Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nie żyje Roman Chołuj


fot. Codziennik Mławski


Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Romana Chołuja – prezesa mławskiego oddziału Stowarzyszenia Kombatantów AK im. Józefa Piłsudskiego.

Pan Roman Chołuj, mimo swojego wieku i problemów zdrowotnych, wciąż był aktywnym społecznikiem i angażował się w organizację uroczystości patriotycznych w Mławie.

Prezes mławskich Piłsudczyków we wrześniu ub. r. skończył 77 lat. Rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom składamy wyrazy współczucia.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ułan
Ułan
6 lata temu

Znaczy urodził się w 1940..więcej nie wypada komentować

Stasiek
Stasiek
6 lata temu

Zawsze zadaję to samo pytanie – jak Ś.P. Pan Roman stał się kombatantem, skoro urodził się rok po wybuchu wojny, w dniu rozwiązania Armii Krajowej przez gen. L. Okulickiego nie miał jeszcze 5 lat a kiedy ginęli ostatni niezłomni miał 12-13 lat. Jakiej formacji mundur przywdział do tego zdjęcia, z jakiego okresu, gdzie dosłużył się stopnia widocznego na pagonach, za jakie zasługi są te ordery ? Warto chyba dowiedzieć się więcej o zasłużonym człowieku. .

Prawdziwek
Prawdziwek
6 lata temu
Reply to  Stasiek

Panie Stanisławie. Dzieci urodzone w obozie też zgodnie z zapisami o kombatanctwie dostawały taki status. Być może to jest odpowiedz

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x