Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
Wielkie brawa za czujność i szybką reakcję należą się ratownikom medycznym z karetki pogotowia, którzy na ruchliwej 7-ce ujęli nietrzeźwego kierowcę. Wyeliminowany przez nich z ruchu 55 – latek kierował dostawczym autem mając w organizmie ponad 1,4 promila alkoholu.
Wczoraj tuż po godz. 13 dyżurny płońskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że krajową 7-ką od Warszawy w kierunku Płońska prawdopodobnie jedzie nietrzeźwy kierowca. Wysłani szybko na miejsce policjanci patrolówki w miejscowości Przyborowie zastali ratowników medycznych z karetki pogotowia, którzy ujęli pijanego kierowcę. Z relacji ratowników wynikało, że na skrzyżowaniu świetlnym na 7-ce w miejscowości Kroczewo zauważyli dostawczego mercedesa, który przejechał przez skrzyżowanie z dużą prędkością, na czerwonym świetle.
Styl jazdy kierującego autem mężczyzny wskazywał na to, że może być pijany. „Dostawczak” jechał całą szerokością jezdni „od boku do boku”. Załoga karetki pogotowia powiadomiła Policję. Na kolejnych światłach, w miejscowości Przyborowie, w związku z oczekującymi na możliwość dalszej jazdy tirami, kierowca mercedesa musiał zwolnić. Ratownicy medyczni wykorzystali tą chwilę, włączyli w karetce sygnały, wyprzedzili auto i zajechali mu drogę, a następnie odebrali mu kluczyki.
Przekazanym w ręce policjantów pijanym kierowcą okazał się być 55-latek z pow. ciechanowskiego. Badanie na trzeźwość wykazało u niego ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenia.
Źródło: mł. asp.Kinga Drężek-Zmysłowska KPP Płońsk
Akurat wracałem z Wawy zastanawiałem się co się stało gdyż była tylko karetka na sygnalach świetlnych i bus.
Gratulacje dla ratowników medycznych za czujność.
Super