Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uczniowie z SP 3 w Muzeum Poczty Polskiej oraz Teatrze Muzycznym w Gdyni


Rozbudzanie zainteresowań teatrem, rozwijanie świadomości kulturowej, obcowania ze sztuką oraz przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, a także integracja była głównym celem wycieczki uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie, która odbyła się w połowie lutego 2018r.


Jednak zanim uczniowie udali się do Teatru Muzycznego w Gdyni odwiedzili Muzeum Poczty Polskiej. Młodzież zwiedzając  muzeum, które stanowi symbol polskości w drugim Wolnym Mieście Gdańsku, mogła podziwiać dokumenty drukowane, rękopiśmienne, ikonograficzne oraz eksponaty związane z obroną i uczestnikami obrony Poczty Polskiej 1 września 1939 roku. Zapoznali się z losami rodzin obrońców oraz zobaczyli dokumenty i eksponaty przedstawiające dzieje i osiągnięcia Polaków w Wolnym Mieście Gdańsku, będące świadectwem kulturotwórczej roli polskich organizacji społecznych.

Późnym wieczorem w gdyńskim Teatrze im. Danuty Baduszkowskiej uczniowie obejrzeli  Musical „ GREASE” – gdzie pokazana została Amerykańska szkoła średnia, przystojni, zbuntowani młodzieńcy w czarnych skórzanych kurtkach – niepokorni, typowi młodzi gniewni. Szybkie samochody, cheerleaderki w różowych strojach i wszechobecna brylantyna! Pierwsze miłosne problemy, zwariowane potańcówki, prawdziwe przyjaźnie. Świetna choreografia i chwytliwe, przebojowe piosenki m.in. „You Are The One What I Want” i „Summer Nights”. To kultowy musical, który przeniósł naszych uczniów w szalone lata 50 – te!

Źródło i fot. SP nr 3

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x