatego sprawdzajcie co się dzieje Np na stronie inc rating czytamy ze firma wykonała 20 analiz podmiotow samorzadu terytorialnego 20 dwadziescia ado nas dochodzi papka 319 ma wyzsza lub rowna czyli kto badał? Dobrze… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

…nas w bambuko

Zdzichu
Gość
Fajnie się to czyta. Panu Burmistrzowi będzie teraz zależało na samych dobrych opiniach. A ja jako mieszkaniec zapytam Pana o to. Czemu Wedel zrezygnował z Mławy? Czemu nie szukacie nowych inwestorów, którzy dadzą nowe miejsca pracy? By Lg nie prowadziło monopolu. Zatrudniało ludzi przez uwaga Urząd Pracy, który daje skierowanie bezrobotnemu do agencji pracy pod przykrywką jednej z firm produkujacej dla Lg! To jest jakiś totalny absur. Urząd Pracy, który funkcjonuje z naszych podatków. Szuka pracowników dla agnecji pracy tymczasowej. Której ofertą jest umowa zlecenie odświeżana co 2 tygodnie. Miło się czyta o sukcesach Ciechanowa. Nowych inwestorach i pieniądzach pozyskanych… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość
Ja też mam taką nadzieją jak Ty Zdzichu. Bardzo dobry komentarz na temat sytuacji w Mławie, tylko… jak widzisz burmistrz z mieszkańców sobie kpi w żywe oczy, a wiesz dlaczego? Rządzi w tym mieście już 12 lat i w sumie ma całkiem realne szanse na następną kadencję. Jak patrzę na niektórych ludzi, to się zastanawiam czym ich omamił, zahipnotyzował i niestety nie potrafię zrozumieć tego fenomenu. Ten człowiek jest doskonale przeszkolony i bardzo dobrze umie świadomie i planowo działać dla pozyskania jak największej liczby zwolenników i popleczników (Public Relations). Niektórym z naszych mieszkańców wystarcza to, ze jest przystojny, miły uśmiechnięty… Czytaj więcej »
Jarząbek
Gość
Prawda jest taka, że firma dająca obligacje i biorąca za te obligacje odpowiednie odsetki, musiała wydać pozytywną opinię, bo gdyby miasto nie było wiarygodne nie mogłaby dać miastu obligacji, o czym już wielokrotnie tutaj pisał Olin. Ciekawe ile te obligacje rocznie będą kosztowały miasto? – 1 milion, 23 miliony, 5 milionów? Panie burmistrzu, dlaczego na ten temat pan nic nie mówi?, przecież to taki normalny kredyt, tylko od firmy prywatnej, a więc i odsetki pewnie większe jak u lichwiarza. Ile nas kosztują te obligacje? Raz, że spłacamy dług długiem, to już źle świadczy o mieście – tak się nie robi.… Czytaj więcej »
Misiek
Gość

Wiem, trudno pogodzić się z myślą, że Kowalowi znów wyszło. Miasto jest wiarygodnym partnerem, można z nim współpracować. To musi niektorych boleć i kombinują jakby dobrą wiadomość jednak obrzydzić. Panowie, czasami trzeba zaakceptować, że jest dobrze. A swoją drogą, to jest chore, że wymyślacie bzdury, zamiast sie cieszyć sukcesem.

Anonim
Gość
Chlopie zmadrzej co tu wyszlo 40 000 000 Długu a firma zajmujaca sie wprowadzaniem obligacji komunalnych mowi przez swojego przedstawiciela Ale wy fajni jestescie Musicie wybrac burmistrza jeszcze raz No to gratuluje logiki Jakie bzdury? to wy myslicie ze otaczaja was idioci i nikt w miescie nie sprawdzi co to za fundacja ikto jest w zarządach spółek oraz czym sie zajmuja W komunikacie zamiast jest nadzorowana uzyto podlega to jest chlopie manipulacja A ja czekam na informacje na jakiej podstawie ta opinia od aaa do bbb+ To co mamy aa- bb++A— To brzmi jak oferta garnkow nie powazna analiza wskazujaca… Czytaj więcej »
wpDiscuz