Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

To szkoła przyjazna, wesoła i z pomysłami. Dzień Otwarty w SP2


Dzień otwarty to szczególny dzień w życiu szkoły. W Szkole Podstawowej nr 2, ci rodzice, których dzieci są tu uczniami, mogli kolejny raz przekonać się, że ich pociechy nie mogły trafić lepiej. Rodzice, którzy zastanawiają się, którą szkołę wybrać dla swojego dziecka, mogli tego dnia zobaczyć, że „dwójka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, a przy tym wesoła i z oryginalnymi pomysłami.


Jan Maria Jackowski
Reklama

W sobotę 17 lutego drzwi Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie zostały szeroko otwarte dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z ofertą placówki. Tego dnia licznie przybyli do nas przyszli uczniowie wraz ze swoimi rodzicami ciekawi, jak funkcjonuje nasza szkoła, która od września po reformie oświaty zmieniła się w szkołę podstawową.

Impreza odbywała się w hali sportowej, ale goście mogli obejrzeć całą szkołę. Szczególnie zachęcano do zwiedzenia w całości wyremontowanego i przystosowanego do potrzeb dzieci parteru, na którym znajdują się nasi najmłodsi uczniowie.

Uroczystość otworzyła pani dyrektor Romana Olszewska. Krótko opowiedziała o szkole i o zmianach, które nastąpiły od września. Podkreśliła, ze naszym ogromnym atutem są świetnie wyposażone sale dydaktyczne i szeroka oferta zajęć dodatkowych. Nasi uczniowie uzyskują wysokie wyniki w nauce, ale posiadają też liczne zainteresowania, które mogą rozwijać w naszej szkole. Pani dyrektor zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy.

W sali gimnastycznej przygotowane zostały przez nauczycieli i uczniów różne stoiska tematyczne. Każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Na stoisku dla maluchów panie prowadziły różne gry i zabawy. Można było pomalować twarz lub pokolorować swoją ulubioną postać z bajki. Stoisko językowe przygotowało ciekawe konkursy i loterię fantową. Na stoisku chemicznym i biologicznym odbywały się doświadczenia oraz różne pokazy. Dużą popularnością cieszyło się także stoisko matematyczne. A jeśli dzieci miały ochotę na chwilę wyciszenia i odpoczynku, to mogły na wygodnych pufach posłuchać bajek oprawionych przepięknymi ilustracjami, które znajdowały się w teatrzyku „kamishibai”.

Również na scenie podczas całego spotkania działo się mnóstwo ciekawych rzeczy. Młodzież zaprezentowała taniec towarzyski. Swoje zdolności taneczne pokazały dziewczynki z klas czwartych. Bez trudu swoimi występami porwały wszystkich do tańca. Nie zabrakło występu naszych szkolnych wokalistów. Maluchom bardzo podobało się przedstawienie przygotowane przez gimnazjalistów pod tytułem „Zamieszanie w krainie bajek”. Panie z edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej przygotowały kilka zabaw ruchowych dla najmłodszych, w których chętnie brali udział również nasi gimnazjaliści. Dużym zainteresowaniem cieszyły się scenki dotyczące pierwszej pomocy. Chętne osoby mogły wziąć udział w wielobojach sprawnościowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Natomiast jeśli komuś spadał poziom cukru w organizmie, mógł go szybko uzupełnić w naszej kawiarence, która oferowała tego dnia pyszne przekąski.

Goście mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć z niezwykłymi postaciami, które odwiedziły nas tego dnia – Minionkiem i Myszką Mini.

To był wyjątkowy i radosny dzień, który pokazał, jak doskonale w murach naszej szkoły czują się młodsze, ale również i starsze dzieci. Mamy nadzieję, że z kandydatami na uczniów „dwójki” spotkamy się ponownie już we wrześniu.

Artykuł sponsorowany

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]